در حال بارگذاری ...
 • رسیدگی به مطالبات رانندگان در محل سازمان برنامه و بودجه

  رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین نشست رسیدگی به مطالبات رانندگان با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه ، معاون وزیر راه و شهرسازی ، رؤسای تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای ، در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد .

  غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا که در این نشست حضور داشت ، اظهار داشت : در این نشست ، نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی ، ابتدا گزارشی از مطالبات رانندگان در حوزه فعالیتی سایر دستگاه‌ها ارائه کردند از جمله بازنشستگی ، بیمه درمان ، تأمین لاستیک و لوازم یدکی مورد نیاز رانندگان و غیره که در رسیدگی به این موارد خواستار پیگیری از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط شدند .

  وی افزود : در بخش دیگری از این نشست ، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که مطالبات رانندگان در ارتباط با فعالیت‌های سازمان با جدیت پیگیری شده و در دستور کار قرار گرفته است ، افزود : بیمه تکمیلی درمان رانندگان طی هفته آینده حل و فصل می‌شود ، همچنین نحوه محاسبه کرایه بر اساس تن – کیلومتر طی ۶ جلسه کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه و نمایندگان صنف بررسی شده و فاز اول اجرای طرح طی ۱۰ روز آینده عملیاتی می‌شود .

  دغاغله خاطرنشان کرد : اصلاح فرایندهای کاری طی کارگروه‌هایی که در ستاد و استان‌ها تشکیل شده است به طور مستمر بررسی می‌شود و در پایانه‌ها اعمال می‌شود. همچنین بازنگری در قوانین و مقررات با نظر نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی مورد رسیدگی قرار گرفته است . در پایان جلسه از سوی دکتر عدل معاون سازمان برنامه و بودجه تأکید شد ، مشکلات رانندگان که تاکنون حل و فصل نشده است احصاء‌ شود و به همراه راهکارهای پیشنهادی به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری و اولویت‌بخشی آن ارائه شود .

  گفتنی است رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان ، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است ، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود .
  مطالب مرتبط

  نهایی شدن دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر

  نهایی شدن دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر

  به منظور رفع نقایص احتمالی در اجرای مصوبه تن - کیلومتر جلسات تخصصی هر ماه برگزار و با توجه به تغییرات قیمت ، اقلام هزینه‌ای ناوگان ، مبلغ نرخ تن کیلومتر به صورت دوره‌ای به روز شود .

  |

  نیاز به ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمنی و نگهداری از راه‌های کشور

  نیاز به ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمنی و نگهداری از راه‌های کشور

  نگهداری راه‌های شریانی و غیرشریانی بدون در نظر گرفتن اصلاح و نگهداری راه‌های روستایی کشور سالانه به مبلغی حدود ۴هزار میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است که شامل بهسازی روکش آسفالت ، لکه‌گیری راه‌ها ، روکش‌های حفاظتی و مرمت آن‌ها می‌شود .

  |

  توزیع ۱۳ هزار حلقه لاستیک ویژه ناوگان باری فعال استان همدان

  توزیع ۱۳ هزار حلقه لاستیک ویژه ناوگان باری فعال استان همدان

  با توجه به دوره پنج ماهه توزیع ، در اوایل به علت عدم اشرافیت موارد ، ضعف وجود داشت که با درایت و توزیع سامانه ای در حال حاضر با تعامل مناسب سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هیچ مورد ضعفی وجود ندارد .

  |

  نظرات کاربران