در حال بارگذاری ...
 • جزئیات عملکرد حمل‌ونقل عمومی در سفرهای نوروزی ۹۷

  با توجه به افزایش نرخ تردد ۱۳۸ درصدی راهها و کاهش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی همچون سال گذشته ، کشور خودرومحورتر گردیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عملکرد حمل‌ونقل عمومی طی سفرهای نوروزی ۹۷ در دویست و یکمین نشست شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور ارائه شد و بر اساس آن نسبت به سفرهای نوروزی ۹۶ ، حمل‌ونقل جاده ای و هوایی هر کدام ۶ درصد کاهش و ریلی و دریایی نیز هر کدام ۱۰ درصد رشد داشته اند .

  طبق اعلام دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور روز یک‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ، دویست‌ویکمین نشست این شورا به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و با حضور و مشارکت اعضا برگزار شد و پس از بحث و بررسی پیرامون دستورکار ، جمع‌بندی‌های زیر حاصل گردید :

  ۱- گزارش اجمالی عملکرد جابجایی مسافر در طرح نوروزی ۱۳۹۷ ارائه و روند تغییرات آن نسبت به مدت زمان پیشین برای بخش جاده‌ای ۶ درصد کاهش ، ریلی ۱۰ درصد افزایش ، هوایی ۶ درصد کاهش و بخش دریایی ۱۰ درصد رشد عنوان گردید . با توجه به افزایش نرخ تردد ۱۳/۸ درصدی راهها و کاهش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی همچون سال گذشته ، کشور خودرومحورتر گردیده است .

  همچنین تغییرات عملکرد حمل‌ونقل کالا در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ برای بخش جاده‌ای ۱۰ درصد ، ریلی ۱۱ درصد و عملیات تخلیه و بارگیری بنادر با ۸ درصد رشد و تغییرات جابجایی مسافر در بازه زمانی اشاره‌شده برای بخش جاده‌ای ۷ درصد کاهش و در شیوه‌های ریلی ، هوایی و دریایی به ترتیب ۶، ۷ و ۸ درصد رشد اعلام گردید .

  ۲- انجام ترانزیت سوخت به افغانستان از قلمرو کشور مجدداً مطرح و با تأیید انجام موضوع به صورت روان و بدون محدودیت در راستای قوانین ، مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط ، مقرر گردید مکاتبات لازم توسط معاونت حمل‌ونقل به عمل آید .

  ۳- طرح پیشنهادی شرکت راه‌آهن برای حمل محمولات تراریخته و غلات مطرح گردید و تصمیم بر آن شد که طرح با مشارکت شرکت بازرگانی دولتی و انجام مطالعات مبدأ و مقصد این محمولات و با رعایت اصول بازرگانی توسط شرکت راه‌آهن نهایی و مجدداً به شورا ارایه گردد .

  ۴- در مورد روند اجرای تبصره ۲ قانون مقررات تردد وسایل نقلیه خارجی ، با توجه به وجود برخی الزامات قانونی برای تعیین نرخ عرف کرایه حمل کالا و با نظر مقام عالی وزارت ، مقرر شد با هدف سوق به بازار رقابتی و کاهش تأثیر ذینفعان در تعیین نرخ ، مراتب در مجمع عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصمیم‌گیری گردد .
  مطالب مرتبط

  لزوم دنبال کردن طرح شهرسازی ریل‌پایه در شهرهای جدید و طرح بازآفرینی شهری

  لزوم دنبال کردن طرح شهرسازی ریل‌پایه در شهرهای جدید و طرح بازآفرینی شهری

  برای شبکه حومه‌ای اکسپرس اطراف تهران دو خط رفت‌وبرگشت تعریف شده که خط اکسپرس حومه‌ای یک از هشتگرد حرکت خود را آغاز می‌کند و با عبور از تهران سرانجام در مقصد پاکدشت توقف می‌کند . خط دوم نیز از شهر پردیس حرکت خود را آغاز می‌کند و با خروج از جنوب غرب تهران در مقصد شهریار به سفر ...

  |

  لجستیک کلیدی‌ترین بخش حمل‌ونقل

  لجستیک کلیدی‌ترین بخش حمل‌ونقل

  یکی از ملزومات اساسی مراکز لجستیک جهت ایفای تامّ‌ و تمام کارکردهای خود ، هوشمندسازی این مراکز است تا فرآیندهای لجستیک علی‌الخصوص ترخیص بار به دقت و سرعت کافی انجام پذیرد .

  |

  تصویب طرح سامان‌دهی پایانه مرزی سرخس

  تصویب طرح سامان‌دهی پایانه مرزی سرخس

  انتظار می‌رود شرکت راه‌آهن با توجه به تصویب منطقه اینچه‌برون به‌عنوان یک مرکز لجستیک جدای از جذب سرمایه‌گذاری‌ها با همکاری و مشارکت بخش خصوصی ، ‌فعالیت و تحرک در این منطقه ایجاد کند .

  |

  نظرات کاربران