در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خوزستان

  دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ۲ پروژه راه روستایی در شهرستان باوی خبر داد .

  عباس پورسلان شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : احداث راه روستایی کهیش به بیت مطیلب و راه روستای یکاویه به مصطفی خمینی (وهابیه) از اولویت‌های توسعه راه‌ها در بخش مرکزی شهرستان باوی است .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : توسعه جاده‌های روستایی بخصوص در مناطق کم برخوردار از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور احداث چهار کیلومتر جاده در روستای یکاویه و همچنین جاده‌ای به طول ۱۲ کیلومتر در مسیر روستایی کهیش - بیت مطیلب و پروژه آسفالت روستای صلیعه شهرستان باوی در دستور کار قرار گرفت . از جاده روستایی کهیش - بیت مطیلب بیش از چهار هزار نفر روزانه تردد خواهند کرد و بیش از ۲۹۳ خانوار به‌صورت مستقیم از این مسیر بهره‌مند می‌شوند .

  مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت : احداث این جاده ۱۲ کیلومتری با اعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد ریال ظرف مدت شش ماه انجام شده و در مرحله اول چهار کیلومتر آن برای خدمت‌رسانی سریع‌تر به اهالی منطقه ، آسفالت می‌شود . اگر اعتبارات کافی در اختیار داشته باشیم ، می‌توانیم روند اجرایی کار را افزایش داده و بدون کوچک‌ترین وقفه کار خود را پیش ببریم . در بررسی‌های میدانی از شهرستان باوی مسیرهای مختلف دیگری نیز شناسایی شده‌اند که نیازمند توسعه بوده و تلاش داریم برای این مسیرها نیز از اعتبارات ملی ردیفی را در نظر گرفته و کار را آغاز کنیم .

  دولت خیز بلندی برای توسعه متوازن روستاها برداشته است

  استاندار خوزستان گفت : دولت برای توسعه متوازن روستاهای استان خیز بلندی برداشته و روند توسعه راه‌های روستایی ، آب‌رسانی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را در اولویت کار قرار داده است .

  غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چند پروژه عمرانی در بخش مرکزی شهرستان باوی اظهار کرد : بیش از سه هزار و ۲۰۰ خانوار در روستاهای این شهرستان ساکن بوده و با اجرای این پروژه‌های آب‌رسانی و جاده‌ای از خدمات خوبی بهره‌مند می‌شوند .

  وی افزود : یکی از اولویت‌های دولت در استان برای توسعه روستاها در سال‌های اخیر جمع‌آوری مدارس کانکسی ، آب‌رسانی و توسعه جاده‌های روستاهای کم برخوردار بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام‌شده است . با اجرای این پروژه‌ها گام‌های مؤثری توسط دولت در راستای برقراری عدالت اجتماعی و توزیع مناسب درآمد در کشور برداشته شده و هرچه در این زمینه تلاش بیشتری شود ، به جلوگیری از پراکندگی جمعیت و استفاده بهتر از ظرفیت‌های مناسب کمک شده است .

  استاندار خوزستان بر توزیع عادلانه اعتبارات در استان تأکید کرد و گفت : بی‌شک با این اقدام توسعه در سطح مناطق کم برخوردار استان به‌صورت یکسان انجام شده ‌ و اهالی روستاها از امکانات خاک و زمین بهتر بهره‌مند می‌شوند و این امر از گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها نیز جلوگیری می‌کند . همچنین آغاز عملیات اجرایی جاده عنافچه نیز در سال جاری از اولویت‌ها بوده که مطالعات آن در حال انجام است و به‌زودی با تأمین اعتبارات مناسب ، این پروژه نیز کلید می‌خورد . این پروژه خواست قلبی تمامی اهالی شهرستان باوی بوده و امکان تردد را برای مردم این منطقه تسهیل می‌کند .

  گفتنی است ، ۶ طرح عمرانی و راه‌سازی عصر جمعه در بخش مرکزی شهرستان باوی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی افتتاح و یا کلنگ زنی شدند .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از آسفالت راه روستایی نوبنیاد شهرستان ساری در ایام دهه فجر

  بهره برداری از آسفالت راه روستایی نوبنیاد شهرستان ساری در ایام دهه فجر

  آسفالت راه روستایی نوبنیاد بطول ۷۰۰ متر با صرف اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیون ریال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان به اتمام و انشاءالله در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افتتاح و مورد استفاده روستائیان عزیز قرار خواهد گرفت .

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری در بارندگی‌های اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری در بارندگی‌های اخیر

  با توجه به فرا رسیدن آخر هفته و افزایش سفرها ، پیشنهاد ما به مسافران و ترددکنندگان این است که در دو سه روز آینده که بارندگی‌ها شدت دارد ، حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند .

  |

  اعزام تیم های ارزیاب اداره کل راهداری کرمانشاه پس از زلزله گیلان غرب

  اعزام تیم های ارزیاب اداره کل راهداری کرمانشاه پس از زلزله گیلان غرب

  در گزارش‌های اولیه به جز ریزش کوه که برطرف شد مشکل خاص دیگری در طول محورهای شریانی استانی گزارش نشد و در خصوص راه‌های روستایی و شهرستان‌ها هم طبق اعلام فرمانداران و پیگیری صورت گرفته از آن‌ها مشکل خاصی از نظر خرابی و فوتی گزارش نشده است اما بررسی‌ها همچنان ادامه دارد .

  |

  نظرات کاربران