در حال بارگذاری ...
 • برنامه‌ریزی برای گسترش برنامه پروازی فرودگاه رامسر

  طرح توسعه فرودگاه رامسر از ۷ سال پیش آغاز و به بهسازی ترمینال و افزایش طول باند این فرودگاه منجر شده است . رفع موانع پروازی از جمله آخرین برنامه‌هایی محسوب می‌شود که در برنامه توسعه پیش‌بینی شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رییس فرودگاه رامسر از تلاش برای رفع موانع پیش روی باندهای این فرودگاه خبر داد و گفت : بعد از برطرف کردن موانع پروازی و رفع محدودیت باند ، برای افزایش پروازهای فرودگاه رامسر به مقصد شهرهای ایران اقدام خواهد شد.

  سید هادی خازنی درباره محدودیت‌های به وجود آمده برای باند این فرودگاه گفت : درخت‌هایی که پیش از این اطراف فرودگاه وجود داشتند ، رشد کرده و بزرگتر شده‌اند . از همین رو از ابتدای سال جاری نشست و برخاست در فرودگاه با مشکلاتی مواجه شده و شرکت فرودگاه‌ها طول باند را محدود کرده است . با محدود شدن طول باند ، اکنون تنها هواپیماهای ای‌تی‌آر که طول باند مورد نیاز برای نشست و برخاست آن‌ها کم است ، توانایی پرواز به فرودگاه رامسر را دارند ، و البته پرواز در فرودگاه رامسر برای این هواپیماها کاملا ایمن است .

  به گفته خازنی در حال حاضر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از ناوگان ای‌تی‌آر ، ۲۸ نشست و برخاست هفتگی از فرودگاه رامسر به مقاصد تهران و اصفهان را در برنامه دارد .

  رییس فرودگاه رامسر درباره تلاش‌های صورت گرفته برای رفع موانع پروازی گفت : موانع پیش روی باند ۳۱ ، درخت‌هایی که در املاک خصوصی قرار دارند و تیرهای برق هستند . اما موانع پیش روی باند ۱۳ را درخت‌ها تشکیل می‌دهند که به سازمان میراث فرهنگی تعلق دارند . در حال حاضر مکاتباتی برای اصلاح این درخت‌ها انجام شده که منتظر دریافت پاسخ هستیم . همچنین جلساتی با سازمان انتقال نیرو داشته‌ایم و انتظار می‌رود که این سازمان برای جابجایی تیرهای انتقال برق اقدام کند . از سوی دیگر رایزنی با مالکان زمین‌های اطراف فرودگاه نیز ادامه دارد تا نسبت به اصلاح درخت‌های موجود در زمین‌هایشان اقدام کنند .

  خازنی همچنین به برنامه‌ریزی برای گسترش برنامه پروازی فرودگاه رامسر اشاره کرد و گفت : پیش از ایجاد محدودیت برای باند ، درخواست‌هایی برای پرواز به مقاصد تبریز ، شیراز ، آبادان ، اهواز ، و همچنین گسترش پروازهای مشهد وجود داشت . پس از رفع موانع پروازی ، به این درخواست‌ها ترتیب اثر داده خواهد شد .

  گفتنی است طرح توسعه فرودگاه رامسر از ۷ سال پیش آغاز و به بهسازی ترمینال و افزایش طول باند این فرودگاه منجر شده است . رفع موانع پروازی از جمله آخرین برنامه‌هایی محسوب می‌شود که در برنامه توسعه پیش‌بینی شده است .
  مطالب مرتبط

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  خوشبختانه در هیچ فرودگاهی از نظر امکانات مربوط به فرودگاه با مشکلات فنی ، عملیاتی و تسهیلاتی روبرو نشدیم و همه بخش‎ها کارهای‎شان را به خوبی انجام دادند . میزان تاخیرات هم بسیار کمتر از سال قبل بود . تنها در دو سه فرودگاه به دلیل بروز نقص فنی در هواپیماها تأخیرات زیادی به وجود ...

  |

  تشریح مرحله اول بازرسی‌های دوره‌ای هواپیمای ایرباس

  تشریح مرحله اول بازرسی‌های دوره‌ای هواپیمای ایرباس

  چک A بر اساس یک پکیج خاص به نام MPD که کارخانه سازنده صادر کرده است ، و توسط دو دسته بازرسی و تعمیر و نگهداری انجام می‌شود . گروه‌های مختلف شامل مکانیک ، آویونیک ، و شستشوی داخلی در هر دو دسته فعالیت می‌کنند .

  |

  انجام نخستین پرواز حج تمتع سال ۹۷ فرودگاه همدان

  انجام نخستین پرواز حج تمتع سال ۹۷ فرودگاه همدان

  ساخت ترمینال حجاج فرودگاه با صرف اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال به پیشرفت ۴۰ درصدی رسیده است . این ترمینال ۴۵۱۰ متر مربع مساحت دارد برای تکمیل آن به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم .

  |

  شکسته شدن تابوی خرید هواپیمای نو در کشور

  شکسته شدن تابوی خرید هواپیمای نو در کشور

  امروز فشار اقتصادی بسیار مضاعفی بر مردم وارد شده و در بدترین شرایط اقتصادی پس از پیروزی انقلاب قرار داریم و این وضعیت اقتصادی بی‌سابقه بوده است ، بنابراین باید از تمام ظرفیت‌ها برای افزایش رفاه مردم و وارد شدن کمترین ضرر و زیان در این راه استفاده کنیم .

  |

  نظرات کاربران