در حال بارگذاری ...
 • ضرورت توجه مسافران به اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها برای انجام سفر

  در روز قبل به ۸۰ دستگاه خودرو کمک رسانی و ۳۳ نفر مسافر در مکانهای امن اسکان داده شده است و مسافران و کاربران جاده‌ها ، زمستان را تمام شده تلقی نکنند و کلیه ملزومات ایمنی را همراه داشته و با رعایت نکات ایمنی سفر کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت : در بازدید روز جاری از محور هراز مشاهده شد که برخی از رانندگان به هشدارها و اطلاعیه های صادره توجه نکردند و ملزومات کافی برای انجام یک سفر زمستانی را نداشتند و در نتیجه با توقف در سطح و حاشیه مسیر ، برای عبور دیگر خودروها ترافیک و کندی حرکت ایجاد کرده بودند .

  حیدر مُطاعی بیان کرد : ۱۵۰ محور مواصلاتی در ۱۵ استان بر اثر ورود سامانه بارشی اخیر به کشور و بارش نزولات آسمانی ، سفید پوش شد که با همت و تلاش راهداران سخت کوش ، تمامی این محورها باز بوده و تردد به صورت آرام و روان در آنها جریان دارد . بارش‌های اخیر که از روز شنبه آغاز شده است در بیشتر استان ها کشور به صورت بارش باران و در استانهای مازندران ، تهران ، البرز ، قزوین و بخشی از استان‌های مرکزی ، زنجان و گلستان به صورت برف و گاهی به شکل تگرگ بوده است این در حالی است که در محورهای هراز ، فیروزکوه ، کندوان و چالوس در استان مازندران ، بارش برف همراه با کولاک طی دو روز اخیر برخی از هموطنان مسافر عبوری از این محورها را غافلگیر نمود و در بازدید روز جاری از محور هراز مشاهده شد که برخی از رانندگان به هشدارها و اطلاعیه های صادره توجه نکردند و ملزومات کافی برای انجام یک سفر زمستانی را نداشتند و در نتیجه با توقف در سطح و حاشیه مسیر ، برای عبور دیگر خودروها ترافیک و کندی حرکت ایجاد کرده بودند .  

  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه با حضور مستمر اکیپ‌‌های راهداری در محورهای مواصلاتی استان‌های دارای بارش و انجام به موقع نمک پاشی و برف روبی خوشبختانه تمامی راهها باز بودضرورت ه و تردد کلیه محورهای فرعی ، اصلی و شریانی جریان دارد .

  مُطاعی با اعلام اینکه تنها در روز گذشته توسط راهداران ، ۹۲۴ تُن شن و نمک در راههای برفگیر پخش شده همچنین ۲۰۴۷ کیلومتر باند از محورهای مواصلاتی برف روبی و ۶ مقطع ریزش نیز برداری گردیده ، تاکید کرد : در روز قبل به ۸۰ دستگاه خودرو کمک رسانی و ۳۳ نفر مسافر در مکانهای امن اسکان داده شده است و مسافران و کاربران جاده‌ها ، زمستان را تمام شده تلقی نکنند و کلیه ملزومات ایمنی را همراه داشته و با رعایت نکات ایمنی سفر کنند .

  وی با تاکید بر این که با توجه به شرایط فعلی آب و هوایی و حاکم بر کشور بالاخص در جاده‌های و پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر تداوم این بارش‌ها در روزهای آتی ، از هموطنان خواست از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت سفر ، حتما زنجیر چرخ و دیگر لوازم ضروری به همراه داشته و حتما از لحاظ فنی خودروی خود قبل از مسافرت مطمئن شده و با دریافت آخرین وضعیت راهها و شرایط آب و هوایی باشند .

  این مقام مسئول به بارش برف امروز همراه با کولاک شدید در جاده چالوس و محور هراز اشاره کرد و گفت : در برخی از نقاط محور کرج - چالوس ارتفاع برف به ۴۰ سانتی‌متر نیز رسیده است که این امر تردد را در این محور دشوار ساخته و با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس راه ، از تردد خودروها بدون داشتن زنجیر چرخ ممانعت شده و با تلاش راهداران و انجام عملیات برفروبی و نمک پاشی تردد جریان دارد .  

  گفتنی است سامانه جامع ۱۴۱ شامل تلفن گویای ۱۴۱ ، اپ ۱۴۱ ، پایگاه اطلاع‌رسانی www.۱۴۱.ir و سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ به صورت شبانه‌روزی با ارائه آخرین وضعیت راههای کشور با دسترسی آسان و اطلاعات لحظه ای و مطمئن برای انجام سفرهای ایمن ، مطمئن و با آرامش در خدمت هموطنان می‌باشد .
  مطالب مرتبط

  اعلام علت نهایی تصادف اتوبوس و تانکر حامل سوخت محور کاشان - نطنز در آینده نزدیک

  اعلام علت نهایی تصادف اتوبوس و تانکر حامل سوخت محور کاشان - نطنز در آینده نزدیک

  در دقایق اولیه وقوع حادثه تمامی عوامل کارشناسی ، امدادی و اجرایی در سر صحنه حضور پیدا کرده و در این میان عوامل راهداری نیز با حضور به موقع نسبت به پاکسازی ، ایمن‌سازی محل حادثه تصادف و جابجایی خودروهای درگیر تصادف از سطح رویه راهها نسبت به عادی سازی و روان‌سازی جریان تردد ...

  |

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  اعلام برنامه‌ها و تمهیدات سازمان راهداری برای ایام اربعین در هفته آینده

  پیش بینی می کنیم که دو میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در ایام اربعین به عراق سفر کنند که بخشی از این زائران با راه آهن و بخشی دیگر از دیگر هواپیما جابه جا خواهند شد اما مانند سال های گذشته بخش عمده ای تقریبا نزدیک به ۹۰ درصد از زائران از طریق اتوبوس و حمل و نقل جاده ای عازم عراق خواهند شد ...

  |

  احداث و بهره برداری از پل‌ عابر پیاده در جاده‌های برون‌شهری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  احداث و بهره برداری از پل‌ عابر پیاده در جاده‌های برون‌شهری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

  بر اساس این قراردادها ، ساخت و نصب و نگهداری و بهره‌برداری از پل‌ عابر پیاده توسط اشخاص متقاضی انجام شده و هم زمان اجازه بهره‌برداری از فضای تبلیغاتی پیشانی پل ساخته شده برای کل دوره قرارداد نیز به سرمایه‌گذار مربوطه اعطاء می‌شود .

  |

  نظرات کاربران