در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور

  پیرو مصوبه نشست ۹۵ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورخ ۹۷۰۲۲۴ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ابلاغ می‌گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در نامه‌ای خطاب به معاون رئیس‌جمهور ،‌ پنج تن از وزرا ، فرمانده نیروی انتظامی و روسای سازمان‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ‌ها را ابلاغ کرد و خواستار ارائه گزارش فعالیت‌ها هر شش ماه یک‌بار به کمیسیون شد .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در نامه‌‌ای خطاب به اعضای اصلی کمیسیون ایمنی راه‌های کشور رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با هر یک از دستگاه را ابلاغ کرد .

  متن نامه به شرح زیر است :

  بسمه تعالی

  جناب آقای دکتر نوبخت - معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور

  جناب آقای دکتر رحمانی فضلی - وزیر کشور

  جناب آقای دکتر هاشمی - وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

  جناب آقای مهندس آذری جهرمی و زیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

  جناب آقای شریعتمداری - وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

  جناب آقای بطحائی - وزیر محترم آموزش‌وپرورش

  جناب آقای دکتر کرباسیان - وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی

  سردار سرتیپ پاسدار اشتری - فرماندهی محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

  سرکار خانم پیروزبخت - رئیس محترم سازمان ملی استاندارد ایران

  جناب آقای سلیمی - رئیس محترم سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر

  جناب آقای دکتر عسکری - رئیس محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام

  پیرو مصوبه نشست ۹۵ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورخ ۹۷/۰۲/۲۴ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ابلاغ می‌گردد . مقتضی است دستور فرمایید با هدف پایش مجموعه اقدامات انجام‌شده و اخذ بازخوردهای آن ، گزارش فعالیت‌ها هر شش ماه یک‌بار به کمیسیون ارائه گردد .

  گرچه نقشه راه ایمنی جهت طرح و تصویب در هیئت دولت ارسال شده ، اما در کمیسیون ایمنی مقرر شد برای تسریع در اقدام ، هم‌زمان (برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور) تا جایی که در حد مقدورات و توان فعلی سازمان‌ها است ، به مرحله اجرا درآید .
  مطالب مرتبط

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  طبق پیشنهاد دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، در سال ۹۷ اجرای پایلوت طرح اورژانس ملی باید از محل فوق تامین مالی شود . همچنین اجرای کامل سامانه جامع ثبت سوانح حمل و نقل و تامین منابع و تجهیزات ضروری و فعالیت‌هایی که در خصوص برنامه عملیاتی ارتقای ایمنی راه ها انجام می‌شود ...

  |

  توجه به مدیریت مشارکتی رمز موفقیت بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

  توجه به مدیریت مشارکتی رمز موفقیت بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

  امر راهداری و اجرای فرآیندهای مربوط به این حوزه به صورت جاری ، پیشگیرانه و حین وقوع حوادث احتمالی اهمیت ویژه‌ای دارد به ویژه در مقوله ایمنی جاده‌ها و ارتقای آن نقش مهمی را ایفا می‌کند ، که این امر در مواقع و زمانهای خاص به ویژه در فصول بارش و ماههای سرد سال بیشتر اهمیت ...

  |

  نظرات کاربران