در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توسعه ظرفیت بنادر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

  هدف ما این است که بندر شهید رجایی بتواند با بنادر جنوب خلیج‌فارس رقابت کند و تا جای ممکن حمل مستقیم را به سمت بندر شهید رجایی داشته باشیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مراحل نهایی انتخاب سرمایه‌گذار در اجرای فاز ۳ بندر شهید و امضا ۹ قرارداد احداث اسکله‌های شناوری گفت : در توسعه فاز ۳ بندر شهید رجایی ۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد و این اتفاق بزرگی است که در بندر شهید رجایی رقم می‌خورد .

  عباس آخوندی امروز ، در حاشیه مراسم امضا قرارداد ترمینال ۲ بندر شهید رجایی در گفتگو با خبرنگاران گفت : امروز سه طرح بزرگ را در حوزه بخش دولتی در بندر شهید رجایی به‌اضافه تعدادی از پروژه‌های بخش خصوصی با اعتباری بالغ‌ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح کردیم . ترمینال ۲ بندر شهید رجایی به‌صورت ناقص با بهره‌وری کمتر از ۵۰ درصد ساخته‌شده بود که خوشبختانه به‌محض توافق برجام موفق شدیم تجهیزات آن را ارتقاء دهیم .

  عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد : ۱۲ گنتری کرین از کشور آلمان خریداری شد و هم‌اکنون در حال نصب روی سکوهای بندر شهید رجایی است ؛ و نکته بسیار مهم این است که در این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم .

  وی اظهار امیدواری کرد ؛ با افتتاح‌های دهه فجر ۹۶ میزان بهره‌وری از سکو‌ها در صنعت حمل‌ونقل دریایی افزایش یابد و در عین‌ حال تمامی اقدامات به افزایش سهم بخش خصوصی منجر شود .

  وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت : بر اساس قراری که با هر دو بهره‌بردار سکوی ۱ و ۲ بندر شهید رجایی گذاشته‌ایم ؛ و هردوی آن‌ها ایرانی هستند ، باید این دو شرکت ایرانی دو شریک بین‌المللی نیز داشته باشند تا هم از جهت نرم‌افزاری و هم از جهت بازاریابی بتوانند برای بندر شهید رجایی گام‌های نوینی بردارند و این حرکت نوینی است که ما در بندر شهید رجایی در دستور کار داریم . هدف ما این است که بندر شهید رجایی بتواند با بنادر جنوب خلیج‌فارس رقابت کند و تا جای ممکن حمل مستقیم را به سمت بندر شهید رجایی داشته باشیم .

  آخوندی همچنین از بازدید از اولین بخش توسعه فاز ۳ بندر شهید رجایی در جریان بازدید‌های امروز خود خبر داد و گفت : مناقصه‌های انجام عملیات فاز ۳ برگزار شده است که امید است کارهای آن به‌زودی انجام شود و عملیات اجرایی آغاز شود .

  وی بابیان دیگر اقداماتی که در جهت توسعه ظرفیت بنادر انجام شده یا در دستور کار است اشاره کرد و گفت : مناقصه فاز ۳ در حال انجام است و به‌زودی کارهای اجرایی آن انجام خواهد شد . مسئولیت اجتماعی در سازمان بنادر و دریانوردی از جمله تأکیداتی است که سازمان باید در دستور کار قرار دهد و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی باید بتواند به بندرهای خود خدمات ارائه کند و همچنین باید کمک‌های لازم را در حوزه بخش مسافری و توریستی و حتی بخش ورزشی به سایر نهادها و سازمان‌های دیگر ارائه کند .

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : بدین منظور ۹ قرارداد در حوزه اسکله‌های شناوری بسته خواهد شد که با امضای آن‌ها کار عملاً در اختیار بخش توریستی قرار می‌گیرد . لایروبی جزیره هرمز آغاز شده و این اقدام کمک می‌کند تا بخش مسافری در جزایر و سایر بنادر استان هرمزگان توسعه پیدا کند .

  وی همچنین تأکید کرد امیدوارم بتوانیم با کمک سازمان بنادر به توسعه ظرفیت‌های ورزش‌های آبی کمک کنیم و از سازمان بنادر خواسته‌ام ، ‌کمک‌های لازم را به نهاد‌های ذی‌ربط داشته باشم .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  نظرات کاربران