در حال بارگذاری ...
 • بررسی علل افزایش تصادفات در کمیسیون ایمنی راه‌های استان خراسان شمالی

  باید علل افزایش تصادفات در استان را ریشه‌یابی کنیم و این کار می‌تواند با گرفتن یک مشاور بی‌طرف و تجزیه و تحلیل تصادفات حل شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، دومین جلسه مدیریت اجرائی کمیسیون ایمنی راه‌های استان خراسان شمالی به ریاست استاندار محترم برگزار و علل افزایش تصادفات در استان مورد بررسی قرار گرفت .

  علیرضا مصطفی‌زاده در دومین جلسه مدیریت اجرائی کمیسیون ایمنی راه‌های استان گفت : جلسات مدیریت اجرائی کمیسیون ایمنی راه‌های استان مطابق آیین‌نامه اجرایی کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که در سال ۸۸ مصوب شد می‌باشد و از یک سال و نیم قبل هم در وزارت راه و شهرسازی در همه حوزه‌های حمل و نقل (جاده‌ای ، هوایی ، ریلی ، بنادر و غیره) به صورت جدی فعال و در سطح کشوری و استانی ورود پیدا کردند و منجر به تشکیل معاونت جدید در وزارت راه و شهرسازی به نام معاونت حمل و نقل گردید و متعاقب آن در سال جاری اداره حمل و نقل در این اداره کل تشکیل شده است .

  وی به مصوبات کلی جلسات برگزار شده مدیریت اجرائی کمیسیون ایمنی راه‌های استان پرداخت و اضافه کرد : در سال ۹۶ تعداد ۸ جلسه برگزار شده است که حاصل این جلسات ۵۰ مصوبه بوده که این مصوبات خروجی‌های خوبی هم داشته است .

  مصطفی‌زاده به علل افزایش تصادفات در استان اشاره کرد و افزود : باید علل افزایش تصادفات در استان را ریشه‌یابی کنیم و این کار می‌تواند با گرفتن یک مشاور بی‌طرف و تجزیه و تحلیل تصادفات حل شود .

  استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت : باید همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم شاهد کاهش تصادفات در استان باشیم و یکی از کارهایی که می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند فرهنگ‌سازی بیشتر در بین مردم است و البته این فرهنگ‌سازی را می‌توانیم از خود مدیران دستگاه‌ها آغاز کنیم .

  در پایان لازم به یادآوری است در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵، ۳۰.۵ درصد افزایش تصادفات در استان خراسان شمالی گزارش شده است .

  •  
  مطالب مرتبط

  لزوم انجام برنامه‌ریزی‌های صحیح برای جلوگیری از وقوع عارضه خودرو محوری

  لزوم انجام برنامه‌ریزی‌های صحیح برای جلوگیری از وقوع عارضه خودرو محوری

  ایمن‌ترین شکل سفر به ترتیب ، حمل‌ونقل هوایی ، سپس ریلی و در آخر حمل‌ونقل جاده‌ای است ؛ اما با توجه به اینکه کمیسیون ایمنی راه‌ها تحت وظایف معاونت حمل‌ونقل قرار دارد به‌طور مستمر بر روی برنامه افزایش ایمنی راه‌ها تمرکز کرده‌ایم و توفیقاتی در این زمینه داشته‌ایم اگرچه ...

  |

  پرداخت بدهی پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی از طریق اسناد خزانه و اوراق تسویه

  پرداخت بدهی پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی از طریق اسناد خزانه و اوراق تسویه

  بر اساس قانون بودجه سال ۹۷ مکانیزم دیگری برای پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران در نظر گرفته شده که تسویه بدهی پیمانکاران به دستگاه های اجرایی از محل تهاتر بدهی آنها به سیستم بانکی است و با استفاده از این قانون امسال بخشی از طلب پیمانکاران پرداخت خواهد شد .

  |

  جزئیات بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های حمل‌ونقلی استان البرز

  جزئیات بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های حمل‌ونقلی استان البرز

  وی به طرح‌های ترافیکی استان ، از جمله ادامه قطار برقی کرج به هشتگرد ، کمربند جنوبی تهران و کمربندی شمالی کرج اشاره کرد و درخواست‌های استان از ستاد وزارت راه و شهرسازی را حول محورهای درجه یک شمردن استان البرز با توجه به تردد سالانه این استان ، اختصاص بودجه برای طرح‌های ...

  |

  نظرات کاربران