در حال بارگذاری ...
 • افزایش کیفیت رویه آسفالت محورهای استان همدان در دو ماه نخست امسال

  در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از لکه‌گیری ۲۴ هزار و ۵۰۵ کیلومتر از راه‌های استان خبر داد .

  محمد رودباری در گفتگویی با تشریح عملکرد حوزه معاونت راهداری این استان در دو ماه ابتدای امسال اظهار کرد : این اقدام به منظور افزایش کیفیت رویه آسفالت و ایجاد مسیر مطمئن‌تر برای تردد وسائط نقلیه در محورهای شریانی ، اصلی و فرعی و محورهای روستایی استان انجام شده است .

  وی با بیان اینکه لکه‌گیری آسفالت از جمله اقدامات اجرایی این اداره کل در تمامی فصول است ، یادآور شد : حفظ و نگهداری راه‌های ارتباطی استان در جهت بالا بردن ایمنی و نگهداری از راه‌های حوزه استحفاظی از دیگر اهداف اجرایی این طرح بوده است .

  مدیرکل راهداری استان همدان ، شانه‌سازی راه‌های آسفالته استان را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت : در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۲۷ کیلومتر از راه‌های استان شانه‌سازی شدند . همچنین در راستای نگهداری و ایمنی راه‌ها ، در این مدت ۱۰۵ کیلومتر از آسفالت سطح راه‌های استان همدان روکش شدند .

  رودباری افزود : پاک کردن و تنظیم قنوها با گریدر به طول ۹۶۸ کیلومتر، پاک‌سازی شانه و حریم راه‌ها از نخاله و زباله به میزان هزار و ۱۶۵ کیلومتر ، رگلاژ راه‌های شنی به طول ۱۷۹ کیلومتر و رگلاژ و تسطیح شانه راه‌های آسفالته به طول هزار و ۸۳ کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت بوده است .

  این مسئول در ادامه تنقیه و لایروبی پل‌ها ، زه کشی و دریواسیون پل‌ها ، تعمیر ، مرمت و نگهداری پل‌های کوچک و بزرگ ، احداث و تعویض پل‌ها ، موج تراشی سطوح آسفالته ، آسفالت رگلاژی ، اصلاح پیچ‌های خطرناک و تقاطع‌ها و احداث دوربرگردان و پارکینگ را از دیگر اقدامات اجرایی معاونت راهداری در حوزه نگهداری راه و ابنیه فنی، ایمنی و حریم راه‌ها عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت نقاط پر تصادف در جاده های سراسر کشور

  تشریح آخرین وضعیت نقاط پر تصادف در جاده های سراسر کشور

  برای اجرای تمامی طرح­ها ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که باید تلاش شود تا از طریق منابع ملی و حمایت منابع استانی و استفاده از ظرفیت‌های موجود ، اقدامات ایمن‌سازی این ۱۵۸۵ نقطه بر اساس طرح­های مذکور تا پایان سال مالی ۹۸ انجام گیرد .

  |

  لزوم خودداری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی در روزهای آینده

  لزوم خودداری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی در روزهای آینده

  از مردم به ویژه هم‌وطنانمان در استان‌های تهران و البرز خواهشمندیم تا در هفته جاری از سفرهای غیرضروری به استان‌های شمالی خودداری کنند تا در امدادرسانی و خدمت‌رسانی به دلیل هجوم بالای مسافران به این مسیرها خللی ایجاد نشود .

  |

  اتمام فاز اول پروژه تدوین راهبردهای بومی مدیریت سرعت وسایل‌نقلیه در جاده‌های کشور

  اتمام فاز اول پروژه تدوین راهبردهای بومی مدیریت سرعت وسایل‌نقلیه در جاده‌های کشور

  تدوین دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی به منظور تعیین سرعت مناسب در انواع راهها و مقاطع خاص ، بهبود فرآیند اعمال قانون در برخورد با تخلفات تجاوز از سرعت حداکثر مقرر ، اقدامات مهندسی در اجرای مدیریت سرعت در راهها و ارائه آموزش عمومی لازم با هدف جلب حمایت اجتماعی از برنامه‌ها از ...

  |

  تشریح چالش‌های پیش‌ روی حوزه نگهداری ابنیه فنی در کشور

  تشریح چالش‌های پیش‌ روی حوزه نگهداری ابنیه فنی در کشور

  برداشت بی‌رویه در پایین‌دست خسارت زیادی به پل وارد کرده و به‌ناچار ایجاد رادیه و برید تنها روش لازم به اجراست که از منظر زیست‌محیطی ایجاد برید باعث بروز مشکلاتی می‌شود و انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی نظارت بیشتری برداشت رودخانه‌ها داشته باشند .

  |

  نظرات کاربران