در حال بارگذاری ...
 • جزئیات نشست رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان و رئیس سازمان راهداری

  به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان بحث و گفتگو کردند .

  رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون اقتصادی این استان با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان دیدار و گفت‌وگو کرد .

  حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه که با حضور دبیر کانون کامیون‌داران کشور و انجمن کامیون‌داران استان اصفهان برگزار شد ، اظهار داشت : تأمین لاستیک مورد نیاز رانندگان در اولویت اول رسیدگی به مطالبات رانندگان قرار دارد که مقرر شده است وزارت صنعت ، معدن و تجارت لاستیک را با قیمت مصوب تأمین نموده و نمایندگانی در پایانه‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لاستیک را به متقاضیان توزیع کنند .

  وی با بیان این‌که در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان و خروج ناوگان فرسوده از ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهادهایی ارائه گردید ، افزود : به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  حجت‌الاسلام لارگانی خاطرنشان کرد : موضوع دیگری که با جدیت از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری می‌شود ، بیمه درمان رانندگان است تا با پرداخت یارانه از سوی دولت، مشکلات بیمه و تأمین اجتماعی رانندگان حل‌وفصل شود .

  بر اساس این گزارش عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در این جلسه به فرآیند رسیدگی به شکایات رانندگان در این سازمان اشاره کرد و افزود : پس از راه‌اندازی سامانه دریافت شکایات در سایت ۱۴۱ و پاسخگوی تلفنی در تلفن گویای ۱۴۱ ، تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار شکایت از رانندگان دریافت شد که جهت بررسی به حوزه‌های ذی‌ربط ارجاع گردید و پس از دریافت پاسخ ، به رانندگان اعلام شد . به‌منظور اطلاع‌رسانی اقدامات انجام‌شده در حوزه رسیدگی به مطالبات رانندگان تاکنون بالغ بر یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار پیامک به رانندگان ارسال‌شده است .

  تلاش سازمان راهداری برای جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان

  حسن‌نیا با بیان این‌که رسیدگی به برخی مطالبات رانندگان فرا دستگاهی بوده و خارج از حیطه اختیارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، افزود: در زمینه این مطالبات جلساتی با نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و شرکت ملی بخش فراورده‌های نفتی ایران برگزار شد و بر رسیدگی به خواسته‌های رانندگان و جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان تلاشگر تأکید شده است .

  این گزارش حاکی است در این جلسه داریوش امانی ، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالا گزارشی از اقدامات انجام‌شده در جلسات کارگروه  رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کردند .

  همچنین کریمی دبیر کانون کامیون‌داران کشور و قاسمی رئیس انجمن کامیون‌داران استان اصفهان پیشنهادهای خود را در خصوص رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کرده و بر موضوع پیگیری سایر دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات موجود در  بخش حمل‌ونقل جاده‌ای تأکید کردند .
  مطالب مرتبط

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در زمان حضور در شهر سراوان با خانواده مرحوم محمد صالح باران زهی رئیس سابق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان ، که سال گذشته در حین نظارت بر عملیات راهداری دچار سانحه شد و به دیار باقی شتافت دیدار ، و از رشادت های ...

  |

  نظرات کاربران