در حال بارگذاری ...
 • عبور قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان از منطقه جمکران

  طبق جدول زمان‌بندی ، این طرح باید تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد . عملیات اجرایی طرح بر عهده پیمانکار داخلی و مسائل سیستم‌ها و تکنولوژی بر عهده پیمانکار چینی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت : برای ایجاد همپوشانی قطار پرسرعت و خطوط متروی قم ، ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می‌شود .

  محسن بهشتی در جلسه‌ای با حضور مدیران راه‌آهن جمهوری اسلامی در خصوص تصمیم‌گیری نهایی ایستگاه قطار پرسرعت گفت : با توجه به عبور این قطار در حدفاصل بلوار خلیج‌فارس و بلوار پیامبر اعظم (ص) و نقطه تبادل با خطوط A و B مترو ، ایستگاهی در نزدیکی جمکران ساخته می‌شود تا هم شهروندان قم و هم زائران حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به آن دسترسی داشته باشند . در طرح توسعه این پروژه ، به‌منظور دسترسی آسان‌تر مردم ، ساخت یک خط فرعی از این ایستگاه پیش‌بینی شده تا ایستگاه مرکزی راه‌آهن داخل شهر قم به ایستگاه قطار پرسرعت متصل شود .

  بهشتی با اشاره به عبور ۱۳۷ کیلومتر از مسیر ۴۱۰ کیلومتری قطار پرسرعت تهران - قم - اصفهان از جغرافیایی سیاسی استان قم گفت : مهم‌ترین بخش این مسیر عبور ۵ کیلومتر آن از زیر کوه دوبرادران است که در جلسه امروز مقرر شد زمین‌هایی در دو طرف این کوه در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا سرعت پیشرفت طرح افزایش یابد .

  مدیرکل ساختمان و تأسیسات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تأمین مالی این طرح به میزان دو میلیارد دلار از سوی پیمانکار چینی گفت : با رفع مشکلات مالی ، ۱۲ کارگاه در مسیر این قطار ، با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند . عملیات زیرسازی این طرح نسبت به کل عملیات اجرایی ۱۱ درصد پیشرفت داشته است که شامل ساخت بدنه‌های خاک‌ریز و پل‌ها است .

  وی با اشاره به اینکه قرارداد مرحله دوم این طرح با پیمانکار چینی منعقد شده است گفت : طبق جدول زمان‌بندی ، این طرح باید تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد . عملیات اجرایی طرح بر عهده پیمانکار داخلی و مسائل سیستم‌ها و تکنولوژی بر عهده پیمانکار چینی است .

  در ادامه جلسه صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت اجرایی پروژه قطار پرسرعت در محدوده استان قم گفت : اولویت اجرای پروژه احداث تونل در محدوده کوه دوبرادران است و برای پرهیز از مشکلات اجرایی و انشعابات ، در صورت امکان سایت متمرکز برای تجهیز کارگاه‌ها آماده شود  .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اهمیت این پروژه در توسعه حمل‌ونقل استان ، تأکید کرد : برای اخذ تصمیمات بهتر و هماهنگی بیشتر ، طرح پروژه قطار سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان برای کلیه مدیران اجرایی دستگاه‌های استان تبیین و تشریح شود .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پوشش اینترنتی نسل ۴ در سه مسیر ریلی توسط شرکت همراه اول

  تکمیل پوشش اینترنتی نسل ۴ در سه مسیر ریلی توسط شرکت همراه اول

  در فاز نخست از حرم تا حرم (قم تا مشهد) و از قم تا تهران با هزار کیلومتر مسیر ریلی انتخاب شده و پوشش داده می شود و در یک برنامه اجرایی در طول یک سال آینده کل این مسیر پوشش داده شده و در داخل قطار نیز خدمات وای فای ارائه می شود .

  |

  تقدیر از ساربان مسئولیت‌پذیر در راستای ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی مردم در بخش حمل‌ونقل

  تقدیر از ساربان مسئولیت‌پذیر در راستای ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی مردم در بخش حمل‌ونقل

  حدود ۱۴ هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور وجود دارد و اینگونه سوانح همواره وجود دارد ، اما چیزی که اهمیت دارد این است که بدانیم این گونه سوانح با اطلاع رسانی و مسئولیت شناسی مردم ، بیشتر قابل کنترل خواهد بود .

  |

  برگزاری جلسه کارگروه تخصصی حمل و نقل ، شریان های حیاتی ، بلایای جوی و طوفان استان قم

  برگزاری جلسه کارگروه تخصصی حمل و نقل ، شریان های حیاتی ، بلایای جوی و طوفان استان قم

  با تخصیص اعتبارات مورد نیاز می توان نسبت به بررسی و ایمن بودن شریان های حیاتی استان اعم از پل ها ، محورها ، زیرگذر و روگذر و... قبل از وقوع بحران اطمینان و آگاهی پیدا کرد و در صورت نیاز به تعمیر و بهسازی آن ها در اسرع وقت اقدام نمود .

  |

  نظرات کاربران