در حال بارگذاری ...
 • تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن دارد که شرکت‌های گوناگون چقدر بتوانند از این امکانات استفاده کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در بازدید از فرودگاه گرگان به اهمیت توسعه هوانوردی در استان گلستان اشاره کرد و گفت : زیرساخت‌های بسیاری طی ۴ سال اخیر در فرودگاه گرگان احداث شده است .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به استان گلستان از فرودگاه گرگان و پروژه‌های در دست احداث در این فرودگاه بازدید کرد .

  آخوندی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر گفت : امسال این افتخار را دارم که عید سعید فطر را در خدمت مردم شریف گلستان باشم .

  وی سپس به اهمیت توسعه حمل و نقل هوایی در استان گلستان اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه استان گلستان از مقاصد مهم گردشگری چه از منظر داخلی و چه از منظر خارجی به شمار می‌رود لازم است حمل و نقل هوایی در این استان توسعه یابد ، از همین رو در چهار سال گذشته اقدامات زیادی را برای بهسازی و توسعه زیرساخت در فرودگاه گرگان انجام داده‌ایم .

  این عضو کابینه دولت دوازدهم به ترمینال در دست احداث فرودگاه گرگان اشاره کرد و گفت : شاهد آن هستیم که ترمنیال بین‌المللی فرودگاه گرگان پیشرفت بسیاری داشته و در آستانه افتتاح قرار دارد . این ترمینال با ظرفیت ۲.۵ میلیون مسافر در سال نسبت به ترمینال پیشین فرودگاه که ظرفیت ۵۰۰ هزار نفری داشت ، ۲.۵ برابر ظرفیت انتقال بیشتر مسافر دارد و اکنون احداث آن ۸۹ درصد پیشرفت داشته و در سال جاری افتتاح خواهد شد .

  وزیر راه و شهرسازی سپس به تشریح پیشرفت‌ها در بخش هوانوردی فرودگاه پرداخت و گفت : تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن دارد که شرکت‌های گوناگون چقدر بتوانند از این امکانات استفاده کنند .

  آخوندی ادامه داد : اکنون ۹۰ پرواز در هفته در فرودگاه گرگان دایر است که رشد بسیار خوبی را نشان می‌دهد .

  وی به فرودگاه کلاله نیز اشاره کرد و گفت : این فرودگاه پیش از این تعطیل بود اما ما موفق شدیم پروازی را از تهران به این فرودگاه برقرار کنیم .

  آخوندی در پایان گفت : امیدوارم بتوانیم خدمات بیشتر و با کیفیت‌تری را به مردم استان گلستان ارائه کنیم .

  گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه گرگان از ترمینال در دست احداث و دستگاه DVOR بازدید کرد .

  وی در ادامه سفر خود به بازدید از پروژه‌های راهسازی و راه‌آهن خواهد پرداخت .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران