در حال بارگذاری ...
 • تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر منتهی به سانحه هواپیمای آسمان

  در این بازگشایی بیش از ۵ دستگاه نمک‌پاش و برفروب ، ۳ دستگاه گریدر ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه بولدوزر به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند ، همچنین تعداد ۲۵ دستگاه ماشین‌ آلات سبک و سنگین جهت جابجایی لوازم و تجهیزات مورد نیاز و انتقال کوهنوردان به طور شبانه‌روز در منطقه مستقر می‌باشند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در پی حادثه سقوط هواپیمای ATR مسیر تهران – یاسوج ، راهداران تلاشگر برای جستجوی لاشه‌ی هواپیما از لحظات اولیه سانحه نسبت به بازگشایی مسیر جهت تردد امدادگران و کوهنوردان با تمام امکانات و نیرو وارد عمل شدند .

  در پی سقوط هواپیمای ATR و مفقود شدن لاشه هواپیما و باتوجه به صعب‌العبور بودن منطقه دنا ، راهداران زحمتکش و اکیپ‌های ماشین‌آلات راهداری از روز گذشته جهت بازگشایی گردنه بیژن در محور سی‌سخت – پادنا بلافاصله مستقر و عملیات آماده‌سازی مسیر حرکت را آغاز نمودند .

  با تلاش بیش از ۲۰ نفر از راهداران از جان گذشته استان کهگیلویه و بویراحمدگردنه بیژن در محور سی‌سخت - پادنا که بر اثر بارش سنگین برف (در بعضی از نقاط به طول حدود ۴ مهر) مسدود شده بود ، صبح امروز به طور کامل بازگشایی شد تا تردد وسایل‌نقلیه امدادرسان به منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای ATR به سهولت انجام گیرد .

  این گزارش می‌افزاید در این بازگشایی بیش از ۵ دستگاه نمک‌پاش و برفروب ، ۳ دستگاه گریدر ۲ دستگاه لودر و یک دستگاه بولدوزر به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند ، همچنین تعداد ۲۵ دستگاه ماشین‌ آلات سبک و سنگین جهت جابجایی لوازم و تجهیزات مورد نیاز و انتقال کوهنوردان به طور شبانه‌روز در منطقه مستقر می‌باشند .

  لازم به ذکر است از میانه گردنه بیژن یک جاده می‌گذرد که سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد را به پادنا در استان اصفهان متصل می‌سازد این جاده در نیمی از فصل پاییز و تمامی فصل زمستان به علت برفگیر بودن گردنه دائماً دارای مه و کولاک شدید بوده و امکان بازگشایی این جاده مواصلاتی بسیار دشوار است . همچنین گردنه بیژن با حدود ۲۸۰۰ متر ارتفاع در رشته کوه دنا واقع شده است که طی سالیان گذشته بعد از آسفالت این جاده مواصلاتی در شرایط و فصل مناسب به مقصد گردشگری برای مسافران تبدیل شده است ، با این وصف راهداران غیرتمند منطقه در کنار سایه نیروهای امدادی لحظه‌ای آرام نداشته و با قلبی اندوهگین و متاثر از حادثه همچنان مشغول فعالیت و خدمت می‌باشند .​
  مطالب مرتبط

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران