در حال بارگذاری ...
 • جزئیات نشست رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان و رئیس سازمان راهداری

  به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان بحث و گفتگو کردند .

  رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون اقتصادی این استان با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان دیدار و گفت‌وگو کرد .

  حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه که با حضور دبیر کانون کامیون‌داران کشور و انجمن کامیون‌داران استان اصفهان برگزار شد ، اظهار داشت : تأمین لاستیک مورد نیاز رانندگان در اولویت اول رسیدگی به مطالبات رانندگان قرار دارد که مقرر شده است وزارت صنعت ، معدن و تجارت لاستیک را با قیمت مصوب تأمین نموده و نمایندگانی در پایانه‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لاستیک را به متقاضیان توزیع کنند .

  وی با بیان این‌که در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان و خروج ناوگان فرسوده از ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهادهایی ارائه گردید ، افزود : به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  حجت‌الاسلام لارگانی خاطرنشان کرد : موضوع دیگری که با جدیت از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری می‌شود ، بیمه درمان رانندگان است تا با پرداخت یارانه از سوی دولت، مشکلات بیمه و تأمین اجتماعی رانندگان حل‌وفصل شود .

  بر اساس این گزارش عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در این جلسه به فرآیند رسیدگی به شکایات رانندگان در این سازمان اشاره کرد و افزود : پس از راه‌اندازی سامانه دریافت شکایات در سایت ۱۴۱ و پاسخگوی تلفنی در تلفن گویای ۱۴۱ ، تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار شکایت از رانندگان دریافت شد که جهت بررسی به حوزه‌های ذی‌ربط ارجاع گردید و پس از دریافت پاسخ ، به رانندگان اعلام شد . به‌منظور اطلاع‌رسانی اقدامات انجام‌شده در حوزه رسیدگی به مطالبات رانندگان تاکنون بالغ بر یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار پیامک به رانندگان ارسال‌شده است .

  تلاش سازمان راهداری برای جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان

  حسن‌نیا با بیان این‌که رسیدگی به برخی مطالبات رانندگان فرا دستگاهی بوده و خارج از حیطه اختیارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، افزود: در زمینه این مطالبات جلساتی با نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و شرکت ملی بخش فراورده‌های نفتی ایران برگزار شد و بر رسیدگی به خواسته‌های رانندگان و جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان تلاشگر تأکید شده است .

  این گزارش حاکی است در این جلسه داریوش امانی ، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالا گزارشی از اقدامات انجام‌شده در جلسات کارگروه  رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کردند .

  همچنین کریمی دبیر کانون کامیون‌داران کشور و قاسمی رئیس انجمن کامیون‌داران استان اصفهان پیشنهادهای خود را در خصوص رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کرده و بر موضوع پیگیری سایر دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات موجود در  بخش حمل‌ونقل جاده‌ای تأکید کردند .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه اصلی مسئولان بخش حمل و نقل جاده‌ای

  رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه اصلی مسئولان بخش حمل و نقل جاده‌ای

  بخشی از مسائل و مشکلات نیاز به زمان بیشتری داشت که از طریق مطالعات کارشناسی بررسی شد و بخشی از مطالبات هم از جمله سخت و زیان‌آور شدن شغل رانندگی نیاز به تدوین قانون از سوی مجلس شورای اسلامی دارد و یا بازنگری در دستورالعمل و قوانین و مقررات که در دست بررسی و پیگیری است .

  |

  بررسی تخصصی و همه جانبه تصادف اتوبوس با تانکر سوخت در کمیسیون ایمنی راه‌ها

  بررسی تخصصی و همه جانبه تصادف اتوبوس با تانکر سوخت در کمیسیون ایمنی راه‌ها

  در گزارش کارشناسی تهیه شده ، زنجیره شکل‌گیری این تصادف مورد بررسی قرار گرفته و جدا از علت تامه ، به احتمال وجود خستگی راننده کشنده تانکر به علت ساعات رانندگی پیش از تصادف ، با توجه به مسیرهای طی شده ، اشاره شده است .

  |

  فرآیند تصویب نهایی تعرفه حمل کالا بر اساس تن کیلومتر در حال تکمیل

  فرآیند تصویب نهایی تعرفه حمل کالا بر اساس تن کیلومتر در حال تکمیل

  محاسبه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای (قیمت تمام شده) و نرخ تن کیلومتر با در نظر گرفتن تاثیر تک تک هزینه‌ها در واحد تن کیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است و این نرخ بدون احتساب سر بار مانند کمیسیون ، بیمه مسئولیت مدنی – تخلیه و بارگیری محاسبه شده است .

  |

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  طبق پیشنهاد دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، در سال ۹۷ اجرای پایلوت طرح اورژانس ملی باید از محل فوق تامین مالی شود . همچنین اجرای کامل سامانه جامع ثبت سوانح حمل و نقل و تامین منابع و تجهیزات ضروری و فعالیت‌هایی که در خصوص برنامه عملیاتی ارتقای ایمنی راه ها انجام می‌شود ...

  |

  امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌ های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای میان ایران و ایتالیا

  امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌ های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای میان ایران و ایتالیا

  در این جلسه در خصوص برگزاری نشست مشترک بین سفارت ایتالیا در تهران و مقامات صلاحیت‌دار ایرانی ، با هدف یافتن راه‌حلهای مناسب در چارچوب و منطق با قوانین و مقررات موجود ، در ارتباط با صدور روادید رانندگان کامیونهای بین‌المللی عازم به قلمرو ایتالیا ، توافق لازم فیمابین دو کشور ...

  |

  نظرات کاربران