در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انجام ۵۰ درصد عملیات اجرایی راه آهن شیراز - بوشهر توسط متخصصان داخلی

  برآورد مالی این پروژه ۲۳۶۰ میلیارد تومان است که ۸۵ درصد این مبلغ توسط شرکت چینی و ۱۵ درصد دیگر به‌عنوان منابع اولیه از سوی ایران اختصاص می‌یابد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به هزینه ۲۳۶۰ میلیارد تومانی ساخت راه‌آهن شیراز - بوشهر گفت : ۸۵ درصد این مبلغ توسط شرکت چینی و ۱۵ درصد دیگر به‌عنوان منابع اولیه از سوی ایران اختصاص می‌یابد .

  خیرالله خادمی در حاشیه مراسم امضا قرارداد ساخت راه‌آهن شیراز - بوشهر اظهار داشت : این مسر ریلی از شهر شیراز در منطقه مرودشت شروع می‌شود و با عبور از شهرهای کبار ،‌ فیروزآباد ،‌ فراشبند ، ‌اهرام در نهایت به شهر بوشهر و منطقه بندر متصل می‌شود . عملیات اجرایی این محور ۴۴۰ کیلومتری پس ازتامین مالی از جانب فاینانسور در اسرع وقت شروع می‌شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی ۵ درصدی این پروژه به دلیل برخورداری از ردیف اعتبار ملی خبر داد و گفت : امیدواریم با تأمین مالی صورت گرفته سرعت عملیات اجرایی افزایش یابد و طی یک برنامه ۶ ساله عملیات اجرایی محور به اتمام برسد .

  خادمی بیان داشت : برآورد مالی این پروژه ۲۳۶۰ میلیارد تومان است که ۸۵ درصد این مبلغ توسط شرکت چینی و ۱۵ درصد دیگر به‌عنوان منابع اولیه از سوی ایران اختصاص می‌یابد . همچنین بیش از ۵۰ درصد عملیات اجرایی پروژه توسط متخصصان و پیمانکاران داخلی انجام می‌شود و فقط موارد مورد نیاز روسازی از کشور چین خریداری می‌شود توسط شرکت فاینانسور تأمین‌ می‌گردد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : این محور در مسیر شمال - جنوب قرار دارد که طی سنوات گذشته از اصفهان تا شیراز احداث شده است اما برای ایفای نقش اصلی خود یعنی افزایش زمینه جذب بار و مسافر و پوشش ریلی جنوب فارس و سراسر استان بوشهر باید به بندر متصل شود .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل یادآور شد : طبق برآورد انجام‌شده ساخت این خط آهن موجب جابجایی سالانه ۱ میلیون مسافر ۱۲ میلیون تن بار می‌شود .
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  اتمام عملیات حفاری تونل قطعه سه آزادراه همت - کرج

  این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل ، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است .

  |

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  احداث بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس

  بزرگترین آزادراه کشور از نطنز تا بندرعباس به طول ۷۰۰ کیلومتر احداث می‌شود که قطعه اول آن امروز از سیرجان تا بندرعباس به طول ۶۰ کیلومتر در حال اجرا است و برای مرحله اول آن بخش خصوصی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشته است .

  |

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز در نیمه اول سال جاری

  در حال حاضر ۳۷۶ نفر نیروی انسانی و بیش از ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این پروژه فعال است که در جهت تسریع پروژه تنها ۱۶۴ نفر در قطعه ۴ به صورت مستقیم مشغول به کار هستند تا آزادراه ارومیه - تبریز که یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه آزادراهی است در زمان مقرر به بهره‌برداری ...

  |

  نظرات کاربران