در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی اولویت اصلی سازمان بنادر

  پررنگ تر شدن نقش ریل در بنادر سازمان بنادر و دریانوردی دچار تغییر و تحولاتی شد که از جمله آن می توان به راه اندازی اداره ریلی و اداره کل لجستیک و حمل و نقل چند وجهی در حوزه معاونت بندری نام برد . 

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت : استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی در بنادر مهم کشور از سیاست های این سازمان است .

  منصور آرامی روز یکشنبه در آیین معارفه سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود : سازمان بنادر اکنون استفاده از ظرفیت ریلی در بنادر را به جد دنبال می کند زیرا این مهم از تاکیدهای رئیس جمهوری ، وزیر راه و شهرسازی و مجلس شورای اسلامی است . اکنون بخش توان ریلی خارج از بنادر است که باید از ظرفیت ریل در کشور استفاده کنیم و در بخشی که جابه جایی کالا داریم نیز باید بنادر را در آن دخیل بدانیم . 

  وی تاکید کرد : این سیاست کلی سازمان بنادر و دریانوردی است که در بنادر مهم که جابه جایی کالا و بار صورت می گیرد نقش ریل را پررنگ تر کنند که در این بین بندرهای شهید رجایی و امام در اولویت هستند و بوشهر نیز چون تاکنون به شبکه ریلی متصل نشده می تواند در اولویت های بعدی باشد . برای پررنگ تر شدن نقش ریل در بنادر سازمان بنادر و دریانوردی دچار تغییر و تحولاتی شد که از جمله آن می توان به راه اندازی اداره ریلی و اداره کل لجستیک و حمل و نقل چند وجهی در حوزه معاونت بندری نام برد . 

  وی افزود : در این ارتباط از ظرفیت ساختار و نیروهای متخصص استفاده کنیم تا در حوزه ریل و حمل و نقل چند وجهی تمرکز بیشتری ایجاد شود . این مهم در آینده برای پیشرفت اقتصاد و بازرگانی کشور سودمند و در بودجه و برنامه ششم نیز گنجانده شده است . 

  وی در ارتباط با اولویت سازمان بنادر و دریانوردی در استان بوشهر گفت : حل مشکلات حمل و نقل دریایی برای ایجاد اشتغال و توسعه استان بوشهر ظرفیتی قابل توجه است . وجود بندرهای کوچک ایجاب می کند تا سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه بندری استان بوشهر اهتمام ویژه داشته باشد . وجود بنادر کوچک و حائز اهمیتی مانند خارگ و عسلویه در استان بوشهر از جمله ظرفیت هایی است که ظرفیت های بندری این استان را از سایر استان ها متمایز کرده است . 

  آرامی گفت : برای توسعه بندر بوشهر نیازمند توسعه پسکرانه هستیم که این امر به خوبی در جزیره نگین در حال تحقق است . احدث اسکله های جدید و لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر به عنوان طرح هایی است که احداث آنها قدرت و توان حمل و نقل این بندر را افزایش می دهد . 
  مطالب مرتبط

  تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور

  تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور

  قراردادهایی که امروز در بنادر داریم تا مدت چهل سال است و صرفا برای ما مهم این است که واردات و صادرات دریایی داشته باشند؛ یعنی اگر واردات و صادرات از/ به دریا نباشد ، قطعاً این کارخانه‌ها باید در شهرک‌های صنعتی سرزمین اصلی حضور یابند .

  |

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  نظرات کاربران