در حال بارگذاری ...
 • جان باختن ۱۱ تن در تصادف تانکر سوخت و اتوبوس در سنندج

  در این حادثه که بامداد امروز روی داد یک تانکر حامل سوخت نفتا از مسیر شمال به جنوب بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بود که با اتوبوسی که خارج از ترمینال متوقف بود ، برخورد می کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تصادف تانکر حامل سوخت نفتا با یک اتوبوس در سنندج موجب کشته شدن ۱۱ نفر از مسافران اتوبوس و زخمی شدن هفت نفر دیگر شد .

  هیرش رضایی مدیر روابط عمومی استانداری کردستان ضمن اعلام خبر کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن ۷ نفر بر اثر تصادف تانکر حامل سوخت نفتا با یک دستگاه اتوبوس در سنندج اظهار داشت : این حادثه بامداد امروز در بلوار دکتر حسینی شهر سنندج روی داد و بر اثر برخورد تانکر با اتوبوس انفجار شدیدی رخ داد و اتوبوس مسافربری آتش گرفت و در میان شعله های آتش سوخت .

  وی افزود: چهار مسافر اتوبوس و سه نفر از سرنشینان خودروهای عبوری نیز در این حادثه مصدوم شدند که با استفاده از آمبولانس به مراکز درمانی شهرستان سنندج اعزام و تحت درمان قرار گرفتند .

  رضایی با بیان اینکه مصدومان این حادثه رانندگی ساعتی پس از مداوا از مراکز بیمارستانی این شهرستان ترخیص شدند ، تاکید کرد : علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است .

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج نیز گفت : در این حادثه که بامداد امروز روی داد یک تانکر حامل سوخت نفتا از مسیر شمال به جنوب بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بود که با اتوبوسی که خارج از ترمینال متوقف بود ، برخورد می کند .

  سرهنگ رمضان نادری با بیان اینکه بر اثر این برخورد و بواسطه محموله سوختی تانکر ، اتوبوس مسافربری آتش می گیرد ، اظهار داشت : علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است .

  شاهدین عینی اما می گویند ، اتوبوس پس از خروج از ترمینال برای اینکه مسافران دیگری را خارج از محوطه ترمینال سوار کند و تعداد مسافرانش را افزایش دهد ، مدتی در کنار بلوار متوقف بود که تانکر سوخت با آن برخورد می کند .

  بامداد روز گذشته نیز یک دستگاه اتوبوس تهران - مریوان در گردنه صلوات آباد (۲۴ کیلومتری سنندج) دچار آتش سوزی شد و این دستگاه اتوبوس به طور کامل در آتش سوخت اما به مسافران آن آسیبی وارد نشد .

  تانکرهای سوخت که حامل نفتا هستند ، از شهرستان مریوان وارد کردستان شده و از طریق جاده این استان مواد سوختی را به استان های جنوبی کشور منتقل می کنند، عبور این تانکرها از جاده استان کردستان معمولا با حوادث مختلفی از جمله سقوط در دره ها و تصادف با خودروهای دیگر همراه است .

  بهمن مرادنیا استاندار کردستان به مناسبت این حادثه دلخراش و کشته شدن ۱۱ نفر از هم استانی ها با صدور پیام تسلیتی سه روز عزای عمومی در کردستان اعلام کرد .

  شهرستان سنندج با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است .
  مطالب مرتبط

  گذر از محافظه‌کاری کلید حرکت به سمت ایمنی راه‌ها

  گذر از محافظه‌کاری کلید حرکت به سمت ایمنی راه‌ها

  در جاده‌های ایران سرعت در جاده‌ها هنگام ورود به شهر کاهش می‌یابد ، اما دوربین‌ها کماکان روی سرعت بالا تنظیم شده‌اند . به همین علت وقتی کسی به مناطق شهری می‌رسد ، سرعت خود را کاهش نمی‌دهد . حتی اگر قرار باشد در تمام شهرها کمربندی احداث شود ، تا زمانی که این اتفاق رخ نداده ، ...

  |

  کاهش تصادفات جاده ای با افزایش استقبال مردم از ‌حمل و نقل ریلی

  کاهش تصادفات جاده ای با افزایش استقبال مردم از ‌حمل و نقل ریلی

  ضرورت دارد دولت و نمایندگان مجلس به عنوان سیاست‌گذاران این صنعت ، با تعامل و همکاری در جهت جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و حمایت اعتباری از پروژه‌های ریلی ، ‌اقداماتی سریع و جدی بابت توسعه حمل و نقل در دستور کار قرار دهند .

  |

  نظرات کاربران