در حال بارگذاری ...
 • جابجایی ۴.۵ درصد از کل حجم بار کل کشور در استان مرکزی

  استان مرکزی با این حجم جابجایی کالا ۴.۵ درصد از کل حجم بار کل کشور را به خود اختصاص داده‌است و در رتبه ۹ کشوری قرار دارد که به طور معمول ۱۰ درصد از کل بار جابجا شده به صورت درون استانی و ۹۰ درصد برون استانی جابجا می‌شود و به طور متوسط سالانه بیش از ۷ میلیون تن کالا از سایر نقاط کشور به استان مرکزی وارد می‌شود .

  به گزارش پایگاهاطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی گفت : در سال ۹۶ در مجموع ۱۲ ماهه بیش از ۱۷ میلیون تن کالا از مبدا استان جابجا شده‌ که بیشترین حجم جابجایی کالا طی ۴ سال اخیر می‌باشد .

  علی زندی‌فر گفت : بر اساس آمار بارنامه‌های صادره به طور متوسط در ۴ سال اخیر ماهانه یک میلیون و پانصد هزار تن کالا در قالب ۱۰۰ هزار سفر باری از مبدا استان مرکزی به سایر نقاط کشور حمل شده‌ است .

  وی ضمن بیان این مطلب افزود : استان مرکزی با این حجم جابجایی کالا ۴.۵ درصد از کل حجم بار کل کشور را به خود اختصاص داده‌است و در رتبه ۹ کشوری قرار دارد که به طور معمول ۱۰ درصد از کل بار جابجا شده به صورت درون استانی و ۹۰ درصد برون استانی جابجا می‌شود و به طور متوسط سالانه بیش از ۷ میلیون تن کالا از سایر نقاط کشور به استان مرکزی وارد می‌شود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار کرد : این حجم جابجایی کالا در قالب بیش از یک میلیون سفر باری صورت گرفته است که حجم سفرهای باری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است و متوسط وزن هر محموله ۱۵ تن است و این درحالیست که متوسط کشوری ۱۴ تن می‌باشد .

  زندی فر تصریح کرد : حدود ۸۰ درصد از کل بار جابجا شده از مبدا استان از سه شهرستان اراک ، دلیجان و ساوه بارگیری می‌شود و بیشترین کالای حمل شده به ترتیب شامل انواع سیمان (۱۶ درصد از کل)، نفت کوره و گازوئیل (۱۴ درصد) و انواع سنگ معدنی ۸ درصد می‌باشد و مقصد بیشترین حجم از جابجایی کالا از مبدا استان به استان‌های تهران ، خوزستان ، اصفهان و قم است.
  مطالب مرتبط

  بیمه تکمیلی رایگان برای رانندگان بخش حمل و نقل کالای استان خراسان شمالی

  بیمه تکمیلی رایگان برای رانندگان بخش حمل و نقل کالای استان خراسان شمالی

  رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا با مراجعه به مراکز ارائه کارت هوشمند و ارائه مستندات فعالیت در بخش کالا در سراسر استان برای ثبت نام و برخورداری از مزایای بیمه تکمیلی اقدام کنند .

  |

  جابجائی بیش از ۲۰۶ هزار تن کالا در شهرستان پارس آباد طی ۵ ماه اول سال جاری

  جابجائی بیش از ۲۰۶ هزار تن کالا در شهرستان پارس آباد طی ۵ ماه اول سال جاری

  راهداران سخت کوش شهرستان پارس آباد با اخذ دستور قضائی توانستند از ۴۸ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز بطور قاطعانه جلوگیری کنند . حفاظت و حراست از حریم راه ، خط قرمز راهداری است و ما به سودجویان و متخلفان اجازه نخواهیم داد تا به این مهم مشکل یا آسیبی برسانند .

  |

  تردد بیش از ۱۱ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی هرمزگان طی تیرماه

  تردد بیش از ۱۱ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی هرمزگان طی تیرماه

  از مجموع کل تردد ۸ درصد وسایل نقلیه در جاده های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور سیرجان (باغات) – حاجی آباد با ۳۳۶۵۳ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است .

  |

  نظرات کاربران