در حال بارگذاری ...
 • اعتراض شرکت های ریلی مسافری به تأخیر در فروش بلیت قطارهای تابستانی

  عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نامشخص بودن زمان فروش بلیت قطار در فاصله حدود ۱۰ روز به آغاز سفرهای تابستانی موجب خسارات اجتماعی و اقتصادی به جامعه و شرکت‌های ریلی مسافری شده و معلوم نیست چه مرجعی پاسخگوی آن است ؟

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر افزود : همیشه بلیت‌ قطار برای سفرهای تابستانی از یک ماه قبل امکان فروش داشت و به هیچ وجه سابقه نداشته که تا چند روز مانده به آغاز سفرها هنوز تکلیف عرضه این بلیت‌ها مشخص نباشد و این موضوع موجب ضربه خوردن به اقتصاد حمل و نقل ریلی می‌شود .

  محمد رجبی با بیان این که اقتصاد ریلی در بخش مسافری در شرایط عادی با مشکل اساسی مواجه است افزود : با دیر اعلام شدن زمان فروش بلیت‌های تابستانی شاهد کاهش درآمد شرکت‌های ریلی به ویژه رجا به عنوان بزرگترین شرکت مسافری ریلی کشور خواهیم بود .

  وی یکی از دلایل کاهش درآمدها را خالی بودن قطارها و پایین آمدن ضریب اشغال آنها در دوره ابتدایی سفرهای تابستانی ذکر کرد و ادامه داد : کاهش درآمدها منجر به افت کمی و کیفی خدمات ، کاهش کیفی تعمیرات و نگهداری ناوگان ، عدم توسعه و نوسازی ناوگان ، نارضایتی مسافران ، دیر پرداخت شدن حقوق مأموران و ... خواهد شد . به جز تبعات فوق ، شاهد انتقال مسافران جامانده از سفرهای ریلی به شقوق دیگر حمل و نقل و عمدتاً به بخش جاده ای مشکلات متعدد دیگری را نیز موجب خواهد شد .

  رجبی خاطر نشان کرد : با این فرض ، از محل جابه جایی و انتقال این تعداد مسافر از شبکه ایمن و مطمئن سفرهای ریلی به جاده‌ای ، به افزایش آمار سوانح و تصادفات جاده ای اضافه خواهد شد که این ضایعه‌ای بزرگ برای حمل و نقل کشور است .

  وی با اشاره به تبعات دیگر ناشی از این اقدام راه‌آهن اعلام کرد : عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎
  مطالب مرتبط

  افزایش چشمگیر هزینه تعمیرات قطارها به دلیل عدم تخصیص ارز با تعرفه مناسب

  افزایش چشمگیر هزینه تعمیرات قطارها به دلیل عدم تخصیص ارز با تعرفه مناسب

  شرکت‌ها همین حالا هم به‌منظور تامین همین ارقام برای تعمیر و نگهداری واگن‌ها مشکلات فراوانی دارند . تامین این میزان از هزینه‌ از توان شرکت‌ها خارج بوده و در این صورت شرکت‌ها نمی‌توانند با انجام تعمیرات اساسی واگن‌ها ، آنها را برای سیر آماده کنند .

  |

  توجه به مدیریت مشارکتی رمز موفقیت بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

  توجه به مدیریت مشارکتی رمز موفقیت بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

  امر راهداری و اجرای فرآیندهای مربوط به این حوزه به صورت جاری ، پیشگیرانه و حین وقوع حوادث احتمالی اهمیت ویژه‌ای دارد به ویژه در مقوله ایمنی جاده‌ها و ارتقای آن نقش مهمی را ایفا می‌کند ، که این امر در مواقع و زمانهای خاص به ویژه در فصول بارش و ماههای سرد سال بیشتر اهمیت ...

  |

  نظرات کاربران