در حال بارگذاری ...
 • برگزاری پنجمین نشست کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک پیارک

  ایران یکی از اعضای کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک مجمع جهانی پیارک است و هم اکنون فرهنگ و اصطلاحات راه و حمل و نقل به طور کامل به زبان فارسی ترجمه شده است و پس از تأیید دبیرخانه بین‌المللی پیارک در سایت آن مجمع قرار می‌گیرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی برگزاری پنجمین نشست در رابطه با اقدامات مورد نیاز در راستای بهبود و ارتقای فرهنگ برخط اصطلاحات تخصصی راه نیز تصمیم‌گیری شد و مقرر گردید اعضای کمیته‌های تخصصی هر کشور نسبت به ترجمه لغات جدید به زبان همان کشور جهت درج و به‌روزرسانی فرهنگ اصطلاحات پیارک اقدام نمایند .

  پنجمین نشست کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک مجمع جهانی راه (پیارک) با حضور اعضای این کمیته شامل کشورهای اسپانیا ، بلژیک ، فرانسه و سوییس در ساختمان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور برگزار شد .

  مهران قربانی عضو هیئت عامل این سازمان و نماینده تام‌الاختیار ریاست سازمان در امور ایمنی ، با اشاره به اینکه این نشست تخصصی از ۲۰ لغایت ۲۳ اردیبهشت سال جاری در تهران و اصفهان برگزار شد ، اظهار داشت : با توجه به سیاست‌های این کمیته مبنی بر تهیه و تدوین فرهنگ لغات و اصطلاحات تخصصی پیارک به زبان‌های کشورهای مختلف برای دوره چهارساله ۲۰۱۹ – ۲۰۱۵ بررسی‌های کارشناسانه در این نشست انجام شد .

  وی افزود : در این نشست موضوعات تخصصی در زمینه اصطلاحات فنی مهندسی پل و تونل‌ ، راهسازی و نگهداری راه ، ایمنی و فرهنگ ترافیک مورد بررسی قرار گرفت و همچنین فرآیند تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه نیز مطالعه و بررسی شد . طی برگزاری این نشست در رابطه با اقدامات مورد نیاز در راستای بهبود و ارتقای فرهنگ برخط اصطلاحات تخصصی راه نیز تصمیم‌گیری شد و مقرر گردید اعضای کمیته‌های تخصصی هر کشور نسبت به ترجمه لغات جدید به زبان همان کشور جهت درج و به‌روزرسانی فرهنگ اصطلاحات پیارک اقدام نمایند .

  گفتنی است ایران یکی از اعضای کمیته تخصصی تدوین فرهنگ اصطلاحات تخصصی راه و ترافیک مجمع جهانی پیارک است و هم اکنون فرهنگ و اصطلاحات راه و حمل و نقل به طور کامل به زبان فارسی ترجمه شده است و پس از تأیید دبیرخانه بین‌المللی پیارک در سایت آن مجمع قرار می‌گیرد .

  اضافه می‌نماید نمایندگان مجمع جهانی راه (پیارک) از کشورهای اسپانیا ، بلژیک ، فرانسه و سوئیس ضمن قدردانی از میزبانی شایسته جمهوری اسلامی ایران شرح مبسوطی از فعالیت‌های کشورشان را ارائه داشتند .
  مطالب مرتبط

  تخصیص اعتبار ۲۶ میلیارد تومانی برای توسعه طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  تخصیص اعتبار ۲۶ میلیارد تومانی برای توسعه طرح‌های راهداری شهرستان مشکین شهر

  با توجه به بازدیدهای متعدد انجام شده از مسیرهای ارتباطی شهرستان مشگین شهر ، راههای ارتباطی این شهرستان در مقایسه با سایر مناطق از وضعیت قابل قبولی برخوردار است و برای بهبود هرچه بیشتر وضعیت راه های ارتباطی شهرستان مشگین شهر از تمام امکانات استفاده خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران