در حال بارگذاری ...

آشکارسازی نقاط پرحادثه راه های کشور در دستور کار سازمان راهداری

با توجه به پیش‌بینی آغاز سفرهای نوروزی از 24 اسفند و تعطیلات منتهی به پایان سال پیشنهاد می‌گردد آغاز طرح نوروزی از 23 اسفند تعیین و با توجه به ترکیب تعطیلات در سال جدید پایان طرح نیز 17 فروردین باشد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، شصت و یکمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور رئیس پلیس راهور ناجا ، معاون وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضا‌ی این کمیته به منظور برنامه‌ریزی لازم جهت سفرهای ایمن نوروزی هموطنان تشکیل گردید . 

مهندس داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان نیز با تبریک ایام دهه مبارک فجر و تقدیر از حضور پرشور و با شکوه مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت : همکاران و راهداران ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سراسر کشور با آمادگی کامل و استقرار در راهدارخانه و گردنه‌ها در خدمت هموطنان همچنان می‌باشند و لازم است مردم عزیز نیز با آماد گی کامل اطمینان از نظر فنی خودرو در ایام بارندگی‌های پیش رو سفر نمایند . 

وی در خصوص انجام رزمایش مشترک نوروزی نهادهای دست‌اندرکار ، گفت : با توجه به پیش‌بینی آغاز سفرهای نوروزی از 24 اسفند و تعطیلات منتهی به پایان سال پیشنهاد می‌گردد آغاز طرح نوروزی از 23 اسفند تعیین و با توجه به ترکیب تعطیلات در سال جدید پایان طرح نیز 17 فروردین باشد . 

مهندس کشاورزیان اخذ اطلاعات از وضعیت راهها برای یک سفر ایمن و با آرامش را الزامی دانست و تصریح کرد : تلفن گویای 141 به طور شبانه‌روز ، همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی www.141.ir همچنین نرم‌افزار 141 سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای که در اختیار هموطنان قرار دارد ، در کنار سایر مراجع اطلاع‌رسانی همچون پلیس راه و رسانه ملی تماماً برای انجام سفرهای ایمن و مورد رضایتمندی مسافران خدمت‌رسانی می‌نمایند . 

معاون وزیر راه و شهرسازی آشکارسازی مقاطع پرحادثه در راههای کشور را در دستور کار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای و ادارات استانی خواند و تاکید کرد : بهسازی‌های موضعی ، عملیات ایمن‌سازی و خط‌کشی راه ها پس از بارش‌های زمستانی در حد مقدورات جهت آماده سازی محورهای برون‌شهری با اولویت راههای شریانی برای سفرهای هوطنان در نوروز با مساعد شدن شرایط آب و هوایی به عنوان برنامه‌های مهم و اصلی ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور قرار دارد . 

سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا با عرض تبریک ایام‌ا... دهه مبارک فجر به پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت : تعطیلات نوروز و طرحهای ویژه ترافیکی این ایام در پیش رو می‌باشد و با برنامه‌ریزی مشخص ارتقاء ایمنی تردد و سفرهای هموطنان را انشاءا... با به صحنه آمدن تمام دستگاه‌های امدادی بتوا ن فراهم آورد . 

وی با تاکید بر ایجاد شرایط مناسب‌تری در سال جاری نسبت به سالهای قبل با بکارگیری تمام توان، ظرفیت و تجهیزات نهادهای خدمت رسان در سفرها برای آرامش هرچه بیشتر هموطنان ، ادامه داد : نکته قابل توجه‌ای که است افزایش خودروها و افزایش سفرهای امروز نسبت به گذشته می‌باشد که طبعاً حجم و میزان ترددها را افزایش می‌دهد به طوری که در یک سال گذشته یک میلیون و دویست هزار وسیله نقلیه پلاک شده و به چرخه حمل‌ونقل اضافه شده  و کسانی که در این ایام  گواهینامه اخذ نموده‌اند حدود یک میلیون و هشتصد هزار می‌باشند که امر ترافیک را سنگین‌تر می‌نماید . 

رئیس پلیس راهور با توصیه جدی به هموطنان جهت آماده نمودن خودرو و به همراه داشتن تجهیزات لازم زمستانی و با اطلاعات دقیق از وضعیت راهها با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی در روزها و ایام آتی ، خاطر نشان کرد : مردم عزیز و رانندگان در طو ل سفرهای جاده‌ای حتماً به هشدارهای پلیس راه و سایر نیروهای امداد اهتمام لازم را داشته و حتماً ضمن دقت در رانندگی در شرایط برف، باران و کولاک، داشتن زنجیر چرخ را در این ایم فراموش ننمایند .

این گزارش می‌افزاید در ابتدای جلسه سردار سرتیپ دوم حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا گزارشی از وضعیت تصادفات در نوروز سال 96 و پیشنهادات و برنامه‌های این نهاد را برای نوروز سال 97 ارائه نموده و همچنین بخش دیگری از جلسه سایر اعضای کمیته اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی از جمله رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گزارشاتی را از آمادگی دستگاه خود ارائه نمودند .
مطالب مرتبط

رسیدگی به پرونده تخلف ۹۱ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا

رسیدگی به پرونده تخلف ۹۱ شرکت حمل و نقل جاده ای کالا

بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۱۳ اداره‌کل استانی به ۹۱ پرونده تخلف رسیدگی شد که براساس تصمیمات متخذه ۴ شرکت به لغو پروانه فعالیت ، ۳۶ شرکت به جریمه نقدی ، ۱۳ شرکت به تذکر کتبی محکوم و ۳۸ شرکت نیز برائت شدند .

|

نظرات کاربران