در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اعتراض شرکت های ریلی مسافری به تأخیر در فروش بلیت قطارهای تابستانی

  عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نامشخص بودن زمان فروش بلیت قطار در فاصله حدود ۱۰ روز به آغاز سفرهای تابستانی موجب خسارات اجتماعی و اقتصادی به جامعه و شرکت‌های ریلی مسافری شده و معلوم نیست چه مرجعی پاسخگوی آن است ؟

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر افزود : همیشه بلیت‌ قطار برای سفرهای تابستانی از یک ماه قبل امکان فروش داشت و به هیچ وجه سابقه نداشته که تا چند روز مانده به آغاز سفرها هنوز تکلیف عرضه این بلیت‌ها مشخص نباشد و این موضوع موجب ضربه خوردن به اقتصاد حمل و نقل ریلی می‌شود .

  محمد رجبی با بیان این که اقتصاد ریلی در بخش مسافری در شرایط عادی با مشکل اساسی مواجه است افزود : با دیر اعلام شدن زمان فروش بلیت‌های تابستانی شاهد کاهش درآمد شرکت‌های ریلی به ویژه رجا به عنوان بزرگترین شرکت مسافری ریلی کشور خواهیم بود .

  وی یکی از دلایل کاهش درآمدها را خالی بودن قطارها و پایین آمدن ضریب اشغال آنها در دوره ابتدایی سفرهای تابستانی ذکر کرد و ادامه داد : کاهش درآمدها منجر به افت کمی و کیفی خدمات ، کاهش کیفی تعمیرات و نگهداری ناوگان ، عدم توسعه و نوسازی ناوگان ، نارضایتی مسافران ، دیر پرداخت شدن حقوق مأموران و ... خواهد شد . به جز تبعات فوق ، شاهد انتقال مسافران جامانده از سفرهای ریلی به شقوق دیگر حمل و نقل و عمدتاً به بخش جاده ای مشکلات متعدد دیگری را نیز موجب خواهد شد .

  رجبی خاطر نشان کرد : با این فرض ، از محل جابه جایی و انتقال این تعداد مسافر از شبکه ایمن و مطمئن سفرهای ریلی به جاده‌ای ، به افزایش آمار سوانح و تصادفات جاده ای اضافه خواهد شد که این ضایعه‌ای بزرگ برای حمل و نقل کشور است .

  وی با اشاره به تبعات دیگر ناشی از این اقدام راه‌آهن اعلام کرد : عدم دسترسی آسان به سفرهای ریلی اطمینان مخاطبان و مشتریان سفرهای ریلی را مخدوش خواهد کرد و کم کم سفر با قطار از سبد تقاضای مردم حذف خواهد شد .‎
  مطالب مرتبط

  موفقیت روابط عمومی رجا در سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  موفقیت روابط عمومی رجا در سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  روابط عمومی رجا با ارائه مستندات فعالیت‌های انجام شده به دبیرخانه جشنواره موفق شد تا در سطح ملی در بخش‌های سرمقاله رتبه اول ، تبلیغات مکتوب رتبه دوم ، مصاحبه و بروشور رتبه‌های سوم کشور را کسب کند و در مراسم تقدیر از برگزیدگان این رویداد ملی با اهدای تندیس جشنواره و لوح ...

  |

  برنامه‌ریزی‌ راهداری استان همدان برای ایجاد سفرهای امن در تابستان

  برنامه‌ریزی‌ راهداری استان همدان برای ایجاد سفرهای امن در تابستان

  جدا از بالا بردن کیفیت سفرهای تابستانی با اقدامات در نظر گرفته بحث ایمنی سفرها هم از دیگر موارد مهم در این زمینه است . در این زمینه به جز نظارت‌های جاده‌ای توسط دوربین‌های ثبت تخلف و دیگر موارد نظارتی در طول مسیرها موارد دیگری هم در نظر گرفته شده است .

  |

  نظرات کاربران