در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره برداری ۳۱ کیلومتر بزرگراه در خراسان رضوی طی سال جاری

  محور خواف – سلامی به طول ۲۱ کیلومتر با اعتبار ۳۸۵ میلیارد ریال با مشارکت وزارت صنعت ، معدن و تجارت و محور تایباد - تربت جام به طول ۱۱ کیلومتر و اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریال به بهرداری رسیده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی از بهره برداری ۳۱ کیلومتر بزرگراه با ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری خبر داد .

  محمدرضا اخوان عبداللهیان با بیان این مطلب افزود : در حال حاضر عملیات احداث ۳۱.۱ کیلومتر راه و کنارگذر به عنوان بخشی از احداث بزرگراه مشهد - سنگ بست - فریمان – تربت جام – تایباد – دوغارون در حال اجراست .

  وی درباره پروژه های به بهره برداری رسیده گفت : پروژه قطعه چهارم محور تربت جام - فریمان به عنوان بخشی از احداث بزرگراه مشهد - سنگ بست - فریمان – تربت جام –تایباد – دوغارون تکمیل و در سال ۱۳۹۵ به طول ۱۵ کیلومتر به بهره برداری رسیده است . برای این پروژه که ۱۵ کیلومترطول دارد ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

  وی گفت : بهبود شاخص هایی نظیر افزایش طول بزرگراه و راه شریانی استان به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر راه برون شهری، افزایش تعداد مسافر عبوری به ازای هر کیلومتر راه برون شهری ، کاهش تعداد تصادفات و متوفیات به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر راه برون شهری ، افزایش سرعت حمل و نقل کالا و مسافر، تاثیر بسیار زیاد بر شاخص های اجتماعی ، اقتصادی ، توریستی و صنعتی استان و همچنین از لحاظ حمل و نقل کالاهای ترانزیتی ، حمل محصولات کشاورزی و عبور مسافران از اهداف اجرای این پروژه بوده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در خصوص دیگر پروژه های بهره برداری شده همچنین افزود : محور خواف – سلامی به طول ۲۱ کیلومتر با اعتبار ۳۸۵ میلیارد ریال با مشارکت وزارت صنعت ، معدن و تجارت و محور تایباد - تربت جام به طول ۱۱ کیلومتر و اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریال به بهرداری رسیده است .

  وی به دیگر پروژه های در حال اجرا اشاره کرد و گفت : ۱۳ کیلومتر از کنارگذر محور تربت جام ، ۴ کیلومتر از محور تایباد - دوغارون ، ۹.۱ کیلومتر از محور سنگ بست و ۵ کیلومتر از محور تربت جام – فریمان با  ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا می باشد .
  مطالب مرتبط

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

  |

  تشریح وظایف و ساختار ستاد مراکز لجستیک کشور

  تشریح وظایف و ساختار ستاد مراکز لجستیک کشور

  مدیر گروه لجستیک دفتر طرح جامع و مدل‌های حمل‌و‌نقل ، نتایج مطالعات مکان‌یابی مراکز لجستیک کشور را در سه بخش مکان‌یابی با رویکرد بهینه‌سازی ریاضی ، مکان‌یابی پارک‌های لجستیک کشاورزی ، و مراکز لجستیک مرزی ارائه داد .

  |

  افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه حمل جاده ای کالا در اکثر شهرها

  افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه حمل جاده ای کالا در اکثر شهرها

  میزان کرایه رانندگان موضوعی توافقی است که بر اساس توافق بین انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل کالا و انجمن صنفی رانندگان و همه‌ساله بر مبنای میزان تورم و اعلام بانک مرکزی تعیین می‌شود که البته این رقم طی سه سال گذشته افزایشی نداشته است و این امر البته و به‌طور یقین از همراهی ...

  |

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت ریلی ایران در سال گذشته

  بیست و یکمین اجلاس مجمع منطقه ای راه آهن خاورمیانه تحت نام UIC RAME در محل مجموعه راه آهن شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه و با حضور نمایندگان کشورهای خاورمیانه برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران