در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رسیدگی به مطالبات رانندگان در محل سازمان برنامه و بودجه

  رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست رسیدگی به مطالبات رانندگان با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه ، معاون وزیر راه و شهرسازی ، رؤسای تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای ، در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد .

  غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا که در این نشست حضور داشت ، اظهار داشت : در این نشست ، نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی ، ابتدا گزارشی از مطالبات رانندگان در حوزه فعالیتی سایر دستگاه‌ها ارائه کردند از جمله بازنشستگی ، بیمه درمان ، تأمین لاستیک و لوازم یدکی مورد نیاز رانندگان و غیره که در رسیدگی به این موارد خواستار پیگیری از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط شدند .

  وی افزود : در بخش دیگری از این نشست ، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که مطالبات رانندگان در ارتباط با فعالیت‌های سازمان با جدیت پیگیری شده و در دستور کار قرار گرفته است ، افزود : بیمه تکمیلی درمان رانندگان طی هفته آینده حل و فصل می‌شود ، همچنین نحوه محاسبه کرایه بر اساس تن – کیلومتر طی ۶ جلسه کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه و نمایندگان صنف بررسی شده و فاز اول اجرای طرح طی ۱۰ روز آینده عملیاتی می‌شود .

  دغاغله خاطرنشان کرد : اصلاح فرایندهای کاری طی کارگروه‌هایی که در ستاد و استان‌ها تشکیل شده است به طور مستمر بررسی می‌شود و در پایانه‌ها اعمال می‌شود. همچنین بازنگری در قوانین و مقررات با نظر نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی مورد رسیدگی قرار گرفته است . در پایان جلسه از سوی دکتر عدل معاون سازمان برنامه و بودجه تأکید شد ، مشکلات رانندگان که تاکنون حل و فصل نشده است احصاء‌ شود و به همراه راهکارهای پیشنهادی به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری و اولویت‌بخشی آن ارائه شود .

  گفتنی است رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .
  مطالب مرتبط

  تعطیلی ۲۷ شرکت حمل‌ونقل جاده ای متخلف در استان تهران

  تعطیلی ۲۷ شرکت حمل‌ونقل جاده ای متخلف در استان تهران

  اینکه مسئولان به‌صورت مستقیم صحبت‌ها و مشکلات را از رانندگان بشنوند ، دید آن‌ها را نسبت به مشکلات رانندگان باز می‌کند و روی آن‌ها اثر مثبت روانی می‌گذارد که مسئولان بدون واسطه صحبت‌ها و مشکلات آن‌ها را می‌شنوند در اجرا و حل مسائل نیز تأثیر خود را خواهد گذاشت .

  |

  تحقق بخش زیادی از مطالبات رانندگان استان لرستان

  تحقق بخش زیادی از مطالبات رانندگان استان لرستان

  افزایش نرخ کرایه حمل بار به میزان ۲۰ درصد، رصد فاز اول محاسبه هزینه بار بر اساس تن کیلومتر ، بیمه تکمیلی رایگان برای رانندگان و همسران آنها ، حذف سپهتن از ناوگان کالا و افزایش حق بیمه از ۱.۳ به ۱.۵ درصد در این دو ماه انجام شده است .

  |

  ضرورت یکسان‌سازی و شفافیت در نرخ بارنامه شرکت های حمل و نقل استان لرستان

  ضرورت یکسان‌سازی و شفافیت در نرخ بارنامه شرکت های حمل و نقل استان لرستان

  از خرداد ماه تا به امروز اقداماتی در راستای تحقق مطالبات رانندگان در استان لرستان صورت گرفته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نهایی شدن نرخ حمل پایه در استان ، محاسبه نرخ بار براساس تن کیلومتر تحت وب ، فعال کردن کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل ، ...

  |

  نظرات کاربران