در حال بارگذاری ...
 • تشکیل کارگروهی برای پیگیری مالیات و ارزش افزوده سرمایه‌گذاری در آزادراه ها

  در تلاش هستیم تا با بررسی شرایط موجود و قوانین مورد نیاز راهکاری فراهم شود تا مطالبات سرمایه‌گذاران از دولت به عنوان تضمین در بانک‌ها پذیرفته شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با اعضای کمیته شرکت‌های سرمایه‌گذار در آزادراه‌ها مطرح کرد : تلاش می کنیم تا با بررسی شرایط موجود و قوانین مورد نیاز ، راهکاری فراهم شود تا مطالبات سرمایه‌گذاران از دولت به عنوان تضمین در بانک‌ها پذیرفته شود .

  در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با اعضای کمیته شرکت‌های احداث و بهره‌برداری از آزادراه‌ها هم اندیشی در زمینه حل مشکلات آزادراه‌ها ، ارائه راهکارهای بهره‌برداری بهتر از آزادراه‌ها و تسریع در ساخت آزادراه‌های در دست اجرا صورت گرفت که در خصوص روش‌هایی برای استقبال بیشتر از سرمایه‌گذاری در ساخت آزادراه‌ها نیز بحث و تبادل نظر شد .

  خیراله خادمی در این جلسه حضور سرمایه‌گذاران در کنار دولت را ارزشمند برشمرد و اظهار داشت : با توجه به کمبود منابع در شرایط فعلی اگر بخواهیم برای اجرای پروژه‌ها تنها به اعتبارات دولتی اکتفا کنیم ، اتمام آنها سال‌ها طول می‌کشد و در حال حاضر پتانسیل‌های بخش خصوصی است که توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور را زنده نگه داشته است .

  وی تسهیل و فراهم نمودن بسترهای لازم برای حضور پررنگ‌تر سرمایه‌گذاران در پروژه های عمرانی را از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت :‌ برنامه ما این است تا شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم تا با همراهی و مشورت شما و افزایش جذابیت‌های مشارکت موانعی را که بر سر راه سرمایه‌گذاران وجود دارد برداریم .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در پاسخ به درخواست برخی سرمایه‌گذاران در خصوص تضمین‌های بانکی گفت : در تلاش هستیم تا با بررسی شرایط موجود و قوانین مورد نیاز راهکاری فراهم شود تا مطالبات سرمایه‌گذاران از دولت به عنوان تضمین در بانک‌ها پذیرفته شود .

  خادمی در بررسی موارد مطرح شده در حوزه مالیات و ارزش افزوده سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد : این موارد ظرفیت پیگیری جدی دارد و برای حل و فصل آن کارگروهی تشکیل می‌شود تا با روش‌های قانونی به این موضوعات رسیدگی شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در خاتمه جلسه دستور تشکیل یک کارگروه برای بررسی و طبقه‌بندی مشکلات مطرح شده را صادر کرد تا عناوین مطرح شده درگروه‌های تخصصی پیگیری شود .

  گفتنی است عدم پرداخت عوارض از سوی خودرو‌های سنگین در برخی آزادراه‌ها ، هزینه‌های نگهداری از آزادراه‌ها ، عدم هماهنگی نهاد‌های نظارتی ، عوارض الکترونیک و... از دیگر مشکلات سرمایه‌گذاران در حوزه آزادراه‌های کشور بود که در خصوص حل‌ آنها گفتگو و پیشنهاداتی ارائه شد .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  ۲۰ کیلومتر در استان کردستان ، ۴۰ کیلومتر در استان آذربایجان غربی ، ۳۰ کیلومتر در استان لرستان و ۲۰ کیلومتر در استان کرمانشاه بخش هایی از کریدور بزرگراهی غرب کشور هستند که طبق برنامه ریزی صورت گرفته به بهره برداری خواهد رسید .

  |

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  تکمیل این خط ریلی در دولت‌های مختلف پیگیری و دنبال شد ، اما طبق آنچه مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنند «نبود اهتمام از سوی طرف عراقی» ، موجب توقف عملیات تکمیل این خط ریلی شده است .

  |

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  ورود سرمایه بخش خصوصی به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و آزادراهی ، در کنار آنکه توسعه پایدار را به همراه دارد ، اطمینانِ خاطر مردم و شهروندان از سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و این عوامل موجب توسعه ‌شبکه آزادراهی است .

  |

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  با توجه به اینکه میزان کسانی که در این مسیر تردد داشتند و عوارض پرداخت می کردند کمتر از ۲۰ درصد بود این طرح به طور موقت گذاشته شده تا در نهایت بحث موضوعات کنترل بابت دریافت عوارض حل و فصل شود .

  |

  نظرات کاربران