در حال بارگذاری ...
 • تشریح جزئیات برگزاری مانور آدم به دریا و اطفاء حریق در بندر خرمشهر

  در تعطیلات نوروزی سال جاری تیم جستجو و نجات دریایی بندر خرمشهر با آمادگی کامل و به صورت شبانه روزی در رودخانه های اروند و کارون اقدام به گشت های منظم دریایی کردند و با تلاش این تیم خوشبختانه هیچ حادثه دریایی در این دو رودخانه گزارش نشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر از برگزاری مانور آدم به دریا و اطفاء حریق در اسکله خدماتی بندر خرمشهر خبر داد .

  مهدی فراهانی ارزیابی و ارتقاء سطح آمادگی و توانمندی نیروهای جستجو و نجات بندر خرمشهر هنگام بروز سوانح دریایی را از جمله اهداف برگزاری این مانور برشمرد . این مانور با مشارکت نیروهای جستجو و نجات ، اطفاء حریق دریایی ، آتش نشانی بندر خرمشهر و توسط ۲ فروند یدک کش و ۲ فروند قایق انجام شد .

  معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص جزئیات برگزاری این مانور گفت : پس از اعلام پیام اضطرار به مرکز جستجو و نجات فرعی بندر خرمشهر مبنی بر وقوع حریق در یک فروند شناور و سقوط سه خدمه آن به رودخانه ، نیروهای جستجو و نجات این اداره کل به محل حادثه اعزام شدند . پس از اطفای حریق توسط شناور آتشخوار و یدک کش خلیج فارس و نجات ۲ خدمه از آب توسط قایق های جستجو و نجات ، تیم غواصی مستقر در اسکله خدماتی برای جستجوی نفر سوم اعزام شدند .

  به گفته وی پس از نجات نفر سوم و انتقال آن توسط آمبولانس به بیمارستان ، مانور مذکور پایان یافت .

  معاون دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی در هفته گذشته ، یادآور شد : در تعطیلات نوروزی سال جاری تیم جستجو و نجات دریایی بندر خرمشهر با آمادگی کامل و به صورت شبانه روزی در رودخانه های اروند و کارون اقدام به گشت های منظم دریایی کردند و با تلاش این تیم خوشبختانه هیچ حادثه دریایی در این دو رودخانه گزارش نشد .
  مطالب مرتبط

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  دریافت گواهینامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات توسط بندر خرمشهر

  امروزه در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه های اطلاعاتی اقدامات مهم و مؤثری از نظر تولید و ارائه اطلاعات به مشتریان و جوامع هدف و همچنین صیانت و حفاظت از اطلاعات صورت گرفته است . در کشور ما به لحاظ موقعیت استراتژیک ، رعایت امنیت اطلاعات نسبت به سایر کشورها اهمیت بیشتری دارد .

  |

  نظرات کاربران