در حال بارگذاری ...
 • تشریح اقدامات سازمان راهداری در راستای ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی

  افزایش زمان ارائه خدمات مراکز معاینه فنی در سراسر کشور ، پیاده‌سازی سامانه کنترل هوشمند و برخط مراکز معاینه فنی و خودروهای سنگین ، سامانه آنالیز فنی سلامت خودرو (FMS) از جمله اهم اقداماتی است که با نظارت و حضور مدیران و کارشناسان ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور به اجرا درآمد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در ایام طرح نوروزی سال ۹۷ ، برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور به اجرا درآمد که موجب به حداقل رسیدن سهم ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در تلفات ناشی از سوانح رانندگی جاده‌ای در کشور گردید .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : پیش از آغاز سفرهای نوروزی سال ۹۷ ، اقدامات مربوط به برنامه‌ریزی و فراهم آوردن تمهیدات لازم در زمینه ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی و تأمین ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی با برگزاری جلسات کارشناسی با اصناف و تشکلهای صنفی و پلیس راهور انجام شد .

  وی با اشاره به اهم این اقدامات ، بیان کرد : تعیین محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی ، صدور مجوز فعالیت ناوگان باری در ساعات شبانه ، اجرای طرح کنترل نامحسوس حمل و نقل جاده‌ای ، افزایش زمان ارائه خدمات مراکز معاینه فنی در سراسر کشور ، پیاده‌سازی  سامانه کنترل هوشمند و برخط مراکز معاینه فنی و خودروهای سنگین ، سامانه آنالیز فنی سلامت خودرو (FMS) از جمله اهم اقداماتی است که با نظارت و حضور مدیران و کارشناسان ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور به اجرا درآمد .

  هدایتی در خصوص اجرای طرح کنترل و نظارت کریدوری جاده‌ای بیان کرد : با توجه به این که طرح کنترل و نظارت بر تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای تاثیر قابل توجهی در کاهش تخلفات و افزایش ایمنی جاده‌ای داشته است ، به منظور پیشگری و ارتقای ایمنی تردد و برخورد با تخلفات مرتبط با ناوگان عمومی و استفاده مؤثر از روش‌های نظارت جاده‌ای، طرح مذکور به صورت ویژه برای ایام تعطیلات نوروزی ، برنامه‌ریزی و اجرا گردید .

  وی افزود : به منظور کنترل سلامت فنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای ، طرح کنترل و نظارت کریدوری در روزهای ۱۵ و ۱۶ اسفندماه در محل گلوگاه‌های پرتردد در ۱۰  پاسگاه پلیس راه استان‌های تهران ، سمنان ، زنجان ، فارس ، خراسان‌شمالی ، قم ، یزد و همدان با همکاری پلیس راه راهور ناجا و ادارات شهرستانی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به به مورد اجرا گذاشته شد .

  هدایتی همچنین ادامه این روند و نظارت عالیه و گسترده در سفرهای حمل‌ونقل عمومی ناوگان جاده‌ای را جزو برنامه‌ها و ماموریت‌های مهم سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای دانست .
  مطالب مرتبط

  بازرسی و نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل جاده ای به صورت مستمر و نامحسوس

  بازرسی و نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل جاده ای به صورت مستمر و نامحسوس

  دقت در درج مشخصات مبدأ و مقصد ، ارقام کرایه‌ها و سایر موارد از جمله وظائف شرکت‌ها بوده و قابل رصد کردن است . بر روی بارنامه به جز کرایه ، بیمه و درصد حق دولت مطلب دیگری درج نشود و طبق اسناد دقیق مشخص نوشته شود . عدم رعایت هر یک از موارد فوق موج جرائم ناشی از رسیدگی در کمیسون‌ها ...

  |

  فراهم شدن امکان رهگیری لحظه‌ای مکاتبات اداری از طریق درگاه سازمان راهداری

  فراهم شدن امکان رهگیری لحظه‌ای مکاتبات اداری از طریق درگاه سازمان راهداری

  برای استفاده از این امکان ، هنگام مراجعه اولیه ارباب‌رجوع به سازمان و ثبت مکاتبه وی ، رسید حاوی شماره نامه ، کد رهگیری نامه و آدرس بسته‌های ارتباطی جهت پیگیری را چاپ و به ایشان ارائه می‌شود .

  |

  نظرات کاربران