در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • معرفی نخستین کامیون الکتریکی ولوو

  ولوو این خودرو را به شکل ماژولار طراحی کرده است ، بنابراین بسته به نیازهای شما باتری‌های مختلفی نیز تولید شده است که می‌توانند قدرت شارژ متفاوتی را دارا باشند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نخستین کامیون الکتریکی ولوو با نام Volvo FL Electric معرفی شد . این کامیون ۱۶ تن از پیشرانه تمام برقی قدرت می‌گیرد و تنها در عرض ۲ ساعت می‌توان آن را به صورت کامل شارژ‌ کرد .

  ولوو ماه گذشته از پلتفرم جدید FL برای وسایل نقلیه ۱۶ تن خود پرده برداری کرد و حالا شاهد رونمایی از نخستین کامیون الکتریکی ولوو با نام FL Electric هستیم . این کامیون بر اساس نیازهای مختلفی طراحی شده است . FL Electric گزینه‌ی بسیار مناسبی برای توزیع محصولات در شهرها ، عملیات تخلیه پس مانده‌ها و موارد مشابه به آن‌ها خواهد بود .

  کامیون الکتریکی ولوو FL Electric یک خودروی تمام الکتریکی بوده و از یک باتری برقی انرژی لازم را به دست می‌آورد . این خودرو تنومند توسط یک پیشرانه الکتریکی ۱۳۰ کیلووات ساعتی قدرت می‌گیرد و می‌تواند خروجی گشتاور ۴۲۵ نیوتن‌متری را به ارمغان بیاورد . رانشگر سپس آن را با قدرت ۱۶ کیلو نیوتن‌متری ادغام کرده و به محور عقب منتقل می‌کند . این قدرت برای حرکت یک کامیون با حداکثر وزن قابل حمل ۱۶ تن کافی است .

  FL Electric ، نخستین کامیون الکتریکی ولوو

  مصافت قابل طی با کامیون الکتریکی ولوو بسته به نیاز شما قابل تغییر است . ولوو این خودرو را به شکل ماژولار طراحی کرده است ، بنابراین بسته به نیازهای شما باتری‌های مختلفی نیز تولید شده است که می‌توانند قدرت شارژ متفاوتی را دارا باشند . به گفته‌ی یوناس اودرمالم ،‌ مدیر اجرایی ولوو تراک ، این استراتژی «راه حل‌های جامع» نام گرفته است که ترکیبی از چرخه‌ی رانندگی ، ظرفیت بار و پیش بینی احتمالی تعیین وسعت قابل پیمایش ، زیر ساخت شارژ و غیره را توصیف می‌کند . در واقع FL Electric می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و با باتری‌هایی بین ۱۰۰ الی ۳۰۰ کیلووات ساعت مسیرها را بپیماید .

  شارژ‌ کامل کامیون الکتریکی ولوو در ۲ ساعت

  طبعا شارژ این باتری‌ها نیز بسته به ظرفیت و نوع تکنولوژی شارژ استفاده شده در آن‌ها متفاوت خواهد بود. بزرگ‌ترین مدل باتری (۳۰۰ کیلووات ساعتی) نیازمند ۲ ساعت شارژ توسط تکنولوژی پرسرعت DC Charging و در حالت عادی ۱۰ ساعت شارژ برای رسیدن به شارژ ۱۰۰ درصدی است . ولوو همچنین با جایگاه‌های شارژ مختلفی به منظور سفارشی سازی این قضیه همکاری کرده است .

  ولوو عنوان کرده است که کامیون FL Electric برای نخستین بار در شهر گوتنبرک سوئد مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

   

   

   

   

   

   
  نظرات کاربران