در حال بارگذاری ...
 • گردشگری دریایی نباید دچار روزمره‌گی شود

  رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته هیچ برنامه ای برای گردشگری دریایی در بنادر شمالی کشور وجود نداشت اما اکنون سازمان بنادر و دریانوردی به سمت این مقوله مهم در حال حرکت است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عزت الله یوسفیان ملا درباره گردشگری دریایی و لزوم توجه به آن گفت: گردشگری دریایی یک ضرورت است و نباید مورد غفلت قرار گیرد. هر چند که سال‌های گذشته، گردشگری دریایی هیچ جایگاهی نداشت و همواره شناورهای فرسوده و ناایمن به مردم خدمات می‌داد.

  وی ادامه داد: گردشگری دریایی به برنامه منسجم نیاز دارد تا بتواند انتظارات مردم را تامین کند. وقتی از مردم می‌خواهیم در سفرهای خود به گردشگری دریایی توجه کنند باید زیرساخت های آن را نیز فراهم کنیم. در حال حاضر اکثر شناورهایی که برای مسافران دریایی در نظر گرفته شده استاندارد است اما این امر کافی نیست چرا که جذب گردشگران به موضوعات مختلف تفریحی نیاز دارد.

  نماینده مردم آمل خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای گردشگری دریایی فعالیت های زیادی انجام داده و این امر قابل تقدیر است اما شرایط فعلی برای ما کافی نیست و سطح انتظارات مردم و ساکنان منطقه خیلی بیشتر است.

  گردشگری دریایی نیازمند توجه و برنامه منسجم است

  وی با بیان اینکه امیدواریم در آینده گردشگری دریایی رونق بیشتری بگیرد، گفت: ما باید از دریا استفاده بیشتری ببریم، همانگونه که صادرات برای کشور اهمیت دارد و برای آن برنامه‌ای توسعه‌ای تعریف شده است باید برای گردشگری دریایی هم برنامه‌ریزی کنیم.ما در این زمینه نباید به روزمره‌گی دچار شویم، گردشگری دریایی پویا است و باید حمایت شود.

  یوسفیان ملا افزود: از مردم می‌خواهم در سفرهای نوروزی خود، سفر‌دریایی داشته باشند تا مسئولان برای توسعه آن جدی تر برنامه‌ریزی کنند و سرمایه‌گذاران هم رغبت سرمایه‌گذاری داشته باشند.سازمان بنادر و دریانوردی، گردشگری دریایی در بنادر شمالی و جنوبی را مورد توجه قرار داده است و به سرمایه‌گذاران تسهیلات خوبی می‌دهد.




  نظرات کاربران