در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آمادگی ایران برای انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان

  گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ وبرقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست فعال سازی کارنه تیر الکترونیک در کریدور شمال _ جنوب با حضور معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران ، مدیر کل دفتر نظارت بر ترانزیت و نمایندگان سازمان حمل و نقل بین المللی جاده ای (ایرو) در تهران برگزار شد .

  معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست گفت : ایران آماده انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان در پروژه کریدور شمال - جنوب است .

  علیرضا مقدسی در نشست فعال سازی کارنه تیر در کریدور شمال - جنوب با اعلام این خبر به نمایندگان این دو کشور و نماینده ایرو در این جلسه گفت : با توجه به زیرساخت های الکترونیکی هند و آمادگی مناسبی که کشور آذربایجان در پروژه تیرالکترونیک نشان داده است ما از دو کشور دعوت می کنیم که تیرالکترونیک را در کریدور شمال – جنوب ادامه دهند و پیشگام این اقدام در منطقه باشند چرا که هدف نهایی ما اجرای تیرالکترونیک در کریدور شمال - جنوب است .

  معاون حقوقی گمرک کشور به تجربیات ایران در زمینه همکاری های بین المللی در این حوزه اشاره کرد و توضیح داد : گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ و برقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند . مقدسی هم چنین به تجربه حمل ترکیبی میان ایران و اسلوونی اشاره کرد و با موفق خواندن آن گفت : این یک تجربه اینتر مدال بود و ایران آماده پروژه حمل ترکیبی با همکاری هند و آذربایجان است ، چرا که این اقدام نه تنها کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت که موجب همگرایی کشورهای منطقه نیز خواهد شد .

  فرید ولی اف نماینده گمرک آذربایجان در آغاز صحبت هایش در این نشست به موقعیت کشور خود اشاره کرد و گفت : رئیس جمهور ما بر گسترش ترانزیت با ایران تاکید بسیار کرده است و ما در راستای راهبردهای ایشان بر گسترش و تسهیل تجارت بین ایران و آذربایجان جدی و پیگیر هستیم .

  در پایان این نشست علیرضا مقدسی معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران با اشاره به کسب  رتبه برتر گمرک ایران در کشفیات قاچاق و مواد مخدر در جهان از سوی سازمان جهانی گمرک ، از آن به عنوان یکی از افتخارات گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا ومواد مخدر در منطقه نام برد   .

  بنابراین گزارش ؛ هند در سال گذشته به کنوانسیون تیر پیوست . ایران و ترکیه در سال گذشته در زمینه تیر الکترونیک برای اولین بار در دنیا همکاری مشترکی را کلید زدند که منجر به تجربه موفقی در این زمینه شد . هند نیز به زودی پروژه تیررا در کشورش آغاز خواهد کرد. سه کشور ایران ، هند و آذربایجان در صدد همکاری مشترک برای اجرای تیر الکترونیک در کریدور شمال – جنوب هستند .
  مطالب مرتبط

  پیاده‌سازی موفقیت آمیز پروژه تیر الکترونیک در ایران توسط گمرک

  پیاده‌سازی موفقیت آمیز پروژه تیر الکترونیک در ایران توسط گمرک

  تمامی کالاهایی که از طریق جاده در بین کشورها حمل می شود اتحادیه حمل و نقل بین المللی جاده ای (ایرو) مسئولیت هماهنگی این کالاها را برعهده دارد و سندی تحت عنوان کارنه تیر صادر و در اختیار رانندگان حمل و نقل جاده ای قرار می دهد .

  |

  امضا تفاهم‌نامه همکاری‌ حمل‌ونقل بین المللی جاده‌ای میان ایران و آذربایجان

  امضا تفاهم‌نامه همکاری‌ حمل‌ونقل بین المللی جاده‌ای میان ایران و آذربایجان

  در این اجلاس موضوعات مختلفی ازجمله افزایش پروانه‌های تردد معاف از عوارض برای سال ۲۰۱۸ و تعیین سقف برای سال ۲۰۱۹، همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای تسهیل و تسریع عبور مسافرین از سوی طرفین مطرح و تصمیم‌گیری شد .

  |

  جزئیات اولین جلسه ستاد مراکز لجستیک کشور

  جزئیات اولین جلسه ستاد مراکز لجستیک کشور

  مقرر گردید کلیه اعضاء ستاد نظرات تکمیلی سازمان‌های متبوع خود را طی دو هفته به دبیرخانه ستاد ارسال نمایند تا پس از بررسی و تایید در کمیسیون تخصصی ستاد به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ گردد .

  |

  نظرات کاربران