در حال بارگذاری ...
 • افتتاح اسکله رو - رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری

  ترانزیت فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر که اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری افتتاح می شود ، گفت : سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان در سال جاری با همکاری بیشتر بین کشورها ، رشد مناسب‌تری یابد .

  سیاوس رضوانی مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با اشاره به این مطلب که از حدود چهار ماه گذشته فعالیت در زمینه برگزاری همایش و برنامه ریزی برای اجرای آن ، آغاز شده بود ، از افتتاح اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری خبر داد .

  رضوانی با اشاره به اینکه این همایش اولین همایش بین المللی است که در بندر امیرآباد و استان در حال انجام است ، گفت : همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به ارایه راهکارها و بررسی چالش های موجود می پردازد و محورهایی همچون نقش بنادر و کیفیت خدمات ، نقش قوانین ، وضعیت سیاسی بین کشورها ، سرمایه گذاری های خوب بنادر شمالی دارد که در نظر داریم به تحقق آنها دست یابیم . در صورت تحقق محورهایی که برای همایش در نظر گرفتیم توسعه پایدار اتفاق می افتد و صادرات در بنادر کشور ارتقا می یابد .

  این مسئول بندری کشور تصریح کرد : به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت های خالی بنادر شمالی کشور هستیم و برگزاری چنین همایشی به ما در تحقق این هدف کلان کمک فراوانی خواهد کرد . تنوع دادن به کالاها در بنادر کشور و توسعه آنها از دیگر اهدافی است که دنبال می کنیم و معتقدیم که صادرات به این هدف کمک می کند . ترانزیت نیز دیگر فرصتی است که به تنوع دادن به کالاها در بنادر و توسعه آنها کمک می کند که در نظر داریم در ماه های آتی همایشی تحت عنوان ترانزیت کالا در بنادر شمالی کشور را نیز برگزار کنیم .

  مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تاکید بر اینکه علاقمندی کشورهای حاشیه خزر به سرمایه گذاری در ایران زیادی است ، گفت : سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار تن صادرات داشتیم که امیدواریم امسال این میزان ارتقا یابد و رشد مناسب تری را شاهد باشیم . اگر اسکله رو - روی ریلی بندر امیرآباد که پیش بینی می کنیم تا پایان سالجاری افتتاح شود ، فعالیت خود را آغاز کند بخشی از اهداف موردنظر و کلان ما در زمینه همکاری با کشورهای حاشیه خزر در زمینه صادرات و ترانزیت محقق خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره)

  طی مانور صورت گرفته ، نیروهای عملیاتی مرکز ایمنی و آتش نشانی به منظور ممارست نحوه مقابله با نشت مواد نفتی و درس آموزی از تجارب و اتفاقات احتمالی برای تانکرهای حامل مواد نفتی ، مانور مقابله با حوادث کالای خطرناک طی دو بخش به مرحله اجرا گذاشته شد .

  |

  بارگیری نخستین محموله ترانزیتی خودرو به مقصد تاجیکستان از بندر امیرآباد

  بارگیری نخستین محموله ترانزیتی خودرو به مقصد تاجیکستان از بندر امیرآباد

  بارگیری و اعزام محموله ترانزیتی خودرو از بندر امیرآباد بخشی از نتایج همایش توسعه صادرات از دریای خزر و رایزنی با مقامات کشورهای منطقه CIS و همچنین بازدید اخیر تعدادی از سفیران کشورهای همسایه شمالی ایران و آسیای میانه است .

  |

  امضا تفاهم‌نامه‌ تولید بیواتانول در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)

  امضا تفاهم‌نامه‌ تولید بیواتانول در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)

  سرمایه گذار بخش خصوصی پس از بررسی و ارزیابی طرح های اقتصادی ، بندر امام خمینی(ره) را به عنوان بندر کانونی تخلیه و بارگیری غلات و دسترسی آسان تر به مواد خام اولیه که عمدتا غلات است ، این مجتمع بزرگ بندری را محل مناسبی برای فعالیت تشخیص داده که این امر خود موجب ایجاد ارزش افزوده و ...

  |

  نظرات کاربران