در حال بارگذاری ...
 • افتتاح اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری

  ترانزیت فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر که اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری افتتاح می شود ، گفت : سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان در سال جاری با همکاری بیشتر بین کشورها ، رشد مناسب‌تری یابد .

  سیاوس رضوانی مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با اشاره به این مطلب که از حدود چهار ماه گذشته فعالیت در زمینه برگزاری همایش و برنامه ریزی برای اجرای آن ، آغاز شده بود ، از افتتاح اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری خبر داد .

  رضوانی با اشاره به اینکه این همایش اولین همایش بین المللی است که در بندر امیرآباد و استان در حال انجام است ، گفت : همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به ارایه راهکارها و بررسی چالش های موجود می پردازد و محورهایی همچون نقش بنادر و کیفیت خدمات ، نقش قوانین ، وضعیت سیاسی بین کشورها ، سرمایه گذاری های خوب بنادر شمالی دارد که در نظر داریم به تحقق آنها دست یابیم . در صورت تحقق محورهایی که برای همایش در نظر گرفتیم توسعه پایدار اتفاق می افتد و صادرات در بنادر کشور ارتقا می یابد .

  این مسئول بندری کشور تصریح کرد : به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت های خالی بنادر شمالی کشور هستیم و برگزاری چنین همایشی به ما در تحقق این هدف کلان کمک فراوانی خواهد کرد . تنوع دادن به کالاها در بنادر کشور و توسعه آنها از دیگر اهدافی است که دنبال می کنیم و معتقدیم که صادرات به این هدف کمک می کند . ترانزیت نیز دیگر فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم .

  مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تاکید بر اینکه علاقمندی کشورهای حاشیه خزر به سرمایه گذاری در ایران زیادی است ، گفت : سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان ارتقا یابد و رشد مناسب تری را شاهد باشیم . اگر اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد که پیش بینی می کنیم تا پایان سالجاری افتتاح شود ، فعالیت خود را آغاز کند بخشی از اهداف موردنظر و کلان ما در زمینه همکاری با کشورهای حاشیه خزر در زمینه صادرات و ترانزیت محقق خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  اراضی شرقی بندر امیرآباد آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری دریایی

  اراضی شرقی بندر امیرآباد آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری دریایی

  وجود سورتینگ مدرن میوه و مرکبات در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به صادرات این نوع محصولات به کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه CIS کمک شایانی را خواهد کرد و باید صاحبان کالا را جهت استفاده از این ظرفیت ها ترغیب کرد .

  |

  آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها در راستای ارتقای کارایی حمل و نقل دریایی در خزر

  آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها در راستای ارتقای کارایی حمل و نقل دریایی در خزر

  ایران معتقد است استاندارد های ارائه شده در کنوانسیون ها ، پروتکل ها و کد های مصوب سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) ، مرجع مناسبی برای تهیه استاندارد های فنی و ایمنی بر اساس شرایط دریانوردی ، محیطی و نوع ناوگان متردد در دریای خزر است .

  |

  تخلیه و بارگیری بیش از ۳۲ میلیون تن کالای غیرنفتی در بندر شهید رجایی طی ۸ ماه نخست سال

  تخلیه و بارگیری بیش از ۳۲ میلیون تن کالای غیرنفتی در بندر شهید رجایی طی ۸ ماه نخست سال

  از آغاز امسال تا ابتدای آذرماه جاری ، دو هزار و ۵۱۷ فروند شناور در اسکله های چهل گانه بندر شهید رجایی پهلو گرفت که از این تعداد ، دو هزار و ۱۲۷ فروند مربوط به کشتی های با ظرفیت بالای هزار تن بوده است .

  |

  نظرات کاربران