در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در یک فرآیند مناسب از سال ۸۹ ما یک سیر نزولی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که آمار ۲۴۰ نفر کشته جاده‌های استان در سال ۸۹ با تدارک برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی رانندگان و ارتقای ایمنی جاده‌ها با همراهی پلیس ، هلال‌احمر ، اورژانس و سایر دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌ها به شدت کاهش یافته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل در تشریح عملکرد سال ۹۶ این اداره کل از کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی ، رشد ۴ درصدی جابجایی کالا و رهاسازی ۳ هزار و ۱۰۰ خودرو در ایام زمستان خبر داد .

  علی رحمتی در تشریح عملکرد این اداره کل در سال ۹۶ گفت : به دلیل افزایش خودروهای شخصی و سواری هر سال با کاهش جابجایی مسافر از طریق ناوگان عمومی روبرو هستیم به گونه‌ای که در سال ۹۶ نیز با کاهش ۶ درصدی جابجایی یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان عمومی انجام شده است . تردد کامیون ، سواری و اتوبوس از طریق پایانه مرزی در ۱۲ ماهه سال گذشته نیز در حدود ۷۱ هزار و ۱۷۰ مورد تردد بوده که یک رشد ۱۸ درصدی را نیز در این بخش شاهد هستیم .

  وی به سه حوزه واردات ، صادرات و ترانزیت به میزان ۶۳۰ هزار تن از پایانه مرزی بیله‌سوار اشاره کرد و افزود : در بخش واردات با ۱۰۷ درصد ، صادرات ۲۴ درصد ، ترانزیت ورودی ۱۵ درصد و ترانزیت خروجی ۱۱ درصد افزایش را شاهد بودیم به طوری که در مجموع ۲۰ درصد رشد به نسبت سال‌های گذشته اتفاق افتاده است .

  وی مجموع ورودی مسافران را از طریق پایانه مرزی در یک سال گذشته بیش از یک میلیون نفر اعلام کرد و گفت : به نسبت ۵۰ به ۵۰ ورودی و خروجی را در این ترددها شاهد بودیم .

  رحمتی در ادامه به حمل‌و‌نقل کالا و بار به عنوان یکی از خدمات اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای اشاره کرد و افزود : با توجه به اینکه استان اردبیل فاقد بندر و زیرساخت‌های ریلی است اکثر حمل‌و‌نقل بار از طریق زمینی و با ناوگان عمومی انجام می‌شود که ما در سال گذشته با ۴ درصد افزایش جابجایی بار موفق شدیم بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بار را جابجا کنیم .

  رهاسازی ۳ هزار و ۱۰۰ خودرو در ایام زمستان

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل به فعالیت اکیپ‌های راهداری در ایام زمستان در قالب ۱۲۰ اکیپ با ۲۶۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و همراهی ۴۲۰ نفر نیروی انسانی اشاره و تصریح کرد : این نیروها در ۱۳ راهدارخانه اعم از ثابت و سیار اقدام به بازگشایی و برف‌روبی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان در فصل زمستان کردند به طوری که راهداران ما تا آخر فروردین در گردنه‌ها مستقر بودند .

  وی مصرف ۱۱ هزار و ۶۰۰ تن نمک را در ایام سرد زمستان در جاده‌های استان یادآور شد و گفت : این میزان استفاده از نمک برای جسم جاده‌های ما یک آفت و آسیب است .

   

   

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل سردسیر بودن منطقه و عدم برخورداری از تکنولوژی‌های نوین را در عملیات برف‌روبی یادآور شد و عنوان کرد : ما در زمستان سال گذشته اقدام به رهاسازی ۳ هزار و ۱۰۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک و اسکان ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کردیم . در این ایام در مجموع ۹۶ هزار کیلومتر باند به صورت رفت و برگشت برف‌روبی شد .

  کاهش تلفات جاده‌ای به کمتر از ۱۲۰ نفر در استان اردبیل

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد : در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در یک فرآیند مناسب از سال ۸۹ ما یک سیر نزولی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که آمار ۲۴۰ نفر کشته جاده‌های استان در سال ۸۹ با تدارک برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی رانندگان و ارتقای ایمنی جاده‌ها با همراهی پلیس ، هلال‌احمر ، اورژانس و سایر دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌ها به شدت کاهش یافته است .

  رحمتی گفت : این اتفاق مناسب و مثبت حاصل ۷ سال تلاش ، پیگیری و ارائه برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی بوده به طوری که تلفات جاده‌ای در این استان از ۲۴۰ نفر به ۱۲۰ نفر تقلیل یافته که با این کاهش ۵۰ درصدی استان اردبیل رتبه سوم را به دست آورده است .

  فعالیت ۶۰ سامانه ترددشمار در استان

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل در ادامه به ۸۰ میلیون تردد در سال گذشته اشاره کرد و گفت : با فعالیت ۶۰ سامانه ترددشمار ما این رفت و برگشت خودروها را محاسبه می‌کنیم .

  رحمتی اهمیت هوشمندسازی جاده‌ها ، بحث کنترل و نظارت‌ها را در این حوزه یادآور شد و تصریح کرد : ما عملیات احداث سه پاسگاه را به انجام رساندیم به طوری که در محور اردبیل – سرچم و اردبیل – آستارا این پاسگاه‌ها تکمیل و افتتاح شده و در نیمه اول امسال پاسگاه گرمی – بیله‌سوار نیز تکمیل و افتتاح خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  نیاز به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع تمام نقاط پر حادثه‌ شناسایی‌ شده در کشور

  نیاز به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع تمام نقاط پر حادثه‌ شناسایی‌ شده در کشور

  از ابتدای امسال تخصیص اعتبار به‌تناسب میزان پیشرفت پروژه‌ها در استان‌ها آغازشده با این‌حال طبق برآوردهای شرکت مشاور برای رفع تنها یک نقطه ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم است که درمجموع امسال به بودجه‌ای معادل ۱۶۵ میلیارد تومان نیاز داریم اما چنین بودجه‌ای تخصیص نیافته و ...

  |

  امضا تفاهم نامه همکاری برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه های استان خراسان جنوبی

  امضا تفاهم نامه همکاری برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه های استان خراسان جنوبی

  مهم ترین شاخص حمل و نقل ما ، ایمنی است و رانندگان حرفه ای نقش مهمی در ایمنی راه ها دارند و ما هر ۲ سال از رانندگان حرفه ای در کشور تجلیل می کنیم که رانندگان منتخب استان خراسان جنوبی و سایر استان های کشور هم امسال ۱۴ اسفند در تهران تجلیل خواهند شد .

  |

  الزام استفاده از صندلی کودک خودرو در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی

  الزام استفاده از صندلی کودک خودرو در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی

  این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و در آنجا نیز از دستگاه‌های مختلف دعوت و نقطه نظرها گرفته شد . در حقیقت نظر مثبت این بود که صندلی کودک در خودرو باید اجباری شود و با توجه به وزن و سن کودک انواع مختلفی نیز بایستی داشته باشد .

  |

  بهره‌وری و ترکیب بهینه ناوگان جاده‌ای رویکرد سازمان راهداری

  بهره‌وری و ترکیب بهینه ناوگان جاده‌ای رویکرد سازمان راهداری

  یک اقدام جهادی در نوسازی ناوگان بنا بر صلاح کشور ، افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل و کاهش مصرف سوخت ، استفاده از ناوگان بهینه و «ترکیب بهینه ناوگان» است . ترکیب بهینه ناوگان مشخص می‌کند در شرایط کنونی چه نوع ناوگانی از سنگین تا سبک برای کشور مناسب است و از هرکدام چند دستگاه باید ...

  |

  نظرات کاربران