در حال بارگذاری ...
 • رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با جابجایی بیش از ۵۰۶ هزار تن انواع کالا از طریق حمل و نقل ریلی طی دو ماهه نخست سال جاری ، ۴ درصد رشد در عملکرد ریلی بندر امام خمینی(ره) نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به هم افزایی روز افزون راه آهن جنوب و این اداره کل با هدف تسریع در روند بارگیری و خروج کالا و همچنین جلب رضایت صاحبان کالا و مشتریان اظهار داشت : ضمن اتخاذ تمهیدات ویژه از جمله افزودن سکوهای متعدد بارگیری به واگن در سایت های اختصاصی و انبارها ، افزایش تعداد واگن ها و اتخاذ تسهیلات مدیریتی در این حوزه ، میزان بارگیری کالا در گروه های کالایی غلات ، آهن آلات و مواد نفتی به رشد ۱۵ درصدی رسید .

  مدیری در ادامه افزود : طی مدت دو ماهه نخست سال جاری ، در  گروه کالایی غلات با ۹۳ هزار و ۶۹۷ تن ، گروه کالایی آهن آلات با  ۳۷۶ هزار و ۵۶۷ تن و گروه کالایی مواد نفتی که مشتمل بر انواع فرآورده های نفتی است با ۳۵ هزار و ۷۵۷ تن از طریق حمل و نقل ریلی انجام پذیرفته ، که نشان از رشد شتابنده در حوزه حمل و نقل ریلی  طی دو ماهه نخست سال جاری دارد .

  وی در ادامه افزود : جابجایی این میزان کالا از طریق ریل ، ۱۱ درصد از سهم عملکرد تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندر امام خمینی(ره) را تشکیل می دهد .

  یادآور می شود مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .
  مطالب مرتبط

  افزایش ضریب ایمنی در بنادر با برگزاری جلسه کمیته ایمنی در بندر بوشهر

  افزایش ضریب ایمنی در بنادر با برگزاری جلسه کمیته ایمنی در بندر بوشهر

  یکی از معیارهایی که بنادر در سطح منطقه و جهان بر اساس آن مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند مباحث مرتبط با پایین بودن حوادث و سوانح و همچنین تلفات ناشی از حوادث و سوانح است از این رو اقدامات پیشگیرانه اولویت بیشتری را نسبت به اقدامات مقابله ای دارا می باشد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی بازسازی بزرگترین سردخانه جنوب کشور در بندر شهید رجایی

  آغاز عملیات اجرایی بازسازی بزرگترین سردخانه جنوب کشور در بندر شهید رجایی

  طی دو سال اخیر ، رایزنی های زیادی با سرمایه گذاران برای فعال سازی این پروژه صورت گرفت تا اینکه امسال مذاکرات به ثمر نشست و امروز شاهد آغاز عملیات بازسازی و تکمیل این مجتمع سردخانه ای توسط یکی از شرکت های بخش خصوصی هستیم .

  |

  بررسی مشکلات عملیات دریایی و روند توسعه ای بندر کاسپین

  بررسی مشکلات عملیات دریایی و روند توسعه ای بندر کاسپین

  اعمال حاکمیت دولت در سواحل و بنادر به منظور فراهم ساختن تسهیلات لازم در جهت گسترش امور تجارت دریایی و ارتباطات ساحلی و همچنین وصول حقوق و عوارض متداول ، قسمتی از وظایف سازمان بنادر و دریانوردی را تشکیل می دهد که سابقه تنظیم تاریخی آن به سال ۱۲۲۹ بر می گردد .

  |

  پایان کار دومین ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بنادر و دریانوردی

  پایان کار دومین ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بنادر و دریانوردی

  ضمن ارائه گزارش ممیزی توسط چهار سر ممیز در سه محور نقاط قوت ، توصیه های بهبود و زمینه های عدم انطباق ، چند تن از مدیران کل و مالکین فرآیندها از رویکرد جدید فاوا در خصوص استفاده از تیم های ممیزی داخلی سازمان ابراز خشنودی کردند و ارتقاء این رویکرد را خواستار شدند .

  |

  نظرات کاربران