در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری ۳۱ کیلومتر بزرگراه در خراسان رضوی طی سال جاری

  محور خواف – سلامی به طول ۲۱ کیلومتر با اعتبار ۳۸۵ میلیارد ریال با مشارکت وزارت صنعت ، معدن و تجارت و محور تایباد - تربت جام به طول ۱۱ کیلومتر و اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریال به بهرداری رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی از بهره برداری ۳۱ کیلومتر بزرگراه با ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری خبر داد .

  محمدرضا اخوان عبداللهیان با بیان این مطلب افزود : در حال حاضر عملیات احداث ۳۱.۱ کیلومتر راه و کنارگذر به عنوان بخشی از احداث بزرگراه مشهد - سنگ بست - فریمان – تربت جام – تایباد – دوغارون در حال اجراست .

  وی درباره پروژه های به بهره برداری رسیده گفت : پروژه قطعه چهارم محور تربت جام - فریمان به عنوان بخشی از احداث بزرگراه مشهد - سنگ بست - فریمان – تربت جام –تایباد – دوغارون تکمیل و در سال ۱۳۹۵ به طول ۱۵ کیلومتر به بهره برداری رسیده است . برای این پروژه که ۱۵ کیلومترطول دارد ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

  وی گفت : بهبود شاخص هایی نظیر افزایش طول بزرگراه و راه شریانی استان به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر راه برون شهری، افزایش تعداد مسافر عبوری به ازای هر کیلومتر راه برون شهری ، کاهش تعداد تصادفات و متوفیات به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر راه برون شهری ، افزایش سرعت حمل و نقل کالا و مسافر، تاثیر بسیار زیاد بر شاخص های اجتماعی ، اقتصادی ، توریستی و صنعتی استان و همچنین از لحاظ حمل و نقل کالاهای ترانزیتی ، حمل محصولات کشاورزی و عبور مسافران از اهداف اجرای این پروژه بوده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در خصوص دیگر پروژه های بهره برداری شده همچنین افزود : محور خواف – سلامی به طول ۲۱ کیلومتر با اعتبار ۳۸۵ میلیارد ریال با مشارکت وزارت صنعت ، معدن و تجارت و محور تایباد - تربت جام به طول ۱۱ کیلومتر و اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریال به بهرداری رسیده است .

  وی به دیگر پروژه های در حال اجرا اشاره کرد و گفت : ۱۳ کیلومتر از کنارگذر محور تربت جام ، ۴ کیلومتر از محور تایباد - دوغارون ، ۹.۱ کیلومتر از محور سنگ بست و ۵ کیلومتر از محور تربت جام – فریمان با  ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا می باشد .
  مطالب مرتبط

  تشریح مهم ترین دستاوردهای مانور ریلی در بندر شهید رجایی

  تشریح مهم ترین دستاوردهای مانور ریلی در بندر شهید رجایی

  ایجاد پنجره زمانی برای اسکن کانتینرهای ریلی ؛ تخصیص خط جداگانه برای کشنده های حامل کانتینرهوی ریلی ؛ ایجاد فضایی برای انجام تشریفات گمرکی درب خروج ؛ نصب نرم افزار " رایتیک " برای کارگزارهای ریلی و تشکیل مرکز هماهنگی حمل ریلی ، به عنوان دستاورد های مانور ریلی کانتینری در بندر ...

  |

  آغاز مجدد عملیات ساخت تونل الله اکبر شهرستان درگز در آینده نزدیک

  آغاز مجدد عملیات ساخت تونل الله اکبر شهرستان درگز در آینده نزدیک

  تونل الله اکبر شهرستان درگز از جمله پروژه های مهم این منطقه است که مطالعات آن در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و پس از ۱۳ سال اجرای آن در سال ۱۳۹۴ آغاز گردید اما به دلیل محدودیت های مالی اعتبارات لازم به این پروژه نرسید .

  |

  نظرات کاربران