در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی در ساخت آزادراه کنارگذر شرقی سیرجان

  با تکمیل این پروژه ترافیک مسیر بندرعباس - کرمان - تهران و بالعکس به‌طور کامل از طریق کنارگذر شرقی سیرجان (رفت و برگشت) عبور خواهد کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از امضاء قرارداد مشارکت در ساخت پروژه آزادراه کنارگذر شرقی سیرجان به طول ۵۹ کیلومتر به ارزش ۲۶۳ میلیارد تومان بین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد .

  محمدمهدی بلوردی این آزادراه را بخش مهمی از کریدور شمال - جنوب کشور دانست و گفت : این کنارگذر بخشی از آزادراه بندرعباس - تهران به طول ۵۹ کیلومتر است که با سه خط عبور در هر طرف، چهار تقاطع و پنج تبادل طراحی شده است که قرارداد احداث آن روز گذشته به امضاء رسید .

  وی احداث این آزادراه را از نظر ترانزیت کالا و مسافر مهم ارزیابی کرد و افزود : این آزادراه موجب تسهیل سفر از استان‌های مرکزی به شمال و جنوب کشور می‌شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی کرمان سرمایه‌گذاری این پروژه را بالغ بر ۲۶۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : این پروژه با مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی و ۳۰ درصدی دولت اجرایی می‌شود .

  بلوردی با اشاره به اینکه این آزادراه بخش مهمی از کریدور شمال - جنوب کشور است ، گفت : پروژه‌های آزادراهی با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده و از محل عوارض اخذ شده از خودروهای عبوری اصل و سود سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار در طول دوره بهره‌برداری برگشت داده خواهد شد . با تکمیل این پروژه ترافیک مسیر بندرعباس - کرمان - تهران و بالعکس به‌طور کامل از طریق کنارگذر شرقی سیرجان (رفت و برگشت) عبور خواهد کرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان بیان کرد : در حال حاضر ترافیک عبوری مسیر تهران - بندرعباس و بالعکس بالغ بر ۱۵ هزار وسیله نقلیه در روز است که با توجه به محدودیت‌های محورهای عبوری درون‌شهری در سیرجان اثرات مخربی را بر خیابان‌ها و محورهای داخل شهر گذاشته و با احداث کامل آزادراه بخش عمده ترافیک از این محور عبور خواهد کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  نظرات کاربران