در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جزئیات نشست رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان و رئیس سازمان راهداری

  به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان بحث و گفتگو کردند .

  رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون اقتصادی این استان با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرامون رسیدگی به مشکلات رانندگان دیدار و گفت‌وگو کرد .

  حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه که با حضور دبیر کانون کامیون‌داران کشور و انجمن کامیون‌داران استان اصفهان برگزار شد ، اظهار داشت : تأمین لاستیک مورد نیاز رانندگان در اولویت اول رسیدگی به مطالبات رانندگان قرار دارد که مقرر شده است وزارت صنعت ، معدن و تجارت لاستیک را با قیمت مصوب تأمین نموده و نمایندگانی در پایانه‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لاستیک را به متقاضیان توزیع کنند .

  وی با بیان این‌که در راستای اجرای طرح نوسازی ناوگان و خروج ناوگان فرسوده از ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهادهایی ارائه گردید ، افزود : به ازای خروج ۲ ناوگان فرسوده می‌توان یک ناوگان نو وارد چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای شود . همچنین به‌منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا ، واردات کامیون جدید حتماً باید با نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باشد . بیمه درمانی رانندگان از سوی مجلس پیگیری می‌شود .

  حجت‌الاسلام لارگانی خاطرنشان کرد : موضوع دیگری که با جدیت از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری می‌شود ، بیمه درمان رانندگان است تا با پرداخت یارانه از سوی دولت، مشکلات بیمه و تأمین اجتماعی رانندگان حل‌وفصل شود .

  بر اساس این گزارش عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در این جلسه به فرآیند رسیدگی به شکایات رانندگان در این سازمان اشاره کرد و افزود : پس از راه‌اندازی سامانه دریافت شکایات در سایت ۱۴۱ و پاسخگوی تلفنی در تلفن گویای ۱۴۱ ، تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار شکایت از رانندگان دریافت شد که جهت بررسی به حوزه‌های ذی‌ربط ارجاع گردید و پس از دریافت پاسخ ، به رانندگان اعلام شد . به‌منظور اطلاع‌رسانی اقدامات انجام‌شده در حوزه رسیدگی به مطالبات رانندگان تاکنون بالغ بر یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار پیامک به رانندگان ارسال‌شده است .

  تلاش سازمان راهداری برای جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان

  حسن‌نیا با بیان این‌که رسیدگی به برخی مطالبات رانندگان فرا دستگاهی بوده و خارج از حیطه اختیارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، افزود: در زمینه این مطالبات جلساتی با نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و شرکت ملی بخش فراورده‌های نفتی ایران برگزار شد و بر رسیدگی به خواسته‌های رانندگان و جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان تلاشگر تأکید شده است .

  این گزارش حاکی است در این جلسه داریوش امانی ، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالا گزارشی از اقدامات انجام‌شده در جلسات کارگروه  رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کردند .

  همچنین کریمی دبیر کانون کامیون‌داران کشور و قاسمی رئیس انجمن کامیون‌داران استان اصفهان پیشنهادهای خود را در خصوص رسیدگی به مشکلات رانندگان ارائه کرده و بر موضوع پیگیری سایر دستگاه‌ها در راستای حل مشکلات موجود در  بخش حمل‌ونقل جاده‌ای تأکید کردند .
  مطالب مرتبط

  تعطیلی ۲۷ شرکت حمل‌ونقل جاده ای متخلف در استان تهران

  تعطیلی ۲۷ شرکت حمل‌ونقل جاده ای متخلف در استان تهران

  اینکه مسئولان به‌صورت مستقیم صحبت‌ها و مشکلات را از رانندگان بشنوند ، دید آن‌ها را نسبت به مشکلات رانندگان باز می‌کند و روی آن‌ها اثر مثبت روانی می‌گذارد که مسئولان بدون واسطه صحبت‌ها و مشکلات آن‌ها را می‌شنوند در اجرا و حل مسائل نیز تأثیر خود را خواهد گذاشت .

  |

  تحقق بخش زیادی از مطالبات رانندگان استان لرستان

  تحقق بخش زیادی از مطالبات رانندگان استان لرستان

  افزایش نرخ کرایه حمل بار به میزان ۲۰ درصد، رصد فاز اول محاسبه هزینه بار بر اساس تن کیلومتر ، بیمه تکمیلی رایگان برای رانندگان و همسران آنها ، حذف سپهتن از ناوگان کالا و افزایش حق بیمه از ۱.۳ به ۱.۵ درصد در این دو ماه انجام شده است .

  |

  ضرورت یکسان‌سازی و شفافیت در نرخ بارنامه شرکت های حمل و نقل استان لرستان

  ضرورت یکسان‌سازی و شفافیت در نرخ بارنامه شرکت های حمل و نقل استان لرستان

  از خرداد ماه تا به امروز اقداماتی در راستای تحقق مطالبات رانندگان در استان لرستان صورت گرفته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نهایی شدن نرخ حمل پایه در استان ، محاسبه نرخ بار براساس تن کیلومتر تحت وب ، فعال کردن کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل ، ...

  |

  نظرات کاربران