در حال بارگذاری ...
 • اتصال فعالیت های پست سریع به سامانه جامع امور گمرکی

  از سال گذشته محموله های وارده شرکت های حمل سریع (پست سریع) به سامانه جامع امور گمرکی متصل شد و هر شرکت پستی موظف شد دستگاه ایکس ری مورد نظر را تهیه کند که با تحقق این امر سرعت جابه جایی مرسولات پستی افزایش یافت به طوری که روزانه حدود هزار بسته پستی و پاکتهای اسناد در گمرک موصوف بررسی می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با اتصال فعالیت های پست سریع به سامانه جامع امور گمرکی و استقرار دستگاه های ایکس ری و انجام تشریفات گمرکی بسته های پستی ، درآمد گمرک از حقوق ورودی حاصل از پست سریع تا پنجاه درصد افزایش یافت .

  حوزه سه گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) با انتشار جزییات آمار ورودی شرکتهای حمل سریع در بهمن ماه اعلام کرد : در بهمن ماه سال جاری ۲۲ هزار و ۲۵۵ نگله بسته پستی ورودی با وزن ۳۲۴ هزار و ۲۲ کیلو گرم بوده است . در این مدت ۲ هزار و ۳۷۴ قبض انبار برای بسته های پستی صادر شده است و حقوق ورودی پرداختی در مدت یاد شده ۵۰ درصد رشد داشته است .

  در بهمن ماه سال جاری و از طریق شرکت حمل سریع دی اچ ال ۲ میلیارد و ۸۱۹ میلیون و ۹۸۷ هزار حقوق ورودی دریافت شده است . در این ماه هزار و ۱۸۰ بسته با وزن ۳۸ هزار و ۲۰۳ کیلو گرم قبض شده است . بنابراین بخش زیادی از بسته های پستی از طریق این شرکت جابه جا شده است . مدیران دی اچ ال اعلام کرده اند که فعالیت های این شرکت در ایران نه تنها محدود نشده بلکه این آمار حکایت از افزایش فعالیت های این شرکت پست سریع در کشورمان است .

  پس از این شرکت ، از طریق شرکت PDE با ۷۶۹ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان پرداخت شده است که در این ماه برای ۸۴۱ بسته با وزن ۱۷ هزار و ۱۳ کیلو گرم از طریق این شرکت قبض صادر شده است .

  در مجموع ۱۲ شرکت پست بین المللی در کشور فعالیت دارند و بسته های پستی را جابه جا می کنند . البته با توجه به آمار شرکت DHL فعالترین شرکت پستی حمل سریع می باشد و حدود ۶۰ درصد فعالیتهای پستی را به خود اختصاص داده است .

  لازم به ذکر است که از سال گذشته محموله های وارده شرکت های حمل سریع (پست سریع) به سامانه جامع امور گمرکی متصل شد و هر شرکت پستی موظف شد دستگاه ایکس ری مورد نظر را تهیه کند که با تحقق این امر سرعت جابه جایی مرسولات پستی افزایش یافت به طوری که روزانه حدود هزار بسته پستی و پاکتهای اسناد در گمرک موصوف بررسی می شود .

  با اتصال پست سریع به سامانه جامع امور گمرکی اطلاعات مربوط به فهرست کالایی بسته ها (مانیفست الکترونیکی شرکت های پستی) در این سامانه وارد می شود که گمرک با اطلاع از جزییات این مرسولات و گذراندن از دستگاه ایکس ری و با بارگذاری مانیفست الکترونیکی با سرعت عمل بیشتری فعالیت می کند .

  در این شرایط امکان هر گونه دخل و تصرف در اظهارنامه های مرسولات پستی از بین رفته است و هر بسته ای با ارزش واقعی آن در گمرک مورد ارزیابی قرار میگیرد. در حالی که در گذشته گمرک موظف به بازرسی سنتی مرسولات بود که این امر در جابه جایی ها زمان بسیاری را می برد . در نتیجه سطح رضایتمندی مردم نیز بیشتر شده است و در حال حاضر با توجه به بررسی بیش از سی هزار بسته پستی در طول هر ماه شاهد کمترین موارد نارضایتی صاحبان بسته های پستی روبرو هستیم .
  مطالب مرتبط

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  خوشبختانه در هیچ فرودگاهی از نظر امکانات مربوط به فرودگاه با مشکلات فنی ، عملیاتی و تسهیلاتی روبرو نشدیم و همه بخش‎ها کارهای‎شان را به خوبی انجام دادند . میزان تاخیرات هم بسیار کمتر از سال قبل بود . تنها در دو سه فرودگاه به دلیل بروز نقص فنی در هواپیماها تأخیرات زیادی به وجود ...

  |

  قطعات منفصله برای تولید خودرو در صدر فهرست واردات

  قطعات منفصله برای تولید خودرو در صدر فهرست واردات

  طی چهار ماهه نخست سال‌جاری قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۵۰ درصد و بیشتر به ارزش ۱۶۰ میلیون دلار در ردیف دهم کالاهای عمده وارداتی جای دارد و با کاهش ۱۸ و ۴۶ صدم درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است .

  |

  ابلاغ دستورالعمل جدید به گمرکات برای تسهیل واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی

  ابلاغ دستورالعمل جدید به گمرکات برای تسهیل واردات مواد اولیه و کالاهای اساسی

  رئیس کل گمرک ایران در این بخشنامه انجام سریع تشریفات ترخیص در درب خروج ، کالاهای اساسی ، نهاده‌های کشاورزی و کالاهای وارداتی واحدهای تولیدی و قطعه‌سازان را ضروری دانسته و آن را در اولویت گمرکات سراسر کشور قرار داده است .

  |

  نظرات کاربران