در حال بارگذاری ...
 • آمادگی ایران برای انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان

  گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ وبرقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست فعال سازی کارنه تیر الکترونیک در کریدور شمال _ جنوب با حضور معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران ، مدیر کل دفتر نظارت بر ترانزیت و نمایندگان سازمان حمل و نقل بین المللی جاده ای (ایرو) در تهران برگزار شد .

  معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست گفت : ایران آماده انتقال تجربیات تیرالکترونیک به کشورهای هند و آذربایجان در پروژه کریدور شمال - جنوب است .

  علیرضا مقدسی در نشست فعال سازی کارنه تیر در کریدور شمال - جنوب با اعلام این خبر به نمایندگان این دو کشور و نماینده ایرو در این جلسه گفت : با توجه به زیرساخت های الکترونیکی هند و آمادگی مناسبی که کشور آذربایجان در پروژه تیرالکترونیک نشان داده است ما از دو کشور دعوت می کنیم که تیرالکترونیک را در کریدور شمال – جنوب ادامه دهند و پیشگام این اقدام در منطقه باشند چرا که هدف نهایی ما اجرای تیرالکترونیک در کریدور شمال - جنوب است .

  معاون حقوقی گمرک کشور به تجربیات ایران در زمینه همکاری های بین المللی در این حوزه اشاره کرد و توضیح داد : گمرک ایران با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی در گمرک و حذف کاغذ و برقراری تبادلات الکترونیکی اطلاعات بین گمرکات توانست تجربه موفق تیرالکترونیکی بین گمرک ایران و ترکیه را رقم بزند . مقدسی هم چنین به تجربه حمل ترکیبی میان ایران و اسلوونی اشاره کرد و با موفق خواندن آن گفت : این یک تجربه اینتر مدال بود و ایران آماده پروژه حمل ترکیبی با همکاری هند و آذربایجان است ، چرا که این اقدام نه تنها کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت که موجب همگرایی کشورهای منطقه نیز خواهد شد .

  فرید ولی اف نماینده گمرک آذربایجان در آغاز صحبت هایش در این نشست به موقعیت کشور خود اشاره کرد و گفت : رئیس جمهور ما بر گسترش ترانزیت با ایران تاکید بسیار کرده است و ما در راستای راهبردهای ایشان بر گسترش و تسهیل تجارت بین ایران و آذربایجان جدی و پیگیر هستیم .

  در پایان این نشست علیرضا مقدسی معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران با اشاره به کسب  رتبه برتر گمرک ایران در کشفیات قاچاق و مواد مخدر در جهان از سوی سازمان جهانی گمرک ، از آن به عنوان یکی از افتخارات گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا ومواد مخدر در منطقه نام برد   .

  بنابراین گزارش ؛ هند در سال گذشته به کنوانسیون تیر پیوست . ایران و ترکیه در سال گذشته در زمینه تیر الکترونیک برای اولین بار در دنیا همکاری مشترکی را کلید زدند که منجر به تجربه موفقی در این زمینه شد . هند نیز به زودی پروژه تیررا در کشورش آغاز خواهد کرد. سه کشور ایران ، هند و آذربایجان در صدد همکاری مشترک برای اجرای تیر الکترونیک در کریدور شمال – جنوب هستند .
  مطالب مرتبط

  بارگیری روزانه ۵۰ هزار تن کالای اساسی از گمرک بندر امام خمینی (ره)

  بارگیری روزانه ۵۰ هزار تن کالای اساسی از گمرک بندر امام خمینی (ره)

  گمرک بندر امام خمینی (ره) بیش از ۷۰ درصد کالاهای اساسی کشور را تامین کرده و در انبارهای این بندر بیش از دو میلیون تن کالای اساسی ذخیره قرار دارد که می توان به ذرت ، کنجاله ، دانه روغنی ، شکر ، روغن خوراکی ، برنج و..... اشاره کرد .

  |

  انتشار جزئیات تجارت خارجی کشور

  انتشار جزئیات تجارت خارجی کشور

  تا پایان آبان ماه سال‌جاری صادرات ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲ و ۹۶ صدم درصدی از نظر ارزش دلاری داشته است .

  |

  نظرات کاربران