در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خوزستان

  دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خبر داد .

  عباس پورسلان شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : احداث راه روستایی کهیش به بیت مطیلب و راه روستای یکاویه به مصطفی خمینی (وهابیه) از اولویت‌های توسعه راه‌ها در بخش مرکزی شهرستان باوی است .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : توسعه جاده‌های روستایی بخصوص در مناطق کم برخوردار از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور احداث چهار کیلومتر جاده در روستای یکاویه و همچنین جاده‌ای به طول ۱۲ کیلومتر در مسیر روستایی کهیش - بیت مطیلب و پروژه آسفالت روستای صلیعه شهرستان باوی در دستور کار قرار گرفت . از جاده روستایی کهیش - بیت مطیلب بیش از چهار هزار نفر روزانه تردد خواهند کرد و بیش از ۲۹۳ خانوار به‌صورت مستقیم از این مسیر بهره‌مند می‌شوند .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : احداث این جاده ۱۲ کیلومتری با اعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد ریال ظرف مدت شش ماه انجام شده و در مرحله اول چهار کیلومتر آن برای خدمت‌رسانی سریع‌تر به اهالی منطقه ، آسفالت می‌شود . اگر اعتبارات کافی در اختیار داشته باشیم ، می‌توانیم روند اجرایی کار را افزایش داده و بدون کوچک‌ترین وقفه کار خود را پیش ببریم . در بررسی‌های میدانی از شهرستان باوی مسیرهای مختلف دیگری نیز شناسایی شده‌اند که نیازمند توسعه بوده و تلاش داریم برای این مسیرها نیز از اعتبارات ملی ردیفی را در نظر گرفته و کار را آغاز کنیم .

  دولت خیز بلندی برای توسعه متوازن روستاها برداشته است

  استاندار خوزستان گفت : دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : بیش از سه هزار و ۲۰۰ خانوار در روستاهای این شهرستان ساکن بوده و با اجرای این پروژه‌های آب‌رسانی و جاده‌ای از خدمات خوبی بهره‌مند می‌شوند .

  وی افزود : یکی از اولویت‌های دولت در استان برای توسعه روستاها در سال‌های اخیر جمع‌آوری مدارس کانکسی ، آب‌رسانی و توسعه جاده‌های روستاهای کم برخوردار بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام‌شده است . با اجرای این پروژه‌ها گام‌های مؤثری توسط دولت در راستای برقراری عدالت اجتماعی و توزیع مناسب درآمد در کشور برداشته شده و هرچه در این زمینه تلاش بیشتری شود ، به جلوگیری از پراکندگی جمعیت و استفاده بهتر از ظرفیت‌های مناسب کمک شده است .

  استاندار خوزستان بر توزیع عادلانه اعتبارات در استان تأکید کرد و گفت : بی‌شک با این اقدام توسعه در سطح مناطق کم برخوردار استان به‌صورت یکسان انجام شده ‌ و اهالی روستاها از امکانات خاک و زمین بهتر بهره‌مند می‌شوند و این امر از گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها نیز جلوگیری می‌کند . همچنین آغاز عملیات اجرایی جاده عنافچه نیز در سال جاری از اولویت‌ها بوده که مطالعات آن در حال انجام است و به‌زودی با تأمین اعتبارات مناسب ، این پروژه نیز کلید می‌خورد . این پروژه خواست قلبی تمامی اهالی شهرستان باوی بوده و امکان تردد را برای مردم این منطقه تسهیل می‌کند .

  گفتنی است ، ۶ طرح عمرانی و راه‌سازی عصر جمعه در بخش مرکزی شهرستان باوی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی افتتاح و یا کلنگ زنی شدند .
  مطالب مرتبط

  کلنگ زنی دو پروژه راه روستایی در حوزه شهرستان علی آباد کتول

  کلنگ زنی دو پروژه راه روستایی در حوزه شهرستان علی آباد کتول

  در شهرستان علی آباد کتول ۷۶ روستا وجود دارد که ۷۴ روستای آن از یک راه آسفالته مطلوب برخوردارند و راه روستایی سیامرزکوه و وسیع سر در دهنه محمد آباد در حال ساخت می باشد که با اتمام این دو پروژه کلیه روستا های شهرستان دارای آسفالت خواهند شد .

  |

  کاهش ۳ درصدی آمار تلفات تصادفات جاده ای در جاده های آذربایجان شرقی

  کاهش ۳ درصدی آمار تلفات تصادفات جاده ای در جاده های آذربایجان شرقی

  کنترل بار کامیون در جاده های استان نیز از وظایف این اداره کل بوده که این کار از طریق سیستم توزین و ۱۲ باسکول مجهز در مقابل پاسگاه های پلیس انجام می شود که در صورت مجاز بودن بار مجوز حرکت به خودرو داده می شود و در غیر این صورت باید مقدار بار خودرو اصلاح شود .

  |

  کاهش ۳.۴ درصدی تلفات تصادفات جاده ای در استان خوزستان

  کاهش ۳.۴ درصدی تلفات تصادفات جاده ای در استان خوزستان

  در چهار ماهه اول امسال نیز محورهای اهواز – اندیمشک ، اهواز – ایذه – دهدز ، بهبهان – رامهرمز ، ماهشهر – هندیجان ، اهواز - ملاثانی ، مسجدسلیمان – اندیکا و اندیمشک – شاوور محورهای پرتصادف استان بوده‌اند که در مجموع ۲۶ درصد از تصادفات راه‌های برون شهری و روستایی استان در این ...

  |

  آغاز عملیات بهسازی محور همدان - چشین

  آغاز عملیات بهسازی محور همدان - چشین

  عرض محور موجود حدود ۶ متر بوده که باعث بروز مشکلاتی جهت تردد اهالی و گردشگران مخصوصا در روزهای تعطیل شده بود که عرض تمام شده بهسازی این محور شامل عرض آسفالت و شانه های طرفین در مجموع ۱۱ متر است .

  |

  لزوم همکاری مؤثر معاونین راهداری و حمل و نقل استان ها در ارتقا ایمنی جاده‌ها

  لزوم همکاری مؤثر معاونین راهداری و حمل و نقل استان ها در ارتقا ایمنی جاده‌ها

  تلاش مدیران ستاد مرکزی سازمان در تأمین اعتبارات مورد نیاز بازسازی راه‌های اصلی و فرعی و روستایی است و در واقع همه مدیران ستادی و استانی در یک مجموعه فعالیت می‌کنند که هدف اصلی خدمت به مردم و حفظ سرمایه‌های ملی است .

  |

  نظرات کاربران