در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از کریدور ریلی رشت - آستارا ظرف مدت پنج سال

  کریدور ریلی از بندرعباس تا تهران و از تهران تا قزوین تکمیل شده است و تکمیل کریدور ریلی قزوین - رشت در دو شاخه به انزلی و آستارا در دستور کار قرار دارد و این درحالی است که کریدور ریلی قزوین-رشت ظرف شش ماهه آینده به مرحله بهره برداری می رسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت : کریدور ریلی رشت - انزلی ظرف مدت ۲,۵ سال و کریدور ریلی رشت - آستارا ظرف مدت پنج سال به بهره برداری می رسد . 

  خیراله خادمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل کریدورهای ریلی کشور و نیز توسعه راه آهن به بنادر کشور ، اظهار کرد : در راستای تکمیل کریدورهای ریلی کشور که شامل کریدور شمال - جنوب (محور میانی کشور) ، کریدور شرق به غرب و کریدور شمال - جنوب (محور شرقی کشور) اقدامات مختلفی صورت گرفته است  تا بتوانیم در راستای ترانزیت هرچه بهتر کالا حرکت کنیم .

  اتصال مرکز ۵ استان به کریدور ریلی

  وی ادامه داد : از سال گذشته و سال جاری برنامه ای تدوین شده است تا بر اساس آن مرکز پنج استان شامل همدان ، کرمانشاه ، رشت ، آذربایجان غربی و شرقی به شبکه ریلی کشور متصل شوند و از این طریق بخش هایی از کریدور ریلی کشور تکمیل شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تاکید بر اینکه مهم ترین کریدور ریلی کشور از بندرعباس ، تهران ، رشت و بندر آستارا به آذربایجان و اروپا متصل می شود ، خاطرنشان کرد : محور قزوین - رشت مهم ترین و سخت ترین بخش پروژه این کریدور است که به عنوان ابر پروژه عمرانی کشور تلقی می شود . 

  کریدوری ریلی ؛ از بندرعباس تا آستارا و انزلی

  وی افزود : کریدور ریلی از بندرعباس تا تهران و از تهران تا قزوین تکمیل شده است و تکمیل کریدور ریلی قزوین - رشت در دو شاخه به انزلی و آستارا در دستور کار قرار دارد و این درحالی است که کریدور ریلی قزوین-رشت ظرف شش ماهه آینده به مرحله بهره برداری می رسد .

  وی با اشاره به اینکه کریدور ریلی رشت - انزلی طی ۲,۵ سال آینده به مرحله بهره برداری می رسد ، گفت : در حال فعالیت بر روی این کریدور هستیم .ایجاد ۴۰ کیلومتر ریل در دستور کار قرار دارد .

  بهره برداری از کریدور ریلی رشت - آستارا ؛ ظرف مدت پنج سال

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین به کریدور ریلی رشت - آستارا اشاره و اعلام کرد : این کریدور با مسافتی ۱۷۰ کیلومتر ظرف مدت پنج سال با سرمایه ای معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد .

  خادمی در ادامه صحبت هایش به سرمایه گذاری کلان کشور در بندر چابهار به عنوان اولین بندر اقیانوسی کشور اشاره و بیان کرد : نگاه کلان وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه بندر چابهار است و به همین منظور تکمیل پس کرانه ریلی و جاده ای آن از جمله برنامه هایی است که با سرعت عملیاتی خواهد شد . مسیر ریلی چابهار به زاهدان که در ادامه به زابل ، بیرجند و مشهد می رسد در دو بخش مدنظر قرار گرفته است تا چابهار به مسیر ریلی کشور متصل شود . 

  ترانزیت بار از افغانستان ، پاکستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان و روسیه

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تلاش برای محرومیت زدایی از شرق کشور است، اظهار کرد : قصد داریم با تکمیل قسمت جنوبی کریدور شمال - جنوب در محور شرق کشور شاهد ترانزیت بار از افغانستان ، پاکستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان و حتی روسیه به سمت آب های خلیج فارس باشیم و بتوانیم مردمان شرق کشور را از این ظرفیت بهره مند سازیم .
  مطالب مرتبط

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  راه آهن شمال – جنوب در حال ورود به فهرست یونسکو

  پلها و ایستگاه‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف ، طراحی متفاوتی دارند ، به خصوص این تفاوت در ایستگاه‌ها به خوبی محسوس است ؛ به طوری که ۱۴ مدل ایستگاه مختلف در این مسیر به چشم می‌خورد .

  |

  افزایش ۱۲ درصدی سهم حمل و نقل ریلی کالا در بنادر

  افزایش ۱۲ درصدی سهم حمل و نقل ریلی کالا در بنادر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در یک نشست خبری بسته های حمایتی از خطوط کشتیرانی لاینری ، فیدری و باکس اپراتورها را تشریح کرد و نوید ثابت ...

  |

  رشد کمی ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  رشد کمی ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  برای افزایش سهم حمل و نقل دریایی توسط ناوگان کشتیرانی تحت پرچم ایران ، اقدامات گسترده‌ای توسط خطوط کشتیرانی انجام شده است که با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی ، از طریق تسهیل در نوسازی ناوگان و بازگشت کشتی‌های ملکی تحت پوشش پرچم کشور ، صورت می‌گیرد .

  |

  نظرات کاربران