در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور

  پیرو مصوبه نشست ۹۵ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورخ ۹۷۰۲۲۴ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ابلاغ می‌گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در نامه‌ای خطاب به معاون رئیس‌جمهور ،‌ پنج تن از وزرا ، فرمانده نیروی انتظامی و روسای سازمان‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ‌ها را ابلاغ کرد و خواستار ارائه گزارش فعالیت‌ها هر شش ماه یک‌بار به کمیسیون شد .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در نامه‌‌ای خطاب به اعضای اصلی کمیسیون ایمنی راه‌های کشور رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با هر یک از دستگاه را ابلاغ کرد .

  متن نامه به شرح زیر است :

  بسمه تعالی

  جناب آقای دکتر نوبخت - معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور

  جناب آقای دکتر رحمانی فضلی - وزیر کشور

  جناب آقای دکتر هاشمی - وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

  جناب آقای مهندس آذری جهرمی و زیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

  جناب آقای شریعتمداری - وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

  جناب آقای بطحائی - وزیر محترم آموزش‌وپرورش

  جناب آقای دکتر کرباسیان - وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی

  سردار سرتیپ پاسدار اشتری - فرماندهی محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

  سرکار خانم پیروزبخت - رئیس محترم سازمان ملی استاندارد ایران

  جناب آقای سلیمی - رئیس محترم سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر

  جناب آقای دکتر عسکری - رئیس محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

  با سلام و احترام

  پیرو مصوبه نشست ۹۵ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورخ ۹۷/۰۲/۲۴ رئوس برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور برای پیاده‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آن دستگاه ابلاغ می‌گردد . مقتضی است دستور فرمایید با هدف پایش مجموعه اقدامات انجام‌شده و اخذ بازخوردهای آن ، گزارش فعالیت‌ها هر شش ماه یک‌بار به کمیسیون ارائه گردد .

  گرچه نقشه راه ایمنی جهت طرح و تصویب در هیئت دولت ارسال شده ، اما در کمیسیون ایمنی مقرر شد برای تسریع در اقدام ، هم‌زمان (برنامه عملیاتی ایمنی راه‌های کشور) تا جایی که در حد مقدورات و توان فعلی سازمان‌ها است ، به مرحله اجرا درآید .
  مطالب مرتبط

  الزام استفاده از صندلی کودک خودرو در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی

  الزام استفاده از صندلی کودک خودرو در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی

  این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و در آنجا نیز از دستگاه‌های مختلف دعوت و نقطه نظرها گرفته شد . در حقیقت نظر مثبت این بود که صندلی کودک در خودرو باید اجباری شود و با توجه به وزن و سن کودک انواع مختلفی نیز بایستی داشته باشد .

  |

  مشخص شدن عوامل تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در سنندج و آزادراه کاشان - نطنز

  مشخص شدن عوامل تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در سنندج و آزادراه کاشان - نطنز

  به منظور پیشگیری از وقوع سوانح مشابه بر اساس یافته‌های تحلیل حوادث فوق و پس از اخذ نظرات اعضا، تصمیمات فنی و تخصصی اتخاذ شده و اقدامات لازم جهت اجرا توسط هر یک از دستگاه‌های مسئول مورد جمع‌بندی ریاست جلسه قرار گرفته و به تصویب کمیسیون رسید .

  |

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  لزوم تهیه استانداردهایی برای ساخت جاده‌های محلی و اختصاصی

  طبق پیشنهاد دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور ، در سال ۹۷ اجرای پایلوت طرح اورژانس ملی باید از محل فوق تامین مالی شود . همچنین اجرای کامل سامانه جامع ثبت سوانح حمل و نقل و تامین منابع و تجهیزات ضروری و فعالیت‌هایی که در خصوص برنامه عملیاتی ارتقای ایمنی راه ها انجام می‌شود ...

  |

  نظرات کاربران