در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • نجات یک فروند شناور باری از غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر

  این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند شناور باری از خطر غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر خبر داد .

  محمد محسنی گفت : یک فروند شناور باری حامل بار مواد معدنی مصالح ساختمانی (سیلیس) که به علت آبگرفتگی در موتورخانه و انبار کالا در اسکله شماره ۴ بندر خرمشهر دچار خطر غرق شدگی شده بود ، بافرماندهی واحد عملیات دریایی و همکاری و تلاش نیروهای آتش نشانی و امور بندری بندر خرمشهر نجات یافت .

  وی در تشریح عملیات نجات این شناور بیان کرد : پس از اعلام پیام اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر مبنی بر احتمال غرق شدن شناور باری نیروهای امدادی و عملیاتی به اسکله اعزام شدند و اقدام به تخلیه آب و بخشی از بار شناور کردند . آلودگی ناشی از تخلیه آب موتورخانه به رودخانه اروند که حاوی روغن سوخته و مواد نفتی بود نیز توسط تیم مقابله با آلودگی جمع آوری و مهار شد .

  محسنی با اشاره به اینکه این حادثه به علت قصور خدمه شناور رخ داده است ، اظهار کرد : این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .
  مطالب مرتبط

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  امضا ۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در بندر چابهار طی هفته آینده

  با ابلاغ مشوق های ویژه بندر چابهار نوع نگاه و نگرش بخش های خصوصی ، صاحبان کالا به بندر چابهار تغییر یافته به گونه ای که ترغیب و تشویق هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در پی دارد و تاکنون جمع کثیری از متقاضیان سرمایه گذاری به این بندر مراجعه کرده اند .

  |

  جوامع محلی ذینفعان اصلی گردشگری دریایی

  جوامع محلی ذینفعان اصلی گردشگری دریایی

  گردشگری دریایی بهترین فرصت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد است و بندر خرمشهر آمادگی در اختیار گذاشتن ظرفیت‌هایی از این حوزه را به مددجویان کمیته امداد دارد .

  |

  نظرات کاربران