در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۱۲ درصدی تعداد کامیون ها در ترانزیت ورودی به خراسان رضوی

  طی سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۱ هزار دستگاه کامیون با ۸۲۰ هزار و ۴۷۵ تن کالای ترانزیت از افغانستان و ترکمنستان وارد این استان شدند که از نظر وزنی نسبت به سال ماقبل ۱۰ درصد کمتر شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت : با ترانزیت خروجی یک میلیون و ۹۸۱ هزار تن کالا از طریق پایانه های مرزی استان طی پارسال خراسان رضوی رتبه نخست این بخش را در کشور کسب کرد .

  جواد وحدتی فرد افزود : این میزان ترانزیت از پایانه های مرزی دوغارون ، سرخس و لطف آباد توسط ۱۰۲ هزار دستگاه کامیون و تریلر ، از نظر وزنی هفت درصد و از لحاظ تعداد وسیله حمل و نقل سه درصد نسبت به سال ماقبل بیشتر شده است .

  وی مسیر کالاهای ترانزیت را از غرب و بنادر جنوبی ایران به افغانستان و ترکمنستان اعلام و بیان کرد : رشد وزنی این تبادل تجاری نشان دهنده حفظ جایگاه ترانزیتی ایران در انتقال کالا به افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی است . چهار پایانه مرزی استان توسط این اداره کل مدیریت می شوند . از این میان بیشترین ترانزیت خروجی به ترتیب مربوط به دوغارون ، لطف آباد و سرخس است . در پایانه مرزی باجگیران بیشتر جا به جایی مسافر صورت می گیرد و روزانه تنها هفت یا هشت دستگاه کامیون از آن رفت و آمد دارند .

  وی در ادامه به کاهش ۱۲ درصدی تعداد کامیون ها در ترانزیت ورودی به خراسان رضوی طی پارسال اشاره و بیان کرد : طی سال ۱۳۹۶ تعداد ۴۱ هزار دستگاه کامیون با ۸۲۰ هزار و ۴۷۵ تن کالای ترانزیت از افغانستان و ترکمنستان وارد این استان شدند که از نظر وزنی نسبت به سال ماقبل ۱۰ درصد کمتر شده است .

  وحدتی فرد گفت : مسیر حمل کالا از غرب به سمت کشورهای افغانستان و آسیای مرکزی است و با توجه به رکود و کاهش صادرات و تجارت این کشورها با طرفهای تجاری‌شان شاهد کاهش ترانزیت ورودی کالا به خراسان رضوی طی سال گذشته بودیم . ۳۲ پایانه مرزی در ایران فعال هستند که ۲۲ مورد آن پایانه مرزی جاده‌ای و ۱۰ مورد پایانه آبی است . از این میان چهار پایانه مرزی جاده‌ای دوغارون ، باجگیران ، سرخس و لطف آباد در خراسان رضوی فعالیت دارند .
  مطالب مرتبط

  تردد بیش از ۷ میلیون وسیله نقلیه در جاده های زنجان طی نیمه نخست شهریور

  تردد بیش از ۷ میلیون وسیله نقلیه در جاده های زنجان طی نیمه نخست شهریور

  بخش عمده‌ای از تصادفات منجر به فوت در تابستان امسال مربوط به واژگونی خودروها است و اغلب این واژگونی‌ها به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است . حالات بدنی و وضعیت فیزیولوژیک راننده می‌تواند به خستگی و خواب‌آلودگی منجر شود .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از پایانه مرزی دوغارون

  بازدید رئیس سازمان راهداری از پایانه مرزی دوغارون

  به دلیل اهمیت بالای این مرز زمینی وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به این پایانه دارد و قطعا از همه ظرفیت ها استفاده می شود تا با رشد زیرساختی و عملیاتی این پایانه شاهد رشد اقتصادی در منطقه باشیم .

  |

  استقبال زائران و گردشگران خارجی از ناوگان حمل و نقل عمومی در استان قم

  استقبال زائران و گردشگران خارجی از ناوگان حمل و نقل عمومی در استان قم

  طی طرحی سه ماهه که از اوایل تابستان شروع و تا مهرماه سال جاری به طول می‌انجامد ، ناظران و کارشناسان اداره مسافر ضمن استقرار و گشت زنی در پایانه‌های مسافری و مبادی و خروجی‌های جاده‌ای استان بر نحوه ارائه خدمات موضوعه نظارت و در صورت مشاهده هرنوع تخلف مراتب جهت طرح در ...

  |

  نظرات کاربران