در حال بارگذاری ...
 • اطلاعیه سازمان هواشناسی نسبت به ورود سامانه بارشی به کشور

  توصیه می شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی به عمل آید . همچنین به مسافرین محترم ، استفاده از زنجیر چرخ ، لوازم گرمایشی و ایمنی هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر توصیه می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ؛ با توجه به پیش بینی تشدید بارش ، وضع هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ، اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی و همچنین به مسافرین محترم ، استفاده از زنجیر چرخ ، لوازم گرمایشی و ایمنی هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر توصیه می شود .

  سازمان هواشناسی امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد ؛ پیرو اطلاعیه قبلی مورخ ۲۱ بهمن ، با توجه به پیش بینی تشدید بارش، وضع هوای مناطق متاثر از سامانه بارشی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به شرح زیر پیش بینی می شود :

  از بعد از ظهر دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ : بارش برف و باران و وزش باد شدید در جنوب آذربایجان غربی ، جنوب آذربایجان شرقی ، غرب کردستان ، جنوب اردبیل ، ارتفاعات استانهای البرز ، تهران و مازندران .

  سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ : بارش برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، کردستان ، اردبیل ، نیمه شمالی و شرقی زنجان ، ارتفاعات سمنان ، شرق و شمال لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری و بارش باران و برف در دامنه های البرز در استان های قزوین ، البرز و تهران ، بارش باران و برف و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در کرمانشاه ، مرکز و جنوب لرستان ، شمال و شرق خوزستان ، ایلام و بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان و مازندران .

  در این مدت در جاده‌های کوهستانی مناطق یاد شده لغزندگی جاده‌ها و به علت مه آلودگی و کولاک برف کاهش دید و اختلال در تردد پیش‌بینی می شود . از این رو توصیه می شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی به عمل آید . همچنین به مسافرین محترم ، استفاده از زنجیر چرخ ، لوازم گرمایشی و ایمنی هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر توصیه می شود .
  مطالب مرتبط

  رفتار انسان ، عامل اصلی تغییر اقلیم

  رفتار انسان ، عامل اصلی تغییر اقلیم

   به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست اطلاع رسانی و آموزشی هیأت بین الدولی تغییر اقلیم امروز در محل سازمان هواشناسی در تهران برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران