در حال بارگذاری ...
 • اعتراض شرکت های ریلی مسافری به تأخیر در فروش بلیت قطارهای تابستانی

  عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نامشخص بودن زمان فروش بلیت قطار در فاصله حدود ۱۰ روز به آغاز سفرهای تابستانی موجب خسارات اجتماعی و اقتصادی به جامعه و شرکت‌های ریلی مسافری شده و معلوم نیست چه مرجعی پاسخگوی آن است ؟

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر افزود : همیشه بلیت‌ قطار برای سفرهای تابستانی از یک ماه قبل امکان فروش داشت و به هیچ وجه سابقه نداشته که تا چند روز مانده به آغاز سفرها هنوز تکلیف عرضه این بلیت‌ها مشخص نباشد و این موضوع موجب ضربه خوردن به اقتصاد حمل و نقل ریلی می‌شود .

  محمد رجبی با بیان این که اقتصاد ریلی در بخش مسافری در شرایط عادی با مشکل اساسی مواجه است افزود : با دیر اعلام شدن زمان فروش بلیت‌های تابستانی شاهد کاهش درآمد شرکت‌های ریلی به ویژه رجا به عنوان بزرگترین شرکت مسافری ریلی کشور خواهیم بود .

  وی یکی از دلایل کاهش درآمدها را خالی بودن قطارها و پایین آمدن ضریب اشغال آنها در دوره ابتدایی سفرهای تابستانی ذکر کرد و ادامه داد : کاهش درآمدها منجر به افت کمی و کیفی خدمات ، کاهش کیفی تعمیرات و نگهداری ناوگان ، عدم توسعه و نوسازی ناوگان ، نارضایتی مسافران ، دیر پرداخت شدن حقوق مأموران و ... خواهد شد . به جز تبعات فوق ، شاهد انتقال مسافران جامانده از سفرهای ریلی به شقوق دیگر حمل و نقل و عمدتاً به بخش جاده ای مشکلات متعدد دیگری را نیز موجب خواهد شد .

  رجبی خاطر نشان کرد : با این فرض ، از محل جابه جایی و انتقال این تعداد مسافر از شبکه ایمن و مطمئن سفرهای ریلی به جاده‌ای ، به افزایش آمار سوانح و تصادفات جاده ای اضافه خواهد شد که این ضایعه‌ای بزرگ برای حمل و نقل کشور است .

  وی با اشاره به تبعات دیگر ناشی از این اقدام راه‌آهن اعلام کرد : عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎
  مطالب مرتبط

  اخذ سه ستاره کیفی در بخش ارائه‌ی خدمات توسط شرکت حمل ونقل ریلی رجا

  اخذ سه ستاره کیفی در بخش ارائه‌ی خدمات توسط شرکت حمل ونقل ریلی رجا

  در بررسی و ارزیابی‌های انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در تابستان ۹۷ ، شرکت رجا در حوزه‌ی راهبری با عدد ۸۴/۲ ، در حوزه‌ی فنی با عدد ۷۴/۷ ، در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و نظارت بر سیر با عدد ۷۰/۸ و در حوزه‌ی عملکردی با عدد ۷۱ و با کسب امتیاز نهایی ۷۷/۸ در مجموع نسبت ...

  |

  برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی توسط شرکت رجا

  برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی توسط شرکت رجا

  هم‌وطنان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در مسابقه کتاب‌خوانی شرکت رجا می‌توانند از تاریخ ۱۹ آبانماه به سایت شرکت حمل و نقل ریلی رجا به نشانی www.raja.ir مراجعه کنند .

  |

  عرضه بلیت قطارهای اربعین از طریق سایت رجا و سایر روش‌های فروش

  عرضه بلیت قطارهای اربعین از طریق سایت رجا و سایر روش‌های فروش

  متقاضیانی که علاقه‌مند به خرید بلیت ترکیبی قطار-اتوبوس از تهران به کرمانشاه و کرمانشاه به مرز مهران می‌باشند نیز کماکان از طریق کلیه نمایندگی‌های مجاز فروش می‌توانند بلیت مدنظر خود را برای تاریخ‌های موردنظر تهیه کنند .

  |

  نظرات کاربران