در حال بارگذاری ...
 • کاهش مسافت مرکز استان اردبیل تا تهران با احداث محور کریق – آرموداق

  امیدواریم با توجه به حساسیت پروژه مذکور در سطح استان اردبیل در پرتو خداوند متعال و با مساعدت‌های لازم از سوی مسئولین دلسوز کشوری که همیشه پیگیر مشکلات و موانع هستند ، با پایدار بودن اعتبارات و بودجه لازم جهت تکمیل پروژه محقق گردد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل و معاونت مهندسی و ساخت اداره کل از پروژه احداث محور کریق – آرموداق بازدید کردند .

  محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با حضور مهندس یوسف‌زاده معاونت مهندسی و ساخت اداره کل از پروژه محور کریق – آرموداق بازدید کردند ، در این بازدید مهندس حیدری با اشاره به اهداف اصلی اجرای این پروژه از اهداف و مزایای پروژه گفت : این پروژه به دلایل زیر حائز اهمیت است .

  - تکمیل شبکه راه‌های کشور و تسهیل ارتباط راه‌های مواصلاتی استان با استان‌های همجوار

  - کاهش قابل‌ملاحظه مسافت مرکز استان تا تهران

  - احراز ایمنی زیاد در طول مسیر به جهت نبود تونل و شیب‌های تند

  - رشد و شکوفایی اقتصادی و فرهنگی و تجاری و کشاورزی میان مناطق با دسترسی سریع به استان‌های همجوار

  در ادامه حیدری اعلام کرد : امیدواریم با توجه به حساسیت پروژه مذکور در سطح استان اردبیل در پرتو خداوند متعال و با مساعدت‌های لازم از سوی مسئولین دلسوز کشوری که همیشه پیگیر مشکلات و موانع هستند ، با پایدار بودن اعتبارات و بودجه لازم جهت تکمیل پروژه محقق گردد .

  شایان ذکر است این پروژه در سال‌های ۹۵ و ۹۶ از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در قسمت و فاز اول با توجه به احداث و بهسازی محور مزبور به مقدار ۴ کیلومتر از محور فوق (عملیات خاکی) انجام پذیرفته و ۲.۵ کیلومتر از این مسیر ، لایه اول آسفالت به عرض متوسط ۱۱ متر اجرا شده است . ضمناً فاز دوم از مسیر مزبور به طول ۴ کیلومتر از سال ۱۳۹۷ آغاز گردیده و در حال اجراست که با توجه به عملیات خاکی و لایه‌ریزی‌ها در حال اجرا پس از اتمام نسبت به اجرای آسفالت آن نیز اقدام خواهد شد ، طول کل محور مزبور ۲۰ کیلومتر است که از طول مذکور به میزان ۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و مابقی (۱۲ کیلومتر) در حوزه آذربایجان‌شرقی واقع شده است .
  مطالب مرتبط

  احداث ۳۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل ظرف ۲ سال آینده

  احداث ۳۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل ظرف ۲ سال آینده

  به دنبال تأکید استاندار اردبیل در توسعه بزرگراه‌ها ، مطالعات امکان‌سنجی را به جد دنبال کردیم به طوری که قرار است امسال و همچنین در سال آینده با تأمین اعتبار موردنیاز تا سقف ۳۰ کیلومتر بزرگراه بر مجموع بزرگراه‌های استان افزوده شود .

  |

  نظرات کاربران