در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ضرورت بررسی و حل مشکلات حمل ریلی محمولات سوختی

  مقرر شد با بررسی و حل مشکلات مطروحه جلسات آتی به‌صورت ماهیانه به‌صورت مستمر تشکیل شود تا در خصوص افزایش عملکرد این محمولات اقدامات اساسی صورت پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گراف تخصصی بازرگانی به منظور بررسی موضوعات حمل محمولات سوختی برگزار و مقرر شد با بررسی و حل مشکلات مطروحه جلسات آتی به‌صورت ماهیانه به‌صورت مستمر تشکیل شود تا در خصوص افزایش عملکرد این محمولات اقدامات اساسی صورت پذیرد .

  این جلسه روز گذشته با حضور مدیرکل سیر و حرکت ، خط و سازه‌های فنی ، مدیران کل راه‌آهن تهران ، اراک ، اصفهان ، جنوب ، هرمزگان ، جنوب شرق ، خراسان ، فارس ، شمال ، نمایندگان و مسئولین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مناطق مربوطه ، نمایندگان ستاد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ، مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی دارای واگن‌های مخزن دار به میزبانی اداره کل بازرگانی و بازاریابی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد .

  بر اساس این گزارش ، در این جلسه ضمن ارائه آمار عملکرد محمولات سوختی و مشکلات و معضلات موجود نسبت به ارائه نقطه نظرات از سوی اعضای حاضر اقدام و مواردی همچون الزام تحقق کامل برنامه حمل اعلامی از سوی شرکت نفت ، مشکلات مربوط به نواقص واگن‌ها ، کمبود نیرو و تعداد شیفت شرکت نفت در برخی مناطق ، تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت جهت انجام هرچه مطلوب‌تر عملیات تخلیه و بارگیری ، تشکیل کمیته تخصصی ، واگذاری امور یکی از مراکز تخلیه یا بارگیری به یک پیمانکار واحد ، بررسی همه‌جانبه مشکلات مناطق و انبارهای نفت ، ارائه پیشنهاد به‌منظور افزایش برنامه در برخی مناطق ، امور سیر و حرکتی ، فنی ، تعداد واگن‌های موردنیاز در هر سیکل حمل ، تطابق نوع واگن با تجهیزات تخلیه و بارگیری و... مطرح شد .

  همچنین مقرر شد با بررسی و حل مشکلات مطروحه جلسات آتی به‌صورت ماهیانه به‌صورت مستمر تشکیل شود تا در خصوص افزایش عملکرد این محمولات اقدامات اساسی صورت پذیرد .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  شرکت ذوب‌آهن توانسته است با تولید ریل به مراتب ارزان‌تر و باکیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی ، وابستگی کشور را به واردات ریل بی‌نیاز کند ، عدم خرید محصول ذوب‌آهن که اتفاقا به سفارش شرکت ملی راه‌آهن بوده است باعث شده تا نماینده مردم میمه ، برخوار و شاهین‌شهر نسبت به این موضوع ...

  |

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  استفاده از کالاهای ایرانی در حمل‌ونقل ریلی موجب صرفه‌جویی ارزی

  با توسعه خوبی که اخیراً در خطوط ریلی انجام شده است ، می‌توان از بسیاری از نقاط کشور برای حمل کالا از حمل‌ونقل ریلی استفاده کرد . در این میان افزایش سرعت حمل بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر راه‌آهن بتواند سرعت حمل کالا را افزایش دهد ، می‌تواند در حمایت از تولید کالای ...

  |

  نظرات کاربران