در حال بارگذاری ...
 • صدور نخستین روادید الکترونیکی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  از امروز مسافران ۱۸۰ کشور که قصد دارند به ایران بیایند می‌توانند از سامانه صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، صبح امروز نخستین روادید الکترونیکی هم‌زمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور شهرام آدم نژاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ، حسین پناهی آذر معاون ایرانیان و امور مجلس وزارت امور خارجه ، سرهنگ مجید صمدی رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت نیروی انتظامی ، در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) صادر شد .

  شهرام آدم نژاد در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه امروز شاهد یک اتفاق بسیار مهم در راستای خدمت‌رسانی به مسافران در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) هستیم، گفت: فرودگاه امام باید پیشران اتفاقاتی در رابطه با هوشمندسازی همه تقاضاهایی که در حوزه زیرساخت و خدمات است ، باشد . بخشی از این کار تحت پروژه «هوشمندسازی فرودگاه» است که بر روی این پروژه در حال کار هستیم . دستگاه‌های گوناگونی در داخل فرودگاه حضرت امام (ره) در تلاش هستند تا بتوانند خدمات متعددی را به مسافران داخلی و خارجی ارائه دهند ، در همین راستا وزارت امور خارجه با همکاری نیروی انتظامی صدور روادید الکترونیکی را آغاز کرده که می‌تواند بخشی از خدمات را در این فرودگاه تسریع ببخشد .

  آدم نژاد در خصوص اینکه چه بخش‌هایی بعد از روادید الکترونیکی اولویت دارند ، خاطرنشان کرد : چند موضوع اولویت بسیار زیادی برای ما دارد که یکی از آنها بحث «تابلو اطلاعات» است ، این موضوع یکی از مهم‌ترین نیازهای ضروری مسافران است که بتوانند از طریق سایت شرکت و یا up  اطلاعات سفر خود را داشته باشند . حوزه‌های مانند پارکینگ ، جانمایی محل‌های خدماتی در داخل ترمینال و ... در اولویت فناوری اطلاعات قرار دارد .

  در ادامه این مراسم حسین پناهی آذر معاون ایرانیان و امور مجلس وزارت امور خارجه گفت : از امروز مسافران ۱۸۰ کشور که قصد دارند به ایران بیایند می‌توانند از سامانه صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده کنند .

  پناهی آذر  در خصوص تفاوت صدور روادید الکترونیکی  و روادید در گذرنامه اظهار داشت : در گذشته در گذرنامه‌ها برچسب روادید زده می‌شد اما این موضوع از امروز حذف خواهد شد، در حال حاضر ما در ۸۰ نقطه در داخل و خارج از کشور سامانه روادید الکترونیک را راه‌اندازی کرده‌ایم که با گسترش آن دیگر ما در گذرنامه مسافران چیزی به نام «برچسب روادید» نخواهیم داشت .

   

   

  وی به امتیازات این سامانه اشاره کرد و توضیح داد : یکپارچگی ، دقت ، سرعت و از همه مهمتر عدم امکان جعل روادید از ویژگی های روادید الکترونیکی است . زمانی که ما بتوانیم تمام نمایندگی‌های خود را به این سامانه مجهز کنیم و صدور روادید به ‌صورت الکترونیکی انجام بگیرد، هتل‌ها و مراکز مختلف می‌توانند از طریق شماره گذرنامه فرد از گذرنامه وی اطمینان حاصل کنند که این روش هم اکنون در بسیاری از کشورها در حال انجام است .

  وی با بیان اینکه با صدور روادید الکترونیکی مراجعه مردم به بسیاری از مراکز مختلف کاهش پیدا خواهد کرد ، گفت : شماره و کد گذرنامه از این پس می‌تواند به‌راحتی قابل راستی آزمایی باشد . بر اساس آماری که اعلام کرده‌اند روزانه در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ۱۲۰۰  روادید صادر می‌شود که با راه‌اندازی روادید الکترونیکی پیش‌بینی می‌شود این رقم تا ۴ برابر افزایش پیدا کند.

  سرهنگ مجید صمدی رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت نیروی انتظامی در ادامه مراسم صدور نخستین روادید الکترونیکی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: این کار یک اقدامات مشترک بین ناجا و وزارت امور خارجه بود که ثبت اطلاعات اتباع خارجی که متقاضی ویزای ورود  به کشور هستند قبل از رسیدن به گیت کنترل گذرنامه به‌صورت الکترونیکی انجام می‌‌گیرد که کار مسافران را تسهیل می‌کند.

  صمدی افزود: این اقدام یکی از کارآمدی‌های نظام است که با ورود مسافر و یا گردشگر خارجی به کشور خدمات راحت‌تری را دریافت می‌کند . کنترل گذرنامه با دستگاه‌های پاسپورت خوان باعث می‌شود ورود مسافران خارجی با روادید جعلی قبل از ورود به کشور گرفته شود .

  وی در ادامه در خصوص کمبود گیت‌های گذرنامه ، بیان کرد : ناجا به عنوان پیشگام این موضوع برای اینکه بتواند این خلأ را برطرف کند به سمت الکترونیکی شدن خدمات رفته تا بتواند مشکلات موجود در زیرساخت‌ها را تا حدودی برطرف کند .

   
  مطالب مرتبط

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  پایان عملیات رفت زائران حج تمتع سال ۹۷ با انجام ۳۱۵ پرواز

  خوشبختانه در هیچ فرودگاهی از نظر امکانات مربوط به فرودگاه با مشکلات فنی ، عملیاتی و تسهیلاتی روبرو نشدیم و همه بخش‎ها کارهای‎شان را به خوبی انجام دادند . میزان تاخیرات هم بسیار کمتر از سال قبل بود . تنها در دو سه فرودگاه به دلیل بروز نقص فنی در هواپیماها تأخیرات زیادی به وجود ...

  |

  بهره‌برداری از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) تا مهر ماه امسال

  بهره‌برداری از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) تا مهر ماه امسال

  فرودگاه امام ( ره ) به عنوان بزرگترین فرودگاه ایران قرار است به شبکه ریلی و جاده ای و از طریق راه آهن به بنادر جنوب و شمال کشور مستقیم متصل شود و همچنین قرار است نحوه طراحی به گونه ای باشد تا در مسیر قطار سریع السیر تهران- قم – اصفهان قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران