در حال بارگذاری ...
 • نجات یک فروند شناور باری از غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر

  این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند شناور باری از خطر غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر خبر داد .

  محمد محسنی گفت : یک فروند شناور باری حامل بار مواد معدنی مصالح ساختمانی (سیلیس) که به علت آبگرفتگی در موتورخانه و انبار کالا در اسکله شماره ۴ بندر خرمشهر دچار خطر غرق شدگی شده بود ، بافرماندهی واحد عملیات دریایی و همکاری و تلاش نیروهای آتش نشانی و امور بندری بندر خرمشهر نجات یافت .

  وی در تشریح عملیات نجات این شناور بیان کرد : پس از اعلام پیام اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر مبنی بر احتمال غرق شدن شناور باری نیروهای امدادی و عملیاتی به اسکله اعزام شدند و اقدام به تخلیه آب و بخشی از بار شناور کردند . آلودگی ناشی از تخلیه آب موتورخانه به رودخانه اروند که حاوی روغن سوخته و مواد نفتی بود نیز توسط تیم مقابله با آلودگی جمع آوری و مهار شد .

  محسنی با اشاره به اینکه این حادثه به علت قصور خدمه شناور رخ داده است ، اظهار کرد : این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .
  مطالب مرتبط

  نجات یک فروند بارج حامل کلینکر از غرق شدن در اروند رود

  نجات یک فروند بارج حامل کلینکر از غرق شدن در اروند رود

  همزمان با اعزام افراد و تجهیزات ، عملیات نجات شناور با همکاری پرسنل کشتی سازی آغاز شد و طی چند مرحله عملیات درساعات بعدی سانحه تحت کنترل قرار گرفت و پس از ۱۲ ساعت تلاش بارج حادثه دیده ازخطر غرق شدن نجات پیدا کرد .

  |

  آغاز طرح مطالعات بازآفرینی تعامل شهر و بندر در بندر خرمشهر

  آغاز طرح مطالعات بازآفرینی تعامل "شهر و بندر" در بندر خرمشهر

  در تعامل شهر و بندر و و انجام مسئولیت های اجتماعی بندر خرمشهر با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی اقداماتی از قبیل ترمیم جاده بیرون بندر ، احداث مجموعه ورزشی اقامتی در درون شهر خرمشهر ، لایروبی رودخانه کارون و احداث ۸ پست اسکله گردشگری را در دستور کار قرار داده است .

  |

  نظرات کاربران