در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به مطالبات رانندگان در محل سازمان برنامه و بودجه

  رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست رسیدگی به مطالبات رانندگان با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه ، معاون وزیر راه و شهرسازی ، رؤسای تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای ، در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد .

  غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا که در این نشست حضور داشت ، اظهار داشت : در این نشست ، نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی ، ابتدا گزارشی از مطالبات رانندگان در حوزه فعالیتی سایر دستگاه‌ها ارائه کردند از جمله بازنشستگی ، بیمه درمان ، تأمین لاستیک و لوازم یدکی مورد نیاز رانندگان و غیره که در رسیدگی به این موارد خواستار پیگیری از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط شدند .

  وی افزود : در بخش دیگری از این نشست ، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که مطالبات رانندگان در ارتباط با فعالیت‌های سازمان با جدیت پیگیری شده و در دستور کار قرار گرفته است ، افزود : بیمه تکمیلی درمان رانندگان طی هفته آینده حل و فصل می‌شود ، همچنین نحوه محاسبه کرایه بر اساس تن – کیلومتر طی ۶ جلسه کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه و نمایندگان صنف بررسی شده و فاز اول اجرای طرح طی ۱۰ روز آینده عملیاتی می‌شود .

  دغاغله خاطرنشان کرد : اصلاح فرایندهای کاری طی کارگروه‌هایی که در ستاد و استان‌ها تشکیل شده است به طور مستمر بررسی می‌شود و در پایانه‌ها اعمال می‌شود. همچنین بازنگری در قوانین و مقررات با نظر نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی مورد رسیدگی قرار گرفته است . در پایان جلسه از سوی دکتر عدل معاون سازمان برنامه و بودجه تأکید شد ، مشکلات رانندگان که تاکنون حل و فصل نشده است احصاء‌ شود و به همراه راهکارهای پیشنهادی به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری و اولویت‌بخشی آن ارائه شود .

  گفتنی است رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه اصلی مسئولان بخش حمل و نقل جاده‌ای

  رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه اصلی مسئولان بخش حمل و نقل جاده‌ای

  بخشی از مسائل و مشکلات نیاز به زمان بیشتری داشت که از طریق مطالعات کارشناسی بررسی شد و بخشی از مطالبات هم از جمله سخت و زیان‌آور شدن شغل رانندگی نیاز به تدوین قانون از سوی مجلس شورای اسلامی دارد و یا بازنگری در دستورالعمل و قوانین و مقررات که در دست بررسی و پیگیری است .

  |

  بررسی تخصصی و همه جانبه تصادف اتوبوس با تانکر سوخت در کمیسیون ایمنی راه‌ها

  بررسی تخصصی و همه جانبه تصادف اتوبوس با تانکر سوخت در کمیسیون ایمنی راه‌ها

  در گزارش کارشناسی تهیه شده ، زنجیره شکل‌گیری این تصادف مورد بررسی قرار گرفته و جدا از علت تامه ، به احتمال وجود خستگی راننده کشنده تانکر به علت ساعات رانندگی پیش از تصادف ، با توجه به مسیرهای طی شده ، اشاره شده است .

  |

  فرآیند تصویب نهایی تعرفه حمل کالا بر اساس تن کیلومتر در حال تکمیل

  فرآیند تصویب نهایی تعرفه حمل کالا بر اساس تن کیلومتر در حال تکمیل

  محاسبه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای (قیمت تمام شده) و نرخ تن کیلومتر با در نظر گرفتن تاثیر تک تک هزینه‌ها در واحد تن کیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است و این نرخ بدون احتساب سر بار مانند کمیسیون ، بیمه مسئولیت مدنی – تخلیه و بارگیری محاسبه شده است .

  |

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  طبق پیشنهاد دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، در سال ۹۷ اجرای پایلوت طرح اورژانس ملی باید از محل فوق تامین مالی شود . همچنین اجرای کامل سامانه جامع ثبت سوانح حمل و نقل و تامین منابع و تجهیزات ضروری و فعالیت‌هایی که در خصوص برنامه عملیاتی ارتقای ایمنی راه ها انجام می‌شود ...

  |

  نظرات کاربران