در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) در چند ماه آینده

  ۱۱۹ هکتار از مجموعه شهر فرودگاهی به ایجاد بندر خشک و همچنین بخشی برای احداث مرکز لجستیک در نظر گرفته شده است که اقدامات لازم در حوزه زیرساخت و سرمایه گذاری آن نیز در حال انجام است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از افتتاح ترمینال سلام این فرودگاه در چند ماه آینده خبر داد و گفت : به‌محض بهره‌برداری از ترمینال سلام ، بخشی از ترمینال ۱ به این بخش منتقل و عملیات بهسازی آن آغاز می‌شود .

  شهرام آدم نژاد مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در نشست مشترک شورای معاونان ، مشاوران و مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کل کشور که با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد ، در تشریح وضعیت فعلی منطقه آزاد شهر فرودگاهی اعلام کرد : در کل ۴۰۰۰ هکتار زمین برای مجموعه شهر فرودگاهی امام در نظر گرفته شده که ۱۵۰۰ هکتار به‌صورت مناطق آزاد و ۲۵۰۰ هکتار دیگر به‌عنوان مناطق ویژه تجاری اختصاص داده شده است .

  آدم نژاد با بیان اینکه این مجموعه به‌عنوان مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور به شمار می‌رود گفت : در حال حاضر عملیات اجرایی ترمینال سلام با ظرفیت ۵ میلیون نفر در حال انجام است که در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد .

  آدم نژاد در خصوص طرح ترمینال ایران‌شهر امام خمینی بیان کرد : این ترمینال با مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع برای ساخت به ۲.۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد که در حال حاضر اقدامات مربوط به این سرمایه‌گذاری تقریباً تمام شده است و امید است عملیات اجرایی آٖن در سال آینده آغاز شود .

  این مقام مسئول با بیان اینکه فراخوان ایده پردازی برای ساخت این ترمینال شروع شده است و قرار است از معماران داخلی برای اجرای آن استفاده شود گفت : از ۱۵۰۰ هکتار اختصاص داده شده برای منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) زمینی به مساحت ۴۰ هزار هکتار به عنوان طرح پیشران در این بخش در نظر گرفته شده است که هم اکنون فراخان سرمایه‌گذاری آن در ۷ محور مختلف از جمله بخش‌های بانکی و مالی ، سلامت و بهداشت ، برگزاری همایش‌های بین‌المللی و ... از جمله آن به شمار می‌رود .

  آدم نژاد در ادامه خاطرنشان کرد : در این حوزه ۱۱۹ هکتار از مجموعه شهر فرودگاهی به ایجاد بندر خشک و همچنین بخشی برای احداث مرکز لجستیک در نظر گرفته شده است که اقدامات لازم در حوزه زیرساخت و سرمایه گذاری آن نیز در حال انجام است .

  وی در پایان با تاکید بر اهمیت توسعه این منطقه در بخش هوایی گفت : تلاش داریم تا در این دوره ضمن توجه به قوانین مناطق آزاد در راستای توسعه و بهتر شدن شرایط این مجموعه با همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد عمل کنیم .

  آدم نژاد همچنین در جمع خبرنگاران بیان کرد : چند سالی است که این مکان به‌عنوان منطقه آزاد در کشور مصوب شده و تصمیم بر آن است تا در قالب مناطق آزاد کشور توسعه پیدا کند . در حال حاضر با ارتباط خوبی که بین این مجموعه و دبیرخانه منطقه آزاد به وجود آماده سعی داریم در راستای هم‌افزایی هر چه بیشتر نقش شهر فرودگاهی و ارتقا روابط آن با دبیرخانه شورای مناطق آزاد کشور گام برداریم . با توجه به وجود مدهای مختلف حمل‌ونقلی در این مجموعه و نزدیکی آن به پایتخت می‌توانیم بگوییم به شهر فرودگاهی امام خمینی می‌تواند به‌عنوان قطب اقتصادی خوبی در کشور عمل کند و همچنین هماهنگ‌کننده خوبی برای سایر مجموعه‌ها در کشور محسوب شود .

  مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پایان با بیان اینکه تلاش داریم از سرمایه‌گذاران خاص در حوزه‌های تجاری گوناگون در این مجموعه استفاده کنیم گفت : فراخان جذب سرمایه‌گذار تا پایان سال جاری اعلام و عملیات اجرایی در اوایل سال آینده آغاز شود .
  مطالب مرتبط

  تحول تجارت و رونق صادرات قزوین با ساخت بندر خشک

  تحول تجارت و رونق صادرات قزوین با ساخت بندر خشک

  انتخاب مکان فقط و فقط باید با سنجش درست و کاربردی صورت گرفته و هرکجایی که این پروژه احداث شد همه با هم در جهت گسترش آن باید تلاش کنیم . نقش بخش خصوصی در دولت دوازدهم بسیار برجسته بوده است و امیدواریم در اجرای این طرح عظیم بازرگانی از مشارکت این بخش به شکل پررنگ بهره ببریم .

  |

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  استقرار نظام لجستیک از مهم‌ترین ماموریت‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  ایران با بحران لجستیک روبرو است و این یکی از چند بحران بزرگ کشور است . نبود نظام لجستیک یکی از علل هزینه های بسیار زیاد در کشور است . حتی می‌توان ترافیک شهرهای بزرگ را نیز با نبود نظام لجستیک مرتبط دانست .

  |

  ظرفیت کرمانشاه جهت ایجاد بندرخشک ‎

  ظرفیت کرمانشاه جهت ایجاد بندرخشک ‎

  ایجاد بند خشک می‌تواند کرمانشاه را به یک مرکز مهم مبادلاتی در غرب کشور تبدیل کند و به رونق اقتصادی بیشتر استان و همچنین ایجاد اشتغال کمک کند .

  |

  نظرات کاربران