در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • سن بالای ناوگان مهم‌ترین معضل حمل و نقل هوایی کشور

  در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم . این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیما‌هایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی گفت : علت اصلی سانحه اخیر سقوط هواپیمای تهران - یاسوج آب و هوای نامساعد بوده است ، اما شاید یکی دیگر از علل سوانح هوایی در کشور فرسوده بودن ناوگان هوایی باشد که ضرورت نوسازی این ناوگان را دوچندان می‌کند .

  حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد در خصوص راهکار‌های کاهش سوانح هوایی ، اظهار کرد : البته تعداد سوانح هوایی در ایران نباید خیلی بیشتر از کشور‌های دیگر باشد . به هر حال آنچه به نظر می‌رسد مهم‌ترین معضل ناوگان هوایی کشور باشد سن بالای این ناوگان است . اقداماتی از سوی دولت جهت نوسازی ناوگان هوایی انجام شده است ، اما سقوط هواپیمای تهران - یاسوج ظاهراً به دلیل پیر بودن ناوگان هوایی نبوده است و دلیل اصلی این حادثه آب و هوای نامساعد بوده است .

  این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت : از اول انقلاب تاکنون غرب و آمریکا تحریم‌های زیادی را علیه ایران اعمال کرده‌اند که ناوگان هوایی کشور هم شامل این تحریم‌ها شده است . دولت تا جایی که توانسته ناوگان هوایی را نوسازی کرده است . کشور‌هایی مانند آمریکا حتی قطعات هواپیما را هم مشمول تحریم کرده‌اند، اما جالب است که ادعای حقوق بشر هم دارند .

  طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد : به هر حال این محدودیت‌ها سر جای خودش باقی است . در چند سال گذشته قدم‌های خوبی در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی برداشته‌ایم . این توانایی را باید تقویت کنیم تا بتوانیم در آینده هواپیما‌هایی با ساخت ایران داشته باشیم تا کمتر به خارج برای تأمین قطعات وابسته باشیم . در این زمینه نباید کوتاهی شود و دولت باید در جهت بومی‌سازی ناوگان هوایی قدم‌های بهتری بردارد .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  نظرات کاربران