در حال بارگذاری ...
 • نجات یک فروند شناور باری از غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر

  این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند شناور باری از خطر غرق‌شدگی در اسکله بندر خرمشهر خبر داد .

  محمد محسنی گفت : یک فروند شناور باری حامل بار مواد معدنی مصالح ساختمانی (سیلیس) که به علت آبگرفتگی در موتورخانه و انبار کالا در اسکله شماره ۴ بندر خرمشهر دچار خطر غرق شدگی شده بود ، بافرماندهی واحد عملیات دریایی و همکاری و تلاش نیروهای آتش نشانی و امور بندری بندر خرمشهر نجات یافت .

  وی در تشریح عملیات نجات این شناور بیان کرد : پس از اعلام پیام اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر مبنی بر احتمال غرق شدن شناور باری نیروهای امدادی و عملیاتی به اسکله اعزام شدند و اقدام به تخلیه آب و بخشی از بار شناور کردند . آلودگی ناشی از تخلیه آب موتورخانه به رودخانه اروند که حاوی روغن سوخته و مواد نفتی بود نیز توسط تیم مقابله با آلودگی جمع آوری و مهار شد .

  محسنی با اشاره به اینکه این حادثه به علت قصور خدمه شناور رخ داده است ، اظهار کرد : این عملیات ۳ ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق‌شدگی نجات یافت .
  مطالب مرتبط

  فعال سازی مجدد ناوگان ریلی در بندر خرمشهر نیازمند همکاری عوامل تأثیر گذار

  فعال سازی مجدد ناوگان ریلی در بندر خرمشهر نیازمند همکاری عوامل تأثیر گذار

  بندر خرمشهر از گذشته مجهز به زیر ساخت های ریلی بوده و پایانه جدید ریلی این بندر در سال ۹۳ با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ، مجهز به ۲/۲ کیلومتر خط آهن، ۷ هکتار محوطه بارانداز ، سیستم باسکول دینامیکی با قابلیت حمل انواع کانتینر ، مصالح ساختمانی و مواد جامد و متصل به شبکه سراسری ...

  |

  بهره برداری از پروژه پایانه کانتینری بندر خرمشهر تا پایان سال جاری

  بهره برداری از پروژه پایانه کانتینری بندر خرمشهر تا پایان سال جاری

  بندر خرمشهر در حوزه بارگیری به رشد ۱۴ درصدی ، در حوزه صادرات کالای متفرقه به رشد ۲۰ درصدی ، در حوزه مسافرت‌های بین‌المللی به رشد ۲۳ درصدی و در حوزه گردشگری دریایی به رشد ۷۲ درصدی دست یافته است و این موضوع حاکی از مزیت غالب و ظرفیت منطقه است .

  |

  نظرات کاربران