در حال بارگذاری ...
 • آمادگی ایران برای انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان

  گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ وبرقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست فعال سازی کارنه تیر الکترونیک در کریدور شمال _ جنوب با حضور معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران ، مدیر کل دفتر نظارت بر ترانزیت و نمایندگان سازمان حمل و نقل بین المللی جاده ای (ایرو) در تهران برگزار شد .

  معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست گفت : ایران آماده انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان در پروژه کریدور شمال - جنوب است .

  علیرضا مقدسی در نشست فعال سازی کارنه تیر در کریدور شمال - جنوب با اعلام این خبر به نمایندگان این دو کشور و نماینده ایرو در این جلسه گفت : با توجه به زیرساخت های الکترونیکی هند و آمادگی مناسبی که کشور آذربایجان در پروژه تیرالکترونیک نشان داده است ما از دو کشور دعوت می کنیم که تیرالکترونیک را در کریدور شمال – جنوب ادامه دهند و پیشگام این اقدام در منطقه باشند چرا که هدف نهایی ما اجرای تیرالکترونیک در کریدور شمال - جنوب است .

  معاون حقوقی گمرک کشور به تجربیات ایران در زمینه همکاری های بین المللی در این حوزه اشاره کرد و توضیح داد : گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ و برقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند . مقدسی هم چنین به تجربه حمل ترکیبی میان ایران و اسلوونی اشاره کرد و با موفق خواندن آن گفت : این یک تجربه اینتر مدال بود و ایران آماده پروژه حمل ترکیبی با همکاری هند و آذربایجان است ، چرا که این اقدام نه تنها کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت که موجب همگرایی کشورهای منطقه نیز خواهد شد .

  فرید ولی اف نماینده گمرک آذربایجان در آغاز صحبت هایش در این نشست به موقعیت کشور خود اشاره کرد و گفت : رئیس جمهور ما بر گسترش ترانزیت با ایران تاکید بسیار کرده است و ما در راستای راهبردهای ایشان بر گسترش و تسهیل تجارت بین ایران و آذربایجان جدی و پیگیر هستیم .

  در پایان این نشست علیرضا مقدسی معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران با اشاره به کسب  رتبه برتر گمرک ایران در کشفیات قاچاق و مواد مخدر در جهان از سوی سازمان جهانی گمرک ، از آن به عنوان یکی از افتخارات گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا ومواد مخدر در منطقه نام برد   .

  بنابراین گزارش ؛ هند در سال گذشته به کنوانسیون تیر پیوست . ایران و ترکیه در سال گذشته در زمینه تیر الکترونیک برای اولین بار در دنیا همکاری مشترکی را کلید زدند که منجر به تجربه موفقی در این زمینه شد . هند نیز به زودی پروژه تیررا در کشورش آغاز خواهد کرد. سه کشور ایران ، هند و آذربایجان در صدد همکاری مشترک برای اجرای تیر الکترونیک در کریدور شمال – جنوب هستند .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی به کشور

  تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی به کشور

  بر اساس مصوبه های اعلام شده ، از این پس حقوق ورودی و همچنین مالیات برارزش افزوده به صورت ضمانت نامه بانکی دریافت خواهد شد . برای ۱۱۷ فعال مجاز اقتصادی که در پرتال گمرک جمهوری اسلامی ایران رجیستر شده اند و همچنین برای ۲۷ شرکت دانش بنیان نیز مجوزی صادر شده تا این شرکت ها بتوانند ...

  |

  تشریح آثار مخرب رسوب کالا در بنادر و لطمه بر اقتصاد کشور

  تشریح آثار مخرب رسوب کالا در بنادر و لطمه بر اقتصاد کشور

  سازمان بنادر و دریانوردی و نیز گمرک جمهوری اسلامی ایران می توانند به گونه ای عمل کنند تا رسوب کالا در بنادر هزینه بر شود و در صورتی هم که یک تاجر در جهت ترخیص کالای خود اقدام می کند ، وی را تشویق نموده و تخفیفات مورد نظر را ارائه کنند .

  |

  پایش روزانه وضعیت واردات از گمرکات در ستاد مرکزی گمرک ایران

  پایش روزانه وضعیت واردات از گمرکات در ستاد مرکزی گمرک ایران

  بنابراین ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص جهت واردات کالا به استثنای خودرو که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی ، مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی از سوی هیات وزیران بلامانع است .

  |

  واردات بیش از ۵۰۳ هزار تن انواع کالا به کشور در هفته گذشته

  واردات بیش از ۵۰۳ هزار تن انواع کالا به کشور در هفته گذشته

  در حال حاضر ۳ هزار و ۶۳۷ قلم کالا مشمول معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارز شده اند . بنابراین در زمان ترخیص این کالاها که به تفکیک کد تعرفه هر کالا به گمرکات ابلاغ و اطلاع رسانی شده است نیازی به تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و یا تعهد بانکی نیست .

  |

  اخذ تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات به صورت سیستمی

  اخذ تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات به صورت سیستمی

  بر اساس بخشنامه بانک مرکزی ، گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف شده است همزمان با اظهار الکترونیک صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزی ، نسبت به اخذ سیستمی تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات از صادرکننده یا نماینده قانونی وی اقدام کند .‎

  |

  نظرات کاربران