در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انتصاب عبدالهاشم حسن نیا به ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

  سیاست دولت در حمل و نقل جاده‌ای بیشینه کردن سهم بخش خصوصی در این صنعت است . لازمه این کار بازسازی ساختاری صنعت حمل و نقل جاده‌ای بر اساس این ماموریت و بسترسازی برای ورود گسترده بخش خصوصی چه در حوزه توسعه زیرساخت و چه در حوزه ناوگان و ایجاد بنادر خشک و همچنین ایجاد پارک‌های پشتیبانی (لجستیک) و سایر خدمات حرفه‌ای است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عبدالهاشم حسن نیا مدیر سابق بخش راهداری ، به ریاست راهداری و حمل و جاده ای منصوب شد .

  متن حکم دکتر عباس آخوندی خطاب به عبدالهاشم حسن‌نیا به شرح زیر است :

  با سلام

  با توجه به تعهد ، تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی در وزارت راه و ترابری سابق و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منصوب می‌شوید . در انجام ماموریت محول شده شایسته است به موارد زیر توجه فرمایید :

  - مهمترین ماموریت وزارتخانه تامین امکان دسترسی شهروندان به حمل و نقل ایمن ، سریع همراه با رفاه و آسایش است . بنابراین در طراحی و بازنگری تمام سیاست‌ها و فرآیندهای عملیاتی ضمن رعایت شاخص‌های فوق ، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت حقوق شهروندان باید مورد توجه باشد .

  - هرچند توسعه شبکه راه‌های ایران نیازمند سرمایه‌گذاری‌های جدید است ، در گام اول استفاده صحیح و بهینه از انباشت سرمایه‌های ملی موجود باید مورد توجه باشد . از همین‌رو، موضوع حفظ سطح خدمت راه‌های موجود از طریق اعمال یک برنامه راهداری صحیح و انجام بازرسی‌های نوبه‌ای یکساله ، سه ساله و پنج ساله و همچنین رفع گلوگاه باید در اولویت قرار گیرد . به یقین بودجه راهداری در ایران باید افزایش یابد و نظام تامین مالی آن نیازمند بازنگری کلی است . ضروری است در این باره پیشنهاد مشخصی برای تقدیم به مجلس محترم شورای اسلامی تهیه شود .

  - سیاست دولت در حمل و نقل جاده‌ای بیشینه کردن سهم بخش خصوصی در این صنعت است . لازمه این کار بازسازی ساختاری صنعت حمل و نقل جاده‌ای بر اساس این ماموریت و بسترسازی برای ورود گسترده بخش خصوصی چه در حوزه توسعه زیرساخت و چه در حوزه ناوگان و ایجاد بنادر خشک و همچنین ایجاد پارک‌های پشتیبانی (لجستیک) و سایر خدمات حرفه‌ای است .

  - ایمنی جاده‌ها و تدوین سیاست‌های لازم جهت کاهش میزان تلفات جانی ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور با توجه به خسارات بلندمدت اقتصادی، اجتماعی و محیط‌زیستی آن باید در صدر فعالیت‌ها قرار گیرد . در همین ارتباط تهیه آمار و ارقام بر اساس واقعیت‌های موجود و انتشار این اطلاعات جهت آگاهی مردم و همچنین جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی بخصوص در زمینه ایمنی می‌بایست موردتوجه واقع شود .

  - استفاده از سیستم‌های هوشمند حمل و نقل (ITS) در بخش حمل و نقل جاده‌ای چه در مدیریت ایمن و بهینه شبکه و ناوگان و چه در سهولت دسترسی شهروندان مورد تاکید است . این خدمات می‌تواند بهره‌برداری از اطلاعات خرید و سفارش اینترنتی و همچنین خدمات دسترسی به شبکه اینترنت در حین سفر و سایر خدمات مرتبط باشد . همچنین باید شرایطی را فراهم آورد تا کسب و کارهای نوپا بدون مانع امکان ورود به این حوزه را داشته باشند .

  -تلاش برای تحقق سیاست‌های کلی نظام در بخش حمل ونقل جاده‌ای بویژه در دستیابی به سهم بیشتر از بازار حمل ونقل بین‌المللی و توسعه حمل ونقل ترکیبی مورد انتظار است .

  -توجه ویژه به حمل ونقل و توسعه پایدار بخصوص تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت جهت کاهش تخریب محیط زیست در اثربخشی فعالیت‌ها در حوزه حمل و نقل جاده‌ای مورد توجه باشد.

  -یکپارچه‌سازی فعالیت‌های بخش حمل ونقل جاده‌ای برون‌شهری با سیستم‌های مختلف حمل ونقل درون‌شهری از طریق هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط مورد تاکید است.

  توفیق روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم .

  عباس آخوندی - وزیر
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌ونقل

  تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌ونقل

  از نکات با اهمیت و اساسی در خصوص این کمیسیون آن است که ضمن کوتاه کردن فاصله زمانی بین کشف تخلف تا صدور تصمیم قانونی ، محدود به مکان و زمانی خاص نبوده و در هر نقطه از کشور که فرآیند حمل و نقل ساری و جاری باشد می تواند نسبت به کشف تخلف و اتخاذ تصمیم قانونی اقدام نمایند .

  |

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

  بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

  |

  نظرات کاربران