در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۱۲ درصدی میزان تناژ حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا در استان فارس

  ناوگان باری فوق سنگین با وزن ناخالص بالای ۹۶ تن تا اطلاع ثانوی شامل این طرح نمی‌شوند و مشمولین طرح می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های سازنده خودروهای باری سنگین با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده نسبت به نوسازی خودرو خود اقدام نمایند .‌

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس از رشد ۱۲ درصدی میزان تناژ حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا در استان خبر داد .

  علیرضا سیاهپور با اشاره به نقش و اهمیت حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا گفت : در سال ۹۶ بیش از ۲۷ میلیون و ۷۴۵ هزار تن کالا در قالب بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار سفر از طریق جاده از مبدأ فارس صورت گرفته است . میزان بار جابجا شده در سال ۹۶ نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش یافته است و تعداد بارنامه (سفر) ۸ درصد کاهش یافته است .

  سیاهپور در خصوص اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای تشریح کرد : یکی از مهمترین اقدامات برای پایدار بودن اشتغال افراد در بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای اجرای طرح‌های نوسازی است که با اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا ، تسهیلات پرداختی به میزان ۸۰ درصد قیمت خودرو و تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۵ تا ۷ سال به صاحبان وسایل نقلیه سنگین پرداخت می‌شود .

  وی در خصوص ممانعت از فعالیت ناوگان فرسوده تصریح کرد : در راستای اجرای قانون هوای پاک و بهبود شاخص‌های عملکردی بخش حمل‌و‌نقل و به منظور افزایش بهره‌وری ناوگان باری کشور ، از ابتدای سال ۹۷، صدور بارنامه برای ناوگان باری با عمر ۵۰ سال و بالاتر ممنوع می‌شود . ناوگان باری فوق سنگین با وزن ناخالص بالای ۹۶ تن تا اطلاع ثانوی شامل این طرح نمی‌شوند و مشمولین طرح می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های سازنده خودروهای باری سنگین با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده نسبت به نوسازی خودرو خود اقدام نمایند .‌

  وی عنوان کرد : در راستای حمایت و ضابطه‌مند شدن بخش خصوصی در حوزه فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حمل‌ونقل کالا و تفکیک صحیح مسئولیت‌ها و رعایت حقوق ذی‌نفعان در امور جابه‌جایی کالا ضوابط فعالیت بازارگاه‌های الکترونیکی با هدف افزایش بهره‌وری ، شفافیت امور جابجایی کالا ، دسترسی سریع‌تر به ظرفیت حمل ، استفاده از اینترنت برای گسترش فعالیت در بازار کشورهای همسایه و کارآمدتر شدن امور مرتبط ضوابط مربوط به فعالیت بازارگاه‌های الکترونیکی حمل‌ونقل جاده‌ای کالا از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به سراسر کشور ابلاغ شده است .

  این مقام مسوول در پایان گفت : بازارگاه الکترونیکی یا E-Marketplace بستری است که تعاملات ، مذاکرات و انجام معاملات بین ارائه‌دهندگان و متقاضیان خدمات حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا از طریق اینترنت در آن صورت می‌پذیرد و حمل‌ونقل هوشمند بار ، زمان‌بندی بهتر اتصال بار به کامیون ، بهبود کیفیت ارائه خدمات در صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای کالا ، صرفه‌جویی‌های اقتصادی در صنعت لجستیک ، افزایش درآمد رانندگان (کاهش تردد خالی و انتظار برای یافتن بار) از جمله مهمترین مزایای راه‌اندازی بازارگاه‌های الکترونیکی است .
  مطالب مرتبط

  تشریح ظرفیت سازمان همکاری‌های اکو برای توسعه صنعت لجستیک کشور

  تشریح ظرفیت سازمان همکاری‌های اکو برای توسعه صنعت لجستیک کشور

  در این سال‌ها نه از سوی دولت ، نه بخش خصوصی و نه دبیرخانه اکو اقدام مناسبی برای گسترش فعالیت این سازمان در ایران صورت نگرفته است . مشترکات ایران و اکو باید شناسایی شوند تا بتوان از ظرفیت‌های این سازمان در کشور استفاده کرد .

  |

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  طی سال گذشته روشنایی یک دستگاه تونل تکمیل شد . ۲۰ کیلومتر ایمن‌سازی شیب حاشیه راه‌ها (مدیریت و اجرا) و ۳۳۷ نقطه مطالعه تشخیصی و ارائه طرح ارتقاء ایمنی نقاط پرتصادف و دارای تصادف راه‌های استان طی سال ۹۶ انجام شد .

  |

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در یک فرآیند مناسب از سال ۸۹ ما یک سیر نزولی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که آمار ۲۴۰ نفر کشته جاده‌های استان در سال ۸۹ با تدارک برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی رانندگان و ارتقای ایمنی جاده‌ها با همراهی پلیس ، هلال‌احمر ، اورژانس ...

  |

  نظرات کاربران