در حال بارگذاری ...
 • انجام رایزنی برای برقراری مجدد پرواز بوشهر - دبی

  براساس آمار رسمی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال گذشته چهار هزار و ۳۷۷ پرواز و در سال ۹۵ سه هزار و ۴۲۱ پرواز در فرودگاه بوشهر انجام شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر گفت : با توجه به حذف پرواز مسیر بوشهر - دبی از ۱۷ فروردین ماه جاری ؛ برقراری مجدد این خط پروازی در دست پیگیری است .

  کمال دهقان منشادی با اعلام این مطلب افزود : علت حذف این خط پروازی شرکت کیش ایر ممنوع شدن نشست و برخاست هواپیماهای تایپ ام دی در فرودگاه دبی اعلام شده است . با توجه به اینکه فرودگاه دبی از پرترافیک ترین فرودگاه ها به شمار می رود برای رعایت برخی استانداردها از پرواز برخی هواپیماها از جمله هواپیمای تایپ ام دی جلوگیری می شود .

  دهقان منشادی اضافه کرد : برای برطرف کردن این مشکل در حال رایزنی با برخی شرکت های هواپیمایی هستیم که بتوانیم هواپیمایی با بدنه متوسط جایگزین پرواز بوشهر - دبی شرکت کیش ایر کنیم . پیش از حذف این خط پروازی هفته ای چهار پرواز در مسیر بوشهر - دبی با هواپیماهای تایپ ام دی شرکت کیش ایر از فرودگاه بین المللی بوشهر انجام می شد .

  وی درباره نقص فنی دستگاه ایکس ری فرودگاه بوشهر گفت : این دستگاه الکترونیکی و احتمال خرابی دارد که در زمان حاضر این مشکل این دستگاه برطرف شده است .

  مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر با اشاره به رشد ۲۸ درصدی پروازهای این فرودگاه افزود : بر اساس آمار رسمی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سال گذشته چهار هزار و ۳۷۷ پرواز و در سال ۹۵ سه هزار و ۴۲۱ پرواز در فرودگاه بوشهر انجام شده است . همچنین تعداد مسافران جابه جا شده در فرودگاه بوشهر در سال گذشته ، ۶۲۹هزار و ۶۴۱ هزار نفر بود که نسبت به جابه جایی ۵۱۲ هزار و ۱۸۶ مسافر در سال ۹۵، ۲۳ درصد رشد نشان می دهد .

  دهقان منشادی یادآور شد : روزانه ۱۰۰ پرواز در فرودگاه بین المللی بوشهر انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  تکمیل بهسازی و مقاوم سازی ترمینال های فرودگاه مهرآباد تا پایان سال آینده

  تکمیل بهسازی و مقاوم سازی ترمینال های فرودگاه مهرآباد تا پایان سال آینده

  از تیر ماه امسال عملیات توسعه ترمینال داخلی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد آغاز شده که تا شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. این طرح نیز به صورت قرارداد پیمانکاری طرح و ساخت با اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال در دست اجراست .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی در پروژه احداث ترمینال فرودگاه لامرد

  پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی در پروژه احداث ترمینال فرودگاه لامرد

  پروژه ساخت ترمینال فرودگاه لامرد با مساحت ۵۵۰۰ مترمربع در چند جبهه عملیاتی شده و به پیشرفت ۱۵ درصدی رسیده است . با افتتاح این ترمینال در آستانه سال ۹۸ امکان انجام پروازهای داخلی و خارجی در فرودگاه به طور همزمان فراهم می شود .

  |

  لزوم تسریع در فرآیند اجرای پروژه های فرودگاه مهرآباد

  لزوم تسریع در فرآیند اجرای پروژه های فرودگاه مهرآباد

  پروژه های در حال اجرا در مهرآباد شامل بهسازی سالن ورودی ترمینال یک ، ادامه احداث پروژه pier برای نصب ایربریج ها ، فضاسازی مقابل ترمینال ۱ و ۲ ، ادامه بهسازی ترمینال ۱ و ۲ ، بهسازی باراندازهای ترمینال ۱ و ۲ و همچنین پروژه روشنایی لندساید مقابل ترمینال ۱ و ۲ است .

  |

  نظرات کاربران