در حال بارگذاری ...
 • تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر منتهی به سانحه هواپیمای آسمان

  در این بازگشایی بیش از ۵ دستگاه نمک‌پاش و برفروب ، ۳ دستگاه گریدر ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه بولدوزر به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند ، همچنین تعداد ۲۵ دستگاه ماشین‌ آلات سبک و سنگین جهت جابجایی لوازم و تجهیزات مورد نیاز و انتقال کوهنوردان به طور شبانه‌روز در منطقه مستقر می‌باشند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در پی حادثه سقوط هواپیمای ATR مسیر تهران – یاسوج ، راهداران تلاشگر برای جستجوی لاشه‌ی هواپیما از لحظات اولیه سانحه نسبت به بازگشایی مسیر جهت تردد امدادگران و کوهنوردان با تمام امکانات و نیرو وارد عمل شدند .

  در پی سقوط هواپیمای ATR و مفقود شدن لاشه هواپیما و باتوجه به صعب‌العبور بودن منطقه دنا ، راهداران زحمتکش و اکیپ‌های ماشین‌آلات راهداری از روز گذشته جهت بازگشایی گردنه بیژن در محور سی‌سخت – پادنا بلافاصله مستقر و عملیات آماده‌سازی مسیر حرکت را آغاز نمودند .

  با تلاش بیش از ۲۰ نفر از راهداران از جان گذشته استان کهگیلویه و بویراحمدگردنه بیژن در محور سی‌سخت - پادنا که بر اثر بارش سنگین برف (در بعضی از نقاط به طول حدود ۴ مهر) مسدود شده بود ، صبح امروز به طور کامل بازگشایی شد تا تردد وسایل‌نقلیه امدادرسان به منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای ATR به سهولت انجام گیرد .

  این گزارش می‌افزاید در این بازگشایی بیش از ۵ دستگاه نمک‌پاش و برفروب ، ۳ دستگاه گریدر ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه بولدوزر به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند ، همچنین تعداد ۲۵ دستگاه ماشین‌ آلات سبک و سنگین جهت جابجایی لوازم و تجهیزات مورد نیاز و انتقال کوهنوردان به طور شبانه‌روز در منطقه مستقر می‌باشند .

  لازم به ذکر است از میانه گردنه بیژن یک جاده می‌گذرد که سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد را به پادنا در استان اصفهان متصل می‌سازد این جاده در نیمی از فصل پاییز و تمامی فصل زمستان به علت برفگیر بودن گردنه دائماً دارای مه و کولاک شدید بوده و امکان بازگشایی این جاده مواصلاتی بسیار دشوار است . همچنین گردنه بیژن با حدود ۲۸۰۰ متر ارتفاع در رشته کوه دنا واقع شده است که طی سالیان گذشته بعد از آسفالت این جاده مواصلاتی در شرایط و فصل مناسب به مقصد گردشگری برای مسافران تبدیل شده است ، با این وصف راهداران غیرتمند منطقه در کنار سایه نیروهای امدادی لحظه‌ای آرام نداشته و با قلبی اندوهگین و متاثر از حادثه همچنان مشغول فعالیت و خدمت می‌باشند .​
  مطالب مرتبط

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  تسهیل در انجام فرآیندها ، انجام کار تیمی ، انجام مستمر و دقیق فرآیندهای جاری و لزوم حضور کارشناسان و مسولان این حوزه در استانها و بررسی میدانی وضعیت ایمنی راهها اعم از روشنایی ، علایم ایمنی و نظایر آن با توجه به اهمیت بحث ایمنی در تامین سلامت سفرهای هموطنان ، بسیار حایز اهمیت ...

  |

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  با توجه به این که حمل قسمت اعظمی از محصولات کشاورزی جنوب کرمان به مبادی خارج از استان از طریق جاده انجام می شود ، وجود زیر ساخت های مناسب برای تردد ناوگان حمل و نقلی بیشتر برای حمل محصولات کشاورزی ضروری است .

  |

  نظرات کاربران