در حال بارگذاری ...
 • بررسی پروژه‌های مهم راهسازی در استان خراسان جنوبی

  در خصوص پروژه دوبانده سازی محور نهبندان - سربیشه - بیرجند - قاین - بجستان - فردوس - دیهوک به راور ، طی مکاتبه و درخواست به دکتر نوبخت ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام آمادگی شده است درصورت تامین اعتبارلازم تاپایان سال مالی ۹۷ (تیرماه ۹۸ ) پروژه به اتمام برسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، استاندار خراسان جنوبی و معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در جلسه ای در خصوص پروژه های مهم و اولویت دار استان گفت و گو کردند .

  مروج الشریعه در این دیدار که علوی مقدم ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز حضور داشتند ضمن تشکر وقدردانی از حمایت های ، امینی معاون وزیرراه و شهرسازی گفت : با توجه به اینکه هیچ آزادراهی در خراسان جنوبی وجود ندارد ، پیشنهاد این است که پروژه های آزادراهی خراسان جنوبی در برنامه اجرایی قرار گیرد و به عنوان الگو در یک محور عملیات اجرایی آغاز شود . احداث راه آهن زاهدان - بیرجند - مشهد با اعتبارات فعلی دولت امکان پذیر نیست و بنابراین هرچه سریع‌تر باید اقدام به جذب فایناس و سرمایه گذار بود .

  علوی مقدم ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار داشت : یکی از موارد پر اهمیت در استان پروژه باند دوم محور بیرجند – قاین است که باید پیگیری بابت تامین اعتبار لازم جهت اتمام پروژه صورت پذیرد . پیشنهاد این است از محل ماده ۵۶ این اقدام صورت بگیرد و با درخواست پرداخت وام پیمانکار محور موافقت شود .

  جعفری هم دراین دیدار ضمن تشکر از حضور و پیگیری های استاندار خراسان جنوبی گزارشی در خصوص تخصیص ماده ۱۸۰ و تخصیص ارتقاء شاخصه های اقتصادی توسعه استان ارائه داد .

  در این دیدار امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه وشهرسازی گفت : توسعه محورشرق واحداث راه آهن چابهار - زاهدان - بیرجند از اهمیت بالایی برخورداراست و در این زمینه درخصوص هرچه سریع تر فاینانس احداث راه آهن پیگیری های لازم انجام خواهد شد . هیچ محوری نیست که دستور صریح رئیس جمهور را مبنی بر فاینانس داشته باشد و پیگیر نشود .

  امینی با اشاره به اینکه راه آهن از محل صندوق توسعه ملی در قانون بودجه پیش بینی شده و بزودی پروژه های سال ۹۷ اعلام می شود ، گفت : در خصوص پروژه دوبانده سازی محور نهبندان - سربیشه - بیرجند - قاین - بجستان - فردوس - دیهوک به راور ، طی مکاتبه و درخواست به دکتر نوبخت ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام آمادگی شده است درصورت تامین اعتبارلازم تاپایان سال مالی ۹۷ (تیرماه ۹۸ ) پروژه به اتمام برسد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از استاندار خراسان جنوبی خواست جلسه ای با جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری جهت رسیدگی به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان برگزار شود .

  لازم بذکراست در پایان این دیدار مقرر شد جلسه ای در خصوص پروژه آزادراه بیرجند – قاین طی چند روز آینده در محل دفتر امینی معاون برنامه ریزی وزیر و با حضور معاون ساخت و توسعه وزارت راه وشهرسازی برگزار و تعیین وضعیت شود .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن تا پایان دولت دوازدهم

  بهره برداری از راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن تا پایان دولت دوازدهم

  در خصوص راه اصلی قزوین – الموت – تنکابن ، احداث این طرح به طول ۱۶۴ کیلومتر از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که به عنوان یک راه ارتباطی جدید بین جنوب و شمال ارتفاعات البرز به راه های شریانی کشور اضافه می شود .

  |

  معافیت مالیاتی سود آورده نقدی شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذار در تامین منابع مالی پروژه‌‌های حمل و نقلی

  معافیت مالیاتی سود آورده نقدی شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذار در تامین منابع مالی پروژه‌‌های حمل و نقلی

  با هدف حمایت از سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ارائه مشوق های قانونی موجود ، حسب دستور وزیر راه و شهرسازی پس از آخرین نشست هم اندیشی با انجمن شرکت های راهسازی ایران ، این معاونت در قالب لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم ، پیشنهاد اصلاح ماده ۱۳۸ مکرر قانون مذکور و تصریح شمول ...

  |

  تشریح اقدامات دولت در حوزه حمل و نقل طی ایام شیوع کرونا

  تشریح اقدامات دولت در حوزه حمل و نقل طی ایام شیوع کرونا

  رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط ایرلاین ها جرم محسوب می شود و ستاد ملی کرونا مجازات هایی را برای این دسته از خاطیان در نظر گرفته است . در این خصوص هم وزارت راه و شهرسازی و هم سازمان هواپیمایی کشوری ، نظارت می کند . تمام این ها کنترل می شود به محض آنکه به واحد شکایات سازمان ...

  |

  برگزاری سومین جلسه بررسی راهکارهای تامین مالی طرح های عمرانی بخش و حمل و نقل کشور

  برگزاری سومین جلسه بررسی راهکارهای تامین مالی طرح های عمرانی بخش و حمل و نقل کشور

  با عنایت به وجود ظرفیت های قانونی مهم از جمله ماده (۵۶) قانون الحاق (۱) و بند (۶) تبصره (۱۹) قانون بودجه سال جاری می توان از ظرفیت بالای تأمین مالی از طریق سرمایه بخش غیر دولتی و همین طور شبکه بانکی کشور استفاده کرد .

  |

  نظرات کاربران