در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه همکاری های حمل‌ونقل جاده‌ای میان ایران و عراق

  پیشنهاد طرف ایرانی برای برگزاری کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در تهران ، امضای نهایی موافقت نامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا همچنین مشکلات شرکتهای ایرانی در حمل یکسره کالا به داخل خاک عراق و تسهیل صدور روادید کثیرالتردد ۶ ماهه یا یک ساله برای رانندگان ایرانی ، نظارت طرف عراقی بر اخذ وجوه نامتعارف و غیر قانونی از رانندگان ایرانی ارایه گردید .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فیمابین دو کشور ایران و عراق در بغداد با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و معاونان وزیر حمل و نقل و وزیر مرمت کشور عراق در بغداد برگزار شد .

  هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مشاور وزیر راه و شهرسازی و گروهی از مسئولین عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران در چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فیمابین دو کشور ایران و عراق در بغداد شرکت کردند .

  با توجه به گستردگی روابط فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و اهمیت ویژه مناسبات حمل ونقل جاده ای کالا و مسافر بین دو کشور ، رضا نفیسی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی این سازمان که هماره هیات کشورمان حضور داشت این سازمان که همراه هیات کشورمان حضور داشت در این سفر با عباس عمران الزبیدی معاون وزیر حمل و نقل کشور عراق ملاقات کرد و در خصوص مباحث مرتبط با موضوع حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر و ترانزیت مذاکرات مبسوطی انجام داد .

  این گزارش حاکی است از جمله پیشنهاد طرف ایرانی برای برگزاری کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در تهران ، امضای نهایی " موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا " همچنین مشکلات شرکتهای ایرانی در حمل یکسره کالا به داخل خاک عراق و تسهیل صدور روادید کثیرالتردد ۶ ماهه یا یک ساله برای رانندگان ایرانی ، نظارت طرف عراقی بر اخذ وجوه نامتعارف و غیر قانونی از رانندگان ایرانی ارایه گردید .

  نفیسی ضمن اشاره به تعدد پایانه های مرزی بین دو کشور ، بر لزوم هماهنگی و یکپارچگی در اجرای قوانین و مقررات مربوطه در پایانه های مرزی هر دو طرف تأکید کرد .

  وی همچنین به موضوع فعال سازی کریدور شرق _ غرب بویژه مسیر ایران – عراق – سوریه موکداً اشاره کرد .

  شایان ذکر است که در حاشیه سفر موصوف ، داود کشاورزیان مشاور وزیر راه و شهر سازی با استبرق ابراهیم الشوک معاون وزیر مرمت و ساخت و ساز ابنیه کشور عراق  ملاقات و مذاکرات مبسوطی در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی به عمل آورد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  تشریح تمهیدات راهداری استان البرز برای طرح راهداری تابستانی

  تشریح تمهیدات راهداری استان البرز برای طرح راهداری تابستانی

  راهداران با آمادگی کامل به صورت ۲۴ ساعته و شیفتی در سطح جاده‌ها برای خدمات رسانی به مردم استقرار پیدا کردند که شرکت‌های بیمه نیز در سطح جاده‌ها حضور دارند ، همچنین نیرو‌های پلیس راه و دستگاه‌های امدادی ، شامل هلال احمر و اورژانس در مکان از قبل تعریف شده مستقر هستند .

  |

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  نظرات کاربران