در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خوزستان

  دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خبر داد .

  عباس پورسلان شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : احداث راه روستایی کهیش به بیت مطیلب و راه روستای یکاویه به مصطفی خمینی (وهابیه) از اولویت‌های توسعه راه‌ها در بخش مرکزی شهرستان باوی است .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : توسعه جاده‌های روستایی بخصوص در مناطق کم برخوردار از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور احداث چهار کیلومتر جاده در روستای یکاویه و همچنین جاده‌ای به طول ۱۲ کیلومتر در مسیر روستایی کهیش - بیت مطیلب و پروژه آسفالت روستای صلیعه شهرستان باوی در دستور کار قرار گرفت . از جاده روستایی کهیش - بیت مطیلب بیش از چهار هزار نفر روزانه تردد خواهند کرد و بیش از ۲۹۳ خانوار به‌صورت مستقیم از این مسیر بهره‌مند می‌شوند .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : احداث این جاده ۱۲ کیلومتری با اعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد ریال ظرف مدت شش ماه انجام شده و در مرحله اول چهار کیلومتر آن برای خدمت‌رسانی سریع‌تر به اهالی منطقه ، آسفالت می‌شود . اگر اعتبارات کافی در اختیار داشته باشیم ، می‌توانیم روند اجرایی کار را افزایش داده و بدون کوچک‌ترین وقفه کار خود را پیش ببریم . در بررسی‌های میدانی از شهرستان باوی مسیرهای مختلف دیگری نیز شناسایی شده‌اند که نیازمند توسعه بوده و تلاش داریم برای این مسیرها نیز از اعتبارات ملی ردیفی را در نظر گرفته و کار را آغاز کنیم .

  دولت خیز بلندی برای توسعه متوازن روستاها برداشته است

  استاندار خوزستان گفت : دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : بیش از سه هزار و ۲۰۰ خانوار در روستاهای این شهرستان ساکن بوده و با اجرای این پروژه‌های آب‌رسانی و جاده‌ای از خدمات خوبی بهره‌مند می‌شوند .

  وی افزود : یکی از اولویت‌های دولت در استان برای توسعه روستاها در سال‌های اخیر جمع‌آوری مدارس کانکسی ، آب‌رسانی و توسعه جاده‌های روستاهای کم برخوردار بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام‌شده است . با اجرای این پروژه‌ها گام‌های مؤثری توسط دولت در راستای برقراری عدالت اجتماعی و توزیع مناسب درآمد در کشور برداشته شده و هرچه در این زمینه تلاش بیشتری شود ، به جلوگیری از پراکندگی جمعیت و استفاده بهتر از ظرفیت‌های مناسب کمک شده است .

  استاندار خوزستان بر توزیع عادلانه اعتبارات در استان تأکید کرد و گفت : بی‌شک با این اقدام توسعه در سطح مناطق کم برخوردار استان به‌صورت یکسان انجام شده ‌ و اهالی روستاها از امکانات خاک و زمین بهتر بهره‌مند می‌شوند و این امر از گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها نیز جلوگیری می‌کند . همچنین آغاز عملیات اجرایی جاده عنافچه نیز در سال جاری از اولویت‌ها بوده که مطالعات آن در حال انجام است و به‌زودی با تأمین اعتبارات مناسب ، این پروژه نیز کلید می‌خورد . این پروژه خواست قلبی تمامی اهالی شهرستان باوی بوده و امکان تردد را برای مردم این منطقه تسهیل می‌کند .

  گفتنی است ، ۶ طرح عمرانی و راه‌سازی عصر جمعه در بخش مرکزی شهرستان باوی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی افتتاح و یا کلنگ زنی شدند .
  مطالب مرتبط

  بازگشایی راه‌های مسدود شده ورزقان در آذربایجان شرقی با تلاش راهداران

  بازگشایی راه‌های مسدود شده ورزقان در آذربایجان شرقی با تلاش راهداران

  علاوه بر محور گل آخور ، در محورهای ارزیل - طرزم ، گوراند - گوراکش ، کوجان - ورزقان ، میلق - سند آخور و کلو نیز ریزش اتفاق افتاده بود که توسط عوامل اداره راهداری ریزش برداری شده و تردد در محورها جریان دارد .

  |

  تشریح اقدامات و تمهیدات سازمان راهداری در مقابله با سیل

  تشریح اقدامات و تمهیدات سازمان راهداری در مقابله با سیل

  تا این لحظه میزان برآورد خسارت‌های وارده به راه‌ها و ابنیه فنی استان لرستان به بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است که شامل تخریب کامل ۲۰ دستگاه پل بزرگ و تخریب ۱۰۰ درصدی یک کیلومتر از جاده معمولان به خرم آباد در حاشیه رودخانه کشکان می‌شود . همچنین جاده های خرم‌آباد ، ...

  |

  تخریب بخشی از کریدور شمال - جنوب حدفاصل خرم آباد تا پلدختر

  تخریب بخشی از کریدور شمال - جنوب حدفاصل خرم آباد تا پلدختر

  در بخش‌هایی از محور سیلاب جسم جاده را شسته و با خود برده و دیگر جاده‌ای وجود ندارد و نیازمند زمان است تا به مرور با احداث واریانت های جدید و سازه های بتنی مورد نیاز از جمله تونل و پل بازسازی آن انجام شود که با توجه به ترانزیتی بودن این محور امکان احداث مجدد آن در کوتاه مدت میسر ...

  |

  نظرات کاربران