در حال بارگذاری ...
 • برنامه‌ریزی شرکت واگن پارس برای ساخت ۶۰۰ دستگاه واگن باری در سال جاری

  استراتژی وزارت راه و شهرسازی برای تامین مالی قراردادهای توسعه ناوگان نشان می‌دهد که صنعت ریلی می تواند نفس بکشد و برای هزاران نفر فرصت شغلی ایجاد کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو ابتکار عمل صورت گرفته در زمینه تامین مالی اظهار کرد : در اولین ابتکار با تضمین شرکت راه‌آهن برای اولین‌بار در ایران بخش‌خصوصی موفق به دریافت ۱۰۵ میلیارد تومان اوراق صکوک می‌شود ، همچنین در ابتکار دوم برای تأمین مالی بین‌المللی ۷۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی استفاده می‌شود که تضامین مورد نیاز آن نیز از سوی شرکت راه‌آهن تأمین می‌شود .

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از خط تولید کارخانه واگن پارس اراک اظهار کرد : خیلی خوشحالم تلاش‌های انجام شده طی چند سال گذشته و به‌ویژه پس از برجام به ترتیب در حال به ثمر رسیدن است . قرارداد تأمین حدود ۶ هزار واگن باری و حدود ۱۰۰۰ واگن مسافری ، همچنین قرارداد تأمین لوکوموتیو با مشارکت روس‌ها منعقد شده است .

  آخوندی با بیان اینکه شرکت واگن پارس در سال ۹۶ حدود ۳۱۰ دستگاه واگن باری و ۵۰ دستگاه واگن مسافری تحویل مشتری داده است ، گفت : این کارخانه امسال برای ساخت ۶۰۰ دستگاه واگن باری و ۵۰ دستگاه واگن مسافری برنامه‌ریزی کرده است .

  وی با اشاره به تجهیز بخش لوکوموتیوسازی کارخانه واگن پارس خاطرنشان کرد : امروز قرارداد ساخت ۵۰ لوکوموتیو دیزل - الکتریک به‌منظور انتقال دانش و فناوری روز دنیا به شرکت‌های ایرانی منعقد شد که بر اساس این قرارداد مونتاژ و ساخت در کارخانه واگن پارس ، تأمین مالی از سوی صندوق توسعه ملی و تضامین از سوی شرکت راه‌آهن انجام شده است . بدین ترتیب بخش خصوصی موفق به سرمایه گذاری در زمینه لوکوموتیو و ناوگان با تضامین شرکت راه‌آهن می‌شود .

  آخوندی با توجه به توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی و اولویت آن پس از توسعه خطوط و شبکه اظهار کرد : استراتژی وزارت راه و شهرسازی برای تامین مالی قراردادهای توسعه ناوگان نشان می‌دهد که صنعت ریلی می تواند نفس بکشد و برای هزاران نفر فرصت شغلی ایجاد کند .

  وی در پایان با اشاره به راهکارهای اتخاذ شده در دولت برای بهبود وضعیت کارخانه هپکوی اراک به عنوان قطب ساخت ماشین آلات راهسازی کشور بیان کرد : مشکلات این کارخانه به طور مرتب از سوی وزیر صنعت ، معدن و تجارت پیگیری می‌شود و در خصوص رفع مشکلات این کارخانه راهکارهایی از سوی وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور با هدف خرید محصولات این کارخانه در صورت تامین بودجه و اعتبارات لازم در دولت مطرح شده است بنابراین این کارخانه نیز باید در راستای ورود به بازار رقابتی هدفگذاری کند .
  مطالب مرتبط

  سرمایه‌گذاری شرکت IPGL هند در ساخت و تأمین ناوگان خط ریلی چابهار - زاهدان

  سرمایه‌گذاری شرکت IPGL هند در ساخت و تأمین ناوگان خط ریلی چابهار - زاهدان

  در قالب قرارداد حضور هندی‌ها در بندر چابهار ، مقرر بود ، شرکت IPGL هند در کنار سرمایه‌گذاری و تأمین تجهیزات در بندر چابهار ، ارقامی هم بابت سرمایه‌گذاری در زیرساخت و‌ تأمین ناوگان خط‌آهن چابهار - زاهدان اختصاص دهد‌ .

  |

  نظرات کاربران