در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برقراری پروازهای منطقه ای میان سیستان و بلوچستان و پاکستان

  با مقامات پاکستان توافق شد که پروازهای منطقه‌ای برقرار شود به این صورت که مسافران پاکستان از مبدأ به چابهار ، زاهدان ، ایرانشهر یا زابل عزیمت کرده و از این مسیرها با خطوط هوایی به دیگر مقاصد خود سفر کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، استاندار سیستان و بلوچستان گفت : مسافران پاکستانی از طریق چابهار ، زاهدان ، ایرانشهر و زابل به دیگر مقاصد خود در کشور سفر می کنند .

  دانیال محبی در جریان سفر به پاکستان گفت : پاکستان ، در حوزه هوایی ، فرودگاه‌های مناسبی در شهرهای لاهور ، کراچی ، کویته و اسلام‌آباد دارد . همچنین ظرفیت فراوانی برای عزیمت مسافران و گردشگران مذهبی و فرهنگی پاکستان به ایران از طریق سیستان و بلوچستان وجود دارد .

  استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین موضوعات این سفر مرتبط با ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان در حوزه حمل‌ونقل و گردشگری بود ، تصریح کرد : در این سفر با مقامات پاکستان توافق شد که پروازهای منطقه‌ای برقرار شود به این صورت که مسافران پاکستان از مبدأ به چابهار ، زاهدان ، ایرانشهر یا زابل عزیمت کرده و از این مسیرها با خطوط هوایی به دیگر مقاصد خود سفر کنند .

  وی همچنین راه‌اندازی کریدور ترانزیتی پاکستان ، ایران و ترکیه را از دیگر توافقات فی‌مابین دو دولت ایران و پاکستان ذکر کرد و گفت : سالانه بیش از ۲۰۰ هزار زائر از مرز مشترک این استان با پاکستان به ایران سفرکرده و از کشورمان به عتبات عالیات یا مشهد عزیمت می‌کنند بر این اساس یکی از پیشنهادات طرف پاکستانی جابجایی تعدادی از مسافران و زائرین از راه دریایی بود که در این رابطه مقرر شد در خصوص راه‌اندازی خط دریایی چابهار به کراچی، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام شود .

  محبی همچنین نوسازی مسیر ریلی دو کشور به‌منظور احیای خط مسافری زاهدان به کویته و ارتقای کیفیت خط ریلی برای گسترش حمل‌ونقل کالا از مسیر ریلی را از دیگر توافقات وزیر راه و شهرسازی کشورمان با طرف پاکستانی برشمرد .
  مطالب مرتبط

  وجود ارتباطات گسترده‌ میان ایران و ازبکستان در زمینه‌ حمل‌ونقل و گردشگری

  وجود ارتباطات گسترده‌ میان ایران و ازبکستان در زمینه‌ حمل‌ونقل و گردشگری

  در حوزه حمل‌و‌نقل ریلی ارتباطات بسیار خوبی بین ایران و ازبکستان وجود دارد و برای حمل محصولات این کشور به جنوب ایران تخفیف‌های بسیار خوبی حتی تا ۴۰ درصد برای محصولاتی مانند پنبه نیز در نظر گرفته‌شده است .

  |

  نظرات کاربران