در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایجاد شبکه حمل و نقل جاده‌ای در کریدور شمال – جنوب کشور

  اصفهان به لحاظ شرایط و موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن سابقه تاریخی و فرهنگی و دارا بودن آثار متعددی که در طول تاریخ توسط معماران و هنرمندان شکل گرفته دارای جذابیت خاصی است که باید هم در حفظ آن کوشا بود و هم زیرساختهای لازم را برای جذب گردشگران و افزایش زمان اقامت فراهم کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت : باید از ساخت هتل در حاشیه رودخانه و کوه صفه جلوگیری شود .

  حجت اله غلامی با اشاره به لزوم ساخت هتل در شهر اظهار کرد : با همه نیازی که به احداث هتل در این شهر وجود دارد اما این بدین معنا نیست که در هرکجا و به هر قیمتی نسبت به رفع این کمبود مجوز صادر شود چرا که در این رابطه نمی‌توان ضوابط طرح‌های جامع و تفصیلی را نادیده گرفت و با توجه به این ضوابط و وجود کمیسیون‌های مربوطه نمی‌توان آنها را زیرپا گذاشت و برخلاف آن طرحی را تصویب و ابلاغ کرد . قطعا کسانی که بدنبال احداث هتل در حاشیه زاینده رود و در دامنه کوه طبیعی صفه که محل منحصر به فردی برای گردشگران است هستند در اصل چهره شهر را مخدوش کرده و سیما و منظر شهری را از بین خواهند برد و نباید اجازه این کار به آنها داده شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان پیشنهاداتی هم برای مکان یابی احداث هتل داد و گفت : در شرق اصفهان ، در محور تشریفاتی اصفهان یا محور جاده فرودگاه اصفهان ، سپاهان شهر و در خیابان صفه در اراضی گل نرگس موقعیت‌های بسیار مناسبی ایجاد شده که سرمایه گذاران این حوزه می‌توانند جهت احداث هتل در این بخش‌ها اقدام کنند . ضمن آنکه در این راستا اقامت‌گاه‌های تاریخی و مهمان‌سراهایی به صورت موردی در سطح محلات ایجاد شده است . تصمیماتی که برخلاف ضوابط گرفته شود و به صورت مدیریتی اعمال شود در آینده نه چندان دور مورد نقد و انتقاد صاحب‌نظران قرار خواهد گرفت و در آن هنگام هیچ پاسخ کارشناسی برای اینگونه تصمیمات نداریم .

  لزوم توجه به اسناد بالادستی

  ‌وی با خطاب قرار دادن مدیران و دلسوزانی که در استان در این راستا تلاش می‌کنند گفت : به همه عزیزان پیشنهاد می‌کنم برای اینکه دچار تصمیم گیری اشتباه برای شهر اصفهان نشوند حتما باید با کارشناسان ، صاحب‌نظران ، اندیشمندان ، دانشجویان و دانشگاهیان فعالی که در این عرصه وجود دارند مشورت کنند و به نقطه نظرات آنها توجه شود تا تصمیماتی که گرفته می‌شود در آینده قابل دفاع باشد و تصمیمات مدیریتی بر تصمیمات کارشناسی غالب نشود .

  مدیرکل راه وشهرسازی استان با اشاره به طرح آمایش سرزمین و آمایش استان گفت : این دو طرح مهم‌ترین اسناد بالادستی است و به استناد همین طرح‌ها، استان اصفهان به عنوان یک استان گردشگری در نظر گرفته شده که شاخص ترین محور توسعه آن گردشگری است و قاعدتا برای اینکه بتوان استان اصفهان را به عنوان یک محور گردشگری تصویب کرد ، لازمه آن فراهم کردن زیرساخت های گردشگری است .

   

   

  غلامی از جمله مهم‌ترین زیرساخت های گردشگری را توسعه فرودگاه اصفهان ، توسعه شبکه حمل ونقل و توسعه خطوط جاده‌ای و ریلی عنوان کرد و درباره اقدامات انجام شده در این‌ خصوص گفت : در بخش توسعه فرودگاه که یکی از مهمترین بحث‌های آن توسعه گردشگری است اقداماتی در جهت توسعه آن انجام شده که از جمله احداث سالن پروازهای خارجی با پیشرفت ۷۰ درصد و همچنین توسعه فرودگاه به میزان ۴۰۰ هکتار می‌توان اشاره کرد . در این زمینه توافقات لازم با وزارت دفاع توسط وزارت راه وشهرسازی انجام شده و توسعه آن با مشارکت شرکت فرانسوی در حال انجام است .

  ایجاد شبکه حمل ونقل جاده‌ای

  وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به ایجاد شبکه حمل و نقل جاده‌ای در کریدور شمال – جنوب کشور افزود : این محور در حال اجراست که بخشی از آن تا پایان سال‌جاری تکمیل و بخشی با مشارکت بخش خصوصی و به صورت آزادراهی انجام خواهد شد . در بخش ریلی نیز فعالیت‌های خوبی انجام شده که هم توسعه ریلی و هم دوخطه کردن شبکه ریلی در دستورکار است و تمامی اقدامات انجام شده در راستای فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در استان را فراهم خواهد کرد .

  غلامی مهمترین بخش در توسعه گردشگری را احداث هتل در شهر اصفهان عنوان کرد و با حائز اهمیت دانستن آن گفت : در بخش جذب ، استقرار و اسکان توریست و گردشگر ، احداث هتل بسیار حائز اهمیت است . اصفهان به لحاظ شرایط و موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن سابقه تاریخی و فرهنگی و دارا بودن آثار متعددی که در طول تاریخ توسط معماران و هنرمندان شکل گرفته دارای جذابیت خاصی است که باید هم در حفظ آن کوشا بود و هم زیرساختهای لازم را برای جذب گردشگران و افزایش زمان اقامت فراهم کرد .

  وی با تایید نقیصه کمبود هتل در استان و شهر اصفهان و با تاکید بر اینکه باید به سمت و سوی احداث هتل‌های مناسب در شهر جهت استقرار گردشگران پیش رویم و تمامی پتانسیل های موجود بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم اظهار کرد : در سال های ۹۵ و ۹۶ با توجه به همکاری و تعامل خوبی که با شهرداری و میراث فرهنگی وجود داشته مجوز احداث ۳۳ هتل و مکان‌های گردشگری صادر شده که در مقایسه با سالهای قبل، رشد کمی بالاتری را نشان می‌دهد .
  مطالب مرتبط

  پایان رالی اتومبیلرانی کریدور شمال - جنوب با ورود به بندر شهید بهشتی چابهار

  پایان رالی اتومبیلرانی کریدور شمال - جنوب با ورود به بندر شهید بهشتی چابهار

  در مسیر بازگشت ، تیم رالی با ورود به ایران از مرز آستارا و عبور از شهر رشت، وارد تهران شدند . این رالی به عنوان نقطه پایانی پس از طی مسیر به سمت زاهدان ، در دو مسیر بندرعباس و چابهار ادامه یافت .

  |

  تشریح دستاوردهای سفر وزیر راه و شهرسازی به ازبکستان

  تشریح دستاوردهای سفر وزیر راه و شهرسازی به ازبکستان

  در این دیدارها ضمن ابراز امیدواری برای رشد این حجم تجارت متقابل به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ، راه‌اندازی پروازهای مستقیم بین شهرهای بزرگ ایران و ازبکستان به عنوان یک پیش‌نیاز اصلی مورد تاکید قرار گرفت . زیرا توسعه ارتباطات فرهنگی و تعاملات نزدیک بین دو ملت زمینه رونق تجارت بین ...

  |

  نظرات کاربران