در حال بارگذاری ...
 • نجات یک فروند شناور باری از غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر

  این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند شناور باری از خطر غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر خبر داد .

  محمد محسنی گفت : یک فروند شناور باری حامل بار مواد معدنی مصالح ساختمانی (سیلیس) که به علت آبگرفتگی در موتورخانه و انبار کالا در اسکله شماره ۴ بندر خرمشهر دچار خطر غرق شدگی شده بود ، بافرماندهی واحد عملیات دریایی و همکاری و تلاش نیروهای آتش نشانی و امور بندری بندر خرمشهر نجات یافت .

  وی در تشریح عملیات نجات این شناور بیان کرد : پس از اعلام پیام اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر مبنی بر احتمال غرق شدن شناور باری نیروهای امدادی و عملیاتی به اسکله اعزام شدند و اقدام به تخلیه آب و بخشی از بار شناور کردند . آلودگی ناشی از تخلیه آب موتورخانه به رودخانه اروند که حاوی روغن سوخته و مواد نفتی بود نیز توسط تیم مقابله با آلودگی جمع آوری و مهار شد .

  محسنی با اشاره به اینکه این حادثه به علت قصور خدمه شناور رخ داده است ، اظهار کرد : این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .
  مطالب مرتبط

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در بندر خرمشهر

  آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در بندر خرمشهر

  سازمان بنادر کشور آمادگی دارد که بیشترین تسهیلات را به سرمایه‌گذاران در بندر خرمشهر اعطا کند و هر آن چه را که در بضاعت این سازمان است برای بندر خرمشهر در دستور کار قرار دهد، چرا که این وظیفه ملی ما به حساب می‌آید .

  |

  ورود نخستین محموله صادراتی از طریق ریل به بندر خرمشهر پس از گذشت سه سال

  ورود نخستین محموله صادراتی از طریق ریل به بندر خرمشهر پس از گذشت سه سال

  ریل پایه کردن بنادر با توجه به سیاست های برنامه ششم توسعه و رویکرد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش سهم ریلی بنادر ، از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یک اصل مهم مورد توجه و تأکید قرار گرفته است .

  |

  نظرات کاربران