در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه اندازی قطار حومه‌ای و محلی تهران - تاکستان از ۲۶ فروردین ماه

  ناوگان اختصاص داده شده به این مسیر از نوع خودکشش‌های ارم بوده و در ابتدای سال جاری توسط ایریکو یکی از شرکت های ایرانی تولید کننده واگن با مشارکت شرکت کره‌ای ساخت آن تکمیل شده و به سازمان قطارهای حومه‌ای و محلی راه‌آهن اضافه شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار حومه‌ای و محلی تهران - تاکستان از ۲۶ فروردین ماه خبر داد .

  میرحسن موسوی گفت : با عنایت به برنامه های توسعه‌ای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در موضوع ارایه خدمات قطارهای حومه ای و محلی ، قطار حومه ای و محلی تهران - تاکستان  از تاریخ ۹۷/۱/۲۶ راه اندازی می‌گردد . شهرستان تاکستان با وجود مراکز مهم تولید و جذب سفر ، موقعیت ممتاز ایستگاه راه‌آهن این شهر با قرار گرفتن در پهنه مرکزی شهر دسترسی بسیار خوبی برای مردم دارد و از سویی دیگر افزایش خطوط ریلی محور تهران - کرج - قزوین - زنجان که در دست اقدام است نیز ، مزیت نسبی بالایی را برای توسعه خدمات ریلی حومه ای و محلی برای این شهرستان ایجاد کرده است .

  معاون مسافری شرکت راه آهن تصریح کرد : توسعه حمل و نقل ریلی این منطقه می تواند تسهیلگر و شتاب‌دهنده توسعه همه جانبه شهرستان باشد .

  موسوی با اشاره به برنامه حرکت و زمان‌بندی فعالیت این قطار حومه ای اظهار داشت : بر اساس تقاضای سفر شناسایی شده در این محور قطار حومه‌ای تهران - تاکستان هر روزه از ساعت ۵:۵۰ صبح از تاکستان حرکت می‌کند و پس از عبور از شهرهای قزوین ، آبیک ، هشتگرد و کرج ساعت ۸:۱۵ به ایستگاه تهران وارد می‌شود و عصرها ساعت ۱۸:۵۰ از تهران به سمت قزوین و تاکستان حرکت کرده در ساعت ۲۱:۳۰ به تاکستان خواهد رسید .

  این مقام مسئول در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد : با توجه به پیش‌بینی مسافرگیری در ایستگاه‌های بین راهی در واقع با راه‌اندازی این قطار علاوه بر ایجاد امکان ارایه خدمات قطارهای حومه‌ای به شهر تاکستان، ۵۰ درصد به ظرفیت حمل و نقل حومه‌ای و محلی قزوین و ۱۲ درصد به ظرفیت هشتگرد و کرج برای ارایه خدمات قطارهای حومه‌ای اضافه شده و تعداد سیر قطارهای حومه‌ای و محلی در این محور به ۱۶ سیر خواهد رسید . شایان ذکر است نخستین حرکت این قطار حومه‌ای ۲۶ فروردین ساعت ۱۸:۵۰ ار تهران به مقصد تاکستان صورت می‌گیرد .

  موسوی در پایان یادآور شد : ناوگان اختصاص داده شده به این مسیر از نوع خودکشش‌های ارم بوده و در ابتدای سال جاری توسط ایریکو یکی از شرکت های ایرانی تولید کننده واگن با مشارکت شرکت کره‌ای ساخت آن تکمیل شده و به سازمان قطارهای حومه‌ای و محلی راه‌آهن اضافه شده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران